menu

Strona Główna > Newsy > Tickmill: trader grudnia zarobił 183 tys. USD

Tickmill: trader grudnia zarobił 183 tys. USD


Traderem miesiąca w konkursie Tickmill został Lei, który zarobił w grudniu 183 tysiące dolarów, osiągając ponad 100% stopy zwrotu. 

Zwycięstwo zapewniła mu duża liczba transakcji na małych lotach, sprawne zarządzenie ryzykiem oraz wysoki kapitał początkowy. Lei rozpoczynał miesiąc mając na koncie 170 tysięcy dolarów. Wolumeny były dobierane precyzyjnie i różniły się przy praktycznie każdej transakcji. W pierwszej połowie miesiąca rzadko przekraczały 2 loty. Po 16 grudnia można było zauważyć więcej transakcji o wyższych wolumenach. Zdarzyło się nawet po kilka zleceń ustalonych na 3, 4 lub 5 lotów.

Najbardziej zyskowna transakcja Lei’a miała miejsce 21 grudnia. Był nią short na parze EUR/GBP przy wolumenie 4.42 lota, który przyniósł mu 5624 USD. To właśnie pary walutowe z kategorii cross były ulubionym instrumentem tradera miesiąca. W jego historii zleceń dominują EUR/GBP, NZD/CAD i AUD/CHF. Lei sięgał też chętnie po pary USD/CHF i USD/JPY. Z zyskiem udało mu się zamknąć 76% z 498 transakcji zawartych w grudniu. 

Prawie każde zlecenie Lei’a miało ustalone Stop Lossy. Trader grudnia korzystał też od czasu do czasu z opcji Take Profit (przy około 1/6 transakcji). Krzywa kapitału i historia zleceń wskazują, że jego główną strategię można określić jako grid. Gdy Lei wyczuł, że rynek podąża w kierunku, który obrał, dokładał kolejne pozycje na tym samym instrumencie by zamknąć je wszystkie w jednym momencie.

Grudniowa krzywa kapitału Lei'a

Grudniowa krzywa kapitału Lei’a

Historia zleceń Lei’a

  • Zysk: 183 199 USD
  • Zwrot: 107,76%
  • Liczba transakcji: 498
  • Transakcje zakończone zyskiem: 76,91%

Wall of Fame konkursu Tickmill, z wywiadem z Lei’em

Jeżeli strona nie chce się załadować, należy zmienić ustawienia jurysdykcji na „FSA SC” w lewym, górnym rogu witryny.

Konkurs organizowany przez Tickmill jest skierowany do posiadaczy rachunków rzeczywistych. Tytuł Tradera Miesiąca oraz 1000 dolarów nagrody trafia do najlepszego inwestora, którego wyróżnia strategia lub osiągnięte wyniki.

Autor: Michał Misiura

Jesteś traderem?

Pomóż innym i oceń swojego brokera! Skorzystaj z wyszukiwarki lub znajdź go na liście.Reklama:
exante baner

Najnowsze wiadomości:

ostrzeżenia finansowe

Ostrzeżenia (18.05): 24Trading, Solutions Markets, Olymp Trade…

Na liście ostrzeżeń pojawili się: 24Trading - www.24trading.co MangroupFX - www.mangroupfx.com Investigram - fr.investigram.com SKYWAY/NEEW ...
Czytaj dalej
broker pepperstone ostrzega przed oszustami

Pepperstone zmienia wymagania dla klientów korzystających z MT4/MT5

Broker Pepperstone, działający na rynku Forex i CFD, wprowadza istotne zmiany w warunkach handlowych, szczególnie ...
Czytaj dalej
poziom konsumpcji w chinach słabł w kwietniu

Ożywienie gospodarcze w Chinach wciąż niezrównoważone

Kwietniowy wzrost gospodarczy Chin pozostawał niezrównoważony, a jego głównymi motorami były eksport i rynek nieruchomości ...
Czytaj dalej
ostrzeżenia finansowe

Ostrzeżenia (17.05): AgeFX, Goldstein, UnixBroker…

Na liście ostrzeżeń pojawili się: AgeFX - www.agefx.io Goldstein - www.goldstein-invest.com CapitalPartnerOnline - www.capital-partnersonline.com TopEpargne ...
Czytaj dalej
Przewiń na górę