menu

Strona Główna > Newsy > Tencent obiecuje wprowadzenie ograniczeń w grach komputerowych

Tencent obiecuje wprowadzenie ograniczeń w grach komputerowych


Chińska firma Tencent Holdings zapowiedziała, że będzie dalej ograniczać dostęp nieletnich do swojej sztandarowej gry wideo. To efekt spadku wartości akcji spółki po artykule państwowych mediów, w którym gry online zostały opisane jako „duchowe opium”.

Artykuł pojawił się w Economic Information Daily i dotyczył gry „Honor of Kings”. Autorzy artykułu twierdzą, że nieletni są uzależnieni od gier online i wezwali do większych ograniczeń w branży. Wzbudziło to obawy inwestorów o interwencję państwa, po tym jak władze już wcześniej celowały w sektor nieruchomości, edukacji i technologii, chcąc przywrócić prymat socjalizmu po latach gwałtownego rozwoju rynku.

Po publikacji wartość akcji największej chińskiej firmy zajmującej się mediam społecznościowymi i grami wideo na otwarciu spadła o ponad 10%, co przełożyło się na zmniejszenie kapitalizacji o blisko 60 mld USD. Artykuł zniknął na pewien czas ze stron internetowych, ale później pojawił się ponownie i Tencent zakończył notowania ze spadkiem o 6,1%.

Spadki akcji firm z branży gier

Akcje europejskich i amerykańskich spółek z branży gier również ucierpiały. Akcje Activision Blizzard, która ma największą ekspozycję na rynki chińskie wśród spółek amerykańskich, spadły o 3,8%. Electronic Arts, firma produkująca grę Sims, zanotowała spadek o 2,8%, a Take-Two Interactive Software spadła o 7,6%. Akcje notowanej na giełdzie w Amsterdamie spółki Prosus, która posiada 29% udziałów w Tencent, spadły o 6,9%, podczas gdy europejskie spółki Ubisoft i Embracer Group spadły odpowiednio o 5% i 3,7%.

Opium jest w Chinach bardzo wrażliwym tematem. W roku 1842 Chiny w wyniku pierwszej wojny opiumowej oddały Wielkiej Brytanii Hongkong. Przyczyną konfliktu był eksport narkotyków z Wielkiej Brytanii do Chin, gdzie uzależnienie stało się powszechne. Firma Tencent poinformowała, że wprowadzi więcej środków w celu ograniczenia czasu spędzanego przez nieletnich na grach, aby wyzbyć się jak to opisują „duchowego opium”. Wezwała również do wprowadzenia zakazu korzystania z gier dla dzieci poniżej 12 roku życia.

Autor: Mariusz Przepiórka

Jesteś traderem?

Pomóż innym i oceń swojego brokera! Skorzystaj z wyszukiwarki lub znajdź go na liście.Reklama:
exante baner

Najnowsze wiadomości:

Saxo Bank nie będzie świadczyć usług klientom z Rosji i Białorusi

Saxo Bank wprowadza nowości dla klientów

Spółka Saxo Bank wprowadziła nową wersję swojego OpenAPI, wzbogacając grupy usług AutoTrading i Portfolio. W ...
Czytaj dalej
BitMEX wprowadza wieczyste kontrakty swap dla inwestorów instytucjonalnych i detalicznych

BitMEX wprowadza wieczyste kontrakty swap dla inwestorów instytucjonalnych i detalicznych

BitMEX, jedna z najdłużej działających giełd instrumentów pochodnych na rynku kryptowalut, przenosi się na tradycyjne ...
Czytaj dalej
makroprzeglad forexrev

Napięcia na Tajwanie i kolejna podwyżka Bank of England. MakroPrzegląd #2/4 Sierpień

Bank of England doskonale wie, że Wielka Brytania stoi u progu recesji, jednak kontynuuje zaostrzanie ...
Czytaj dalej
Zamknięcie moskiewskiej giełdy blokuje zyski traderów

Nieznana spółka AMTD Digital podbija Wall Street

Spółka AMTD Digital w ubiegłym tygodniu zadebiutowała na nowojorskiej giełdzie przy cenie akcji na poziomie ...
Czytaj dalej
Przewiń na górę