menu

Strona Główna > Newsy > Szef Capital World Markets rezygnuje z udziału w procesie o oszustwo

Szef Capital World Markets rezygnuje z udziału w procesie o oszustwo


Dyrektor londyńskiej firmy zajmującej się inwestycjami na rynku forex, zamieszany w oszustwa na kwotę 50 mln GBP, postanowił zrezygnować z udziału w procesie. Anthony Constantinou, człowiek stojący za Capital World Markets (CWM), usłyszał siedem zarzutów, w tym zarzuty oszustwa handlowego, dotyczącego organizacji piramidy finansowej, w której kusił inwestorów perspektywą dużych zysków.

Sędzia Gregory Perrins poinformował ławę przysięgłych w londyńskim sądzie Southwark, że Constantinou zrezygnował z udziału w procesie. Podkreślił również, że decyzja ta nie powinna być interpretowana jako przyznanie się Constantinou do winy i że proces będzie toczył się bez niego. Oskarżony, który odrzuca wszystkie zarzuty, uczestniczył w początkowej fazie procesu, który rozpoczął się w marcu.

Aresztowania pod zarzutem organizacji piramidy finansowej

Firma CWM została założona w Londynie w 2013 roku. Przyciągała inwestorów swą luksusową otoczką, jaką stanowiło m.in. biuro w londyńskiej Heron Tower, sponsoring różnych wydarzeń bokserskich i partnerstwo z klubem piłkarskim Chelsea Londyn.

Działalność firmy została wstrzymana w marcu 2015 roku po nalocie policyjnym, w wyniku którego aresztowano trzynaście osób podejrzanych o organizację piramidy finansowej, która oferowała inwestorom miesięczny zwrot z inwestycji na poziomie 5%. Constantinou wcześniej odbywał karę 12 miesięcy więzienia po tym, jak w 2016 roku został skazany za napaść na tle seksualnym. Sąd scharakteryzował jego działania jako przypominające zachowanie „Wilka z Wall Street”.

Constantinou rozpoczął swoją działalność w 2005 roku, w wieku 24 lat, kiedy został dyrektorem generalnym AC Enterprises Limited. W kolejnych latach pełnił również funkcję dyrektora Aixia Limited (działającej jako T4X Binary lub T4X Signals), która trafiła na listę ostrzeżeń brytyjskiego regulatora. W ciągu 10 lat był dyrektorem 24 różnych firm, z których żadna nie przetrwała do dziś i wszystkie zostały rozwiązane.

Autor: Mariusz Przepiórka

Jesteś traderem?

Pomóż innym i oceń swojego brokera! Skorzystaj z wyszukiwarki lub znajdź go na liście.Reklama:
exante baner

Najnowsze wiadomości:

nvidia

CEO Nvidia niczym gwiazdka rocka w Tajwanie, na fali boomu na AI

Jensen Huang, dyrektor generalny Nvidia Corp. (NVDA), jest obecnie na fali popularności podczas swojej wizyty ...
Czytaj dalej
lira turecka

Reelekcja Erdogana pogłębia kryzys liry tureckiej – nowe minimum

Lira turecka osiągnęła kolejne rekordowe minimum, gdy urzędujący prezydent Recep Tayyip Erdogan zdobył reelekcję w ...
Czytaj dalej
pieniądze

Oszustwo w banku: Pracownica zatrzymana za wyłudzenie 1,5 mln zł od klientów

Funkcjonariusze z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą w Krakowie zatrzymali 34-letnią kobietę pracującą jako ...
Czytaj dalej
etoro wchodzi na rynek defi

eToro dodaje nowe instrumenty: 44 akcje australijskich spółek na ASX

eToro, popularna platforma inwestycyjna, rozszerza swoją ofertę o akcje 44 australijskich spółek notowanych na giełdzie ...
Czytaj dalej
Przewiń na górę