menu

Strona Główna > Newsy > Tencent obiecuje wprowadzenie ograniczeń w grach komputerowych

Tencent obiecuje wprowadzenie ograniczeń w grach komputerowych


Chińska firma Tencent Holdings zapowiedziała, że będzie dalej ograniczać dostęp nieletnich do swojej sztandarowej gry wideo. To efekt spadku wartości akcji spółki po artykule państwowych mediów, w którym gry online zostały opisane jako „duchowe opium”.

Artykuł pojawił się w Economic Information Daily i dotyczył gry „Honor of Kings”. Autorzy artykułu twierdzą, że nieletni są uzależnieni od gier online i wezwali do większych ograniczeń w branży. Wzbudziło to obawy inwestorów o interwencję państwa, po tym jak władze już wcześniej celowały w sektor nieruchomości, edukacji i technologii, chcąc przywrócić prymat socjalizmu po latach gwałtownego rozwoju rynku.

Po publikacji wartość akcji największej chińskiej firmy zajmującej się mediam społecznościowymi i grami wideo na otwarciu spadła o ponad 10%, co przełożyło się na zmniejszenie kapitalizacji o blisko 60 mld USD. Artykuł zniknął na pewien czas ze stron internetowych, ale później pojawił się ponownie i Tencent zakończył notowania ze spadkiem o 6,1%.

Spadki akcji firm z branży gier

Akcje europejskich i amerykańskich spółek z branży gier również ucierpiały. Akcje Activision Blizzard, która ma największą ekspozycję na rynki chińskie wśród spółek amerykańskich, spadły o 3,8%. Electronic Arts, firma produkująca grę Sims, zanotowała spadek o 2,8%, a Take-Two Interactive Software spadła o 7,6%. Akcje notowanej na giełdzie w Amsterdamie spółki Prosus, która posiada 29% udziałów w Tencent, spadły o 6,9%, podczas gdy europejskie spółki Ubisoft i Embracer Group spadły odpowiednio o 5% i 3,7%.

Opium jest w Chinach bardzo wrażliwym tematem. W roku 1842 Chiny w wyniku pierwszej wojny opiumowej oddały Wielkiej Brytanii Hongkong. Przyczyną konfliktu był eksport narkotyków z Wielkiej Brytanii do Chin, gdzie uzależnienie stało się powszechne. Firma Tencent poinformowała, że wprowadzi więcej środków w celu ograniczenia czasu spędzanego przez nieletnich na grach, aby wyzbyć się jak to opisują „duchowego opium”. Wezwała również do wprowadzenia zakazu korzystania z gier dla dzieci poniżej 12 roku życia.

Autor: Mariusz Przepiórka

Jesteś traderem?

Pomóż innym i oceń swojego brokera! Skorzystaj z wyszukiwarki lub znajdź go na liście.Reklama:
akcje w xtb

Najnowsze wiadomości:

LME wykryła „nieprawidłowości” w kilku pakietach niklu

LME wykryła „nieprawidłowości” w kilku pakietach niklu

London Metal Exchange (LME) przełożyła w piątek wznowienie handlu niklem w godzinach pracy w Azji ...
Czytaj dalej
Broker Oanda ma kłopoty w Brazylii

OANDA przenosi europejską siedzibę do Polski

OANDA Global Corporations poinformowała o rozpoczęciu prowadzenia europejskiej działalności z Polski pod nadzorem Komisji Nadzoru ...
Czytaj dalej
cypryjski regulator cysec

CySEC podsumowuje działania prowadzone w 2022 roku

Cypryjska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (CySEC) podsumowała 2022 rok i poinformowała, że nadzorowała 837 ...
Czytaj dalej
nbp podejmuje powolne działania w walce z inflacją w polsce

Inflacja w Polsce w lutym na poziomie 18,4%

Główny Urząd Statystyczny podał dziś odczyt inflacji za luty bieżącego roku. Według danych GUS inflacja ...
Czytaj dalej
Przewiń na górę