menu

Strona Główna > Newsy > Tickmill kończy 2020 rok z dużym wzrostem obrotów

Tickmill kończy 2020 rok z dużym wzrostem obrotów


Broker Tickmill opublikował wyniki finansowe za rok 2020. Dane wskazują na znaczny wzrost obrotów i aktywności klientów. Broker zamknął rok ze średnim miesięcznym obrotem na poziomie 142 mld USD, co jest wartością wyższą o 14,7% od roku poprzedniego (123,8 mld USD).

Ubiegłoroczne statystyki w dużej mierze zostały ukształtowane przez zmienność rynków wywołaną pandemią. W efekcie brokerzy pobijali rekordy pod względem liczby nowych klientów i wielkości obrotów. Zgodnie z danymi Tickmill, w ubiegłym roku na platformie brokera pojawiło się ponad 134 tys. nowych rachunków, z których ponad 75 tys. pozostało aktywne.

Dodatkowo, spółka ujawniła, że w ubiegłym roku zrealizowała ponad 115 milionów zleceń. To wzrost o 28,6% w porównaniu z rokiem poprzednim, kiedy to zrealizowano 89,4 miliona zleceń. Spółka Tickmill nie ujawniła jeszcze pełnych danych dotyczących przychodów i zysków za rok 2020. Oczekuje się jednak, że w związku ze wzrostem liczby nowych klientów i wzrostem aktywności wyniki będą bardzo dobre. W roku 2019 Tickmill zanotował przychody netto na poziomie 68,6 mln USD i zysk netto na poziomie 37,7 mln USD.

Broker zapowiada wejście na kolejne rynki

Grupa Tickmill obecnie świadczy usługi na całym świecie, poprzez spółki regulowane w Wielkiej Brytanii, na Cyprze i na Seszelach. W ubiegłym roku spółka otworzyła dwa kolejne oddziały funkcjonujące w Republice Południowej Afryki i w Malezji. Broker nie kryje się również z tym, że w przyszłości zamierza otworzyć kolejne oddziały na rynkach wschodzących. Oprócz wyników w skali całej grupy, własnymi wynikami pochwalił się brytyjski oddział Tickmill. Oczekuje się, że wyniki będą bardzo dobre, a wcześniejsze doniesienia wskazywały, że w pierwszym kwartale 2020 roku przychody były o 150% wyższe niż w porównywalnym okresie roku poprzedniego.

Autor: Mariusz Przepiórka

Jesteś traderem?

Pomóż innym i oceń swojego brokera! Skorzystaj z wyszukiwarki lub znajdź go na liście.Reklama:
exante baner

Najnowsze wiadomości:

bank nigerii

Bank Centralny Nigerii kończy współpracę z Bureau de Change

Bank Centralny Nigerii (CBN) niespodziewanie poinformował o zakończeniu sprzedaży i outsourcingu wymiany walutowej operatorom Bureau ...
Czytaj dalej
ostrzeżenia finansowe

Ostrzeżenia (28.07): Global Maxis, Status Markets, Gloffix…

Global Maxis na liście ostrzeżeń KNF Na liście ostrzeżeń publicznych Krajowej Komisji Nadzoru Finansowego (KNF) ...
Czytaj dalej
Banki korzystały z 200 chatroomów do manipulacji na rynku forex

Wzrost obrotów na rynkach walutowych w USA i Wielkiej Brytanii

Amerykańska Foreign Exchange Committee (FEC) i brytyjska Foreign Exchange Joint Standing Committee (FEJSC) opublikowały raporty ...
Czytaj dalej
sec nagradza kolejnych informatorów

SEC zaostrza wymagania dla chińskich firm notowanych w USA

Wysoko postawiona urzędniczka SEC - komisarz Allison Lee powiedziała, że chińskie spółki, notowane na amerykańskich ...
Czytaj dalej
Przewiń na górę