menu

Strona Główna > Newsy > Szef SEC zapowiada walkę z „grywalizacją” tradingu

Szef SEC zapowiada walkę z „grywalizacją” tradingu


Nowy przewodniczący amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC), Gary Gensler, wyraził obawy związane z aplikacjami grywalizującymi handel akcjami. Zapowiedział, że może nadejść ograniczenie ich działalności.

Wczorajsze przemówienie Gary’ego Genslera (przeprowadzone w formie online) zostało wygłoszone przed Komisją ds. Usług Finansowych Izby Reprezentantów. Było to jego pierwsze wystąpienie przed Kapitolem od przejęcia sterów nad SEC. Przesłuchanie odbyło się w związku z z obecną sytuacją na rynkach, w tym wysoką zmiennością, a także wydarzeniami takimi jak upadek funduszu Archegos, czy przeżywającymi szczyt popularności kryptowalutami. Uwaga Genslera skoncentrowała się jednak głównie na aplikacjach do tradingu społecznościowego.

SEC musi pozostać dostrojona do szybko zmieniających się technologii, aby odświeżyć nasze zasady. Jeśli nie zajmiemy się tym teraz, inwestująca opinia publiczna, osoby oszczędzające na emeryturę i edukację mogą później zostać tym obciążone – powiedział przewodniczący Komisji Papierów Wartościowych i Giełd.

Walka z Robinhoodem

Słowa Gary’ego Genslera odnosiły się bezpośrednio do aplikacji Robinhood i padły w kontekście wydarzeń związanych z pompowaniem akcji GameStop przez społeczność skupioną wokół subforum Reddita – WallStreetBets. Przewodniczący SEC zwrócił uwagę, że grywalizacja tradingu może prowadzić do ryzykownych decyzji inwestycyjnych po stronie osób, które nie mają doświadczenia na rynkach. Z jego wystąpienia wynika, że rosnąca popularność aplikacji do tradingu społecznościowego to jeden z priorytetów na celowniku Komisji.

SEC może podjąć kroki w celu zwiększenia przejrzystości. Dotyczy to zarówno ujawnienia szczegółów związanych z obsługą zleceń, w tym kluczowych funkcji rynkowych takich jak krótka sprzedaż, swapy i derywaty, ale także powiązań pomiędzy Robinhood’em a Citadel Securities, które wykonuje ponad połowę ze wszystkich transakcji zawieranej poprzez aplikację.

Jak komentuje New York Post, za jego kadencji SEC stanie się narzędziem do rozprawy z branżą finansową, która korzystała z 4 lat luźnych regulacji towarzyszących prezydenturze Trumpa.

Autor: Michał Misiura

Jesteś traderem?

Pomóż innym i oceń swojego brokera! Skorzystaj z wyszukiwarki lub znajdź go na liście.Reklama:
exante baner

Najnowsze wiadomości:

chińska prowincja przetestuje politykę wspólnego dobrobytu czyli redystrybucję dochodów

Chińska prowincja Zhejiang przetestuje redystrybucję dochodów

Chińska prowincja Zhejiang stanie się obszarem pilotażowego programu redystrybucji dochodów. Jej władze przetestują politykę "wspólnego ...
Czytaj dalej
cmc markets ogłasza wyniki za pierwsze półrocze

CMC Markets z 409,8 mln GBP przychodu netto za pierwszy kwartał

Broker CMC Markets ujawnił swoje wyniki finansowe za pierwszy kwartał 2021 roku. Najważniejsze dane obejmują ...
Czytaj dalej
ostrzeżenia finansowe

Ostrzeżenia (10.06): 30 podmiotów na czarnej liście SEC

Na liście ostrzeżeń pojawili się: 205fx - www.205fx.com 24TradeSpace - www.24tradespace.com 360Traders - www.360traders.co Binary-stocktrading - ...
Czytaj dalej
easymarkets pozyskało licencję na seszelach

easyMarkets z licencją regulatora z Brytyjskich Wysp Dziewiczych

Spółka easyMarkets, oferująca usługi brokerskie na rynku FX i CFD, poinformowała o uzyskaniu licencji regulatora ...
Czytaj dalej
Przewiń na górę