menu

Strona Główna > Newsy > Tencent obiecuje wprowadzenie ograniczeń w grach komputerowych

Tencent obiecuje wprowadzenie ograniczeń w grach komputerowych


Chińska firma Tencent Holdings zapowiedziała, że będzie dalej ograniczać dostęp nieletnich do swojej sztandarowej gry wideo. To efekt spadku wartości akcji spółki po artykule państwowych mediów, w którym gry online zostały opisane jako „duchowe opium”.

Artykuł pojawił się w Economic Information Daily i dotyczył gry „Honor of Kings”. Autorzy artykułu twierdzą, że nieletni są uzależnieni od gier online i wezwali do większych ograniczeń w branży. Wzbudziło to obawy inwestorów o interwencję państwa, po tym jak władze już wcześniej celowały w sektor nieruchomości, edukacji i technologii, chcąc przywrócić prymat socjalizmu po latach gwałtownego rozwoju rynku.

Po publikacji wartość akcji największej chińskiej firmy zajmującej się mediam społecznościowymi i grami wideo na otwarciu spadła o ponad 10%, co przełożyło się na zmniejszenie kapitalizacji o blisko 60 mld USD. Artykuł zniknął na pewien czas ze stron internetowych, ale później pojawił się ponownie i Tencent zakończył notowania ze spadkiem o 6,1%.

Spadki akcji firm z branży gier

Akcje europejskich i amerykańskich spółek z branży gier również ucierpiały. Akcje Activision Blizzard, która ma największą ekspozycję na rynki chińskie wśród spółek amerykańskich, spadły o 3,8%. Electronic Arts, firma produkująca grę Sims, zanotowała spadek o 2,8%, a Take-Two Interactive Software spadła o 7,6%. Akcje notowanej na giełdzie w Amsterdamie spółki Prosus, która posiada 29% udziałów w Tencent, spadły o 6,9%, podczas gdy europejskie spółki Ubisoft i Embracer Group spadły odpowiednio o 5% i 3,7%.

Opium jest w Chinach bardzo wrażliwym tematem. W roku 1842 Chiny w wyniku pierwszej wojny opiumowej oddały Wielkiej Brytanii Hongkong. Przyczyną konfliktu był eksport narkotyków z Wielkiej Brytanii do Chin, gdzie uzależnienie stało się powszechne. Firma Tencent poinformowała, że wprowadzi więcej środków w celu ograniczenia czasu spędzanego przez nieletnich na grach, aby wyzbyć się jak to opisują „duchowego opium”. Wezwała również do wprowadzenia zakazu korzystania z gier dla dzieci poniżej 12 roku życia.

Autor: Mariusz Przepiórka

Jesteś traderem?

Pomóż innym i oceń swojego brokera! Skorzystaj z wyszukiwarki lub znajdź go na liście.Reklama:

Najnowsze wiadomości:

etoro kończy rok 2020 z przychodami w wysokości 660 milionów dolarów

eToro podsumowuje wyniki spółek za IV kwartał

Spółka eToro przedstawiła podsumowanie wyników spółek za IV kwartał. Autorem analizy jest Paweł Majtkowski, analityk ...
Czytaj dalej
Nieruchomosci usa

USA – pozytywne dane z rynku nieruchomości!

Mamy świeże dane na temat pozwoleń na budowę budynków mieszkalnych na terenie Stanów Zjednoczonych. To ...
Czytaj dalej
Wielka Brytania UK CPI

Wielka Brytania – CPI 5.4% vs konsensus: 5.2%

Główny urząd statystyczny Wielkiej Brytanii opublikował świeże dane na temat wartości Consumer Price Index, powszechnie ...
Czytaj dalej
chińska prowincja przetestuje politykę wspólnego dobrobytu czyli redystrybucję dochodów

Chiny z 8,1% wzrostem gospodarczym w 2021 roku

Gospodarka Chin odbiła się w 2021 roku, odnotowując najlepszy wzrost od dekady, w czym pomógł ...
Czytaj dalej
Przewiń na górę