menu

Strona Główna > Newsy > Tickmill: trader listopada zarabia na 93% transakcji i osiąga 506% zwrotu

Tickmill: trader listopada zarabia na 93% transakcji i osiąga 506% zwrotu


Traderem Miesiąca listopada w konkursie brokera Tickmill został Ghanem, który zarobił prawie 65 tys. dolarów, osiągając 506% stopy zwrotu. Z zyskiem zamknął aż 93% z 1435 otwartych transakcji.

Ghanem startujący z depozytem zabezpieczającym w wysokości 12 800 USD, pomnożył go w miesiąc do 77 727 USD. Jego strategią był grid na niedużych lotach. Nawet po potrojeniu początkowego kapitału, wolumen pozycji tradera miesiąca bardzo rzadko przekraczał 1 lota, a całkowitym maksimum było 3,7. Ghanem praktycznie nie korzystał ze zleceń Stop Loss (kilkanaście przypadków na 1435 transakcji). Często używał jednak opcji Take Profit.

Czas trwania większości transakcji wahał się od kilkunastu minut do kilku godzin, ale zdarzało się także przetrzymywanie pozycji przez noc. Ostrożnie dobierane wolumeny sprawiły, że księgowane zyski wynosiły najczęściej od kilku do kilkudziesięciu dolarów, a najlepsze wyniki nie przekroczyły 300 USD. Z drugiej strony przełożyło się to także na minimalizację strat.

Ulubionym instrumentem tradera listopada było złoto, na którym zawarł ponad 2/3 ze wszystkich transakcji. Dalej w jego historii zleceń pojawiał się amerykański indeks US30 (ponad 200 zleceń) oraz pary USD/JPY, GBP/USD i EUR/USD.

W wywiadzie z Tickmill Ghanem mówił, że jest obecny na rynku od 2010 roku. Zaczęło się od telefonu z „niezbyt dobrej firmy”, gdzie wyłudzono od niego dużo pieniędzy, jedynie symulując handel. Ghanem nie zrezygnował z tradingu i jeśli osiąga równie dobre wyniki w pozostałych miesiącach roku, możemy śmiało założyć, że początkowa „inwestycja” zwróciła się już dawno temu.

Listopadowa krzywa kapitału Ghanem

Listopadowa krzywa kapitału Ghanem

Historia zleceń Ghanem

  • Zysk: 64 908 USD
  • Zwrot: 506,34%
  • Liczba transakcji: 1435
  • Transakcje zakończone zyskiem: 93,03%

Wall of Fame konkursu Tickmill, z wywiadem z Ghanem

Jeżeli strona nie chce się załadować, należy zmienić ustawienia jurysdykcji na „Tickmill Ltd Seychelles” na górze witryny.

Tickmill: Trader of the Month to konkurs, w którym raz w miesiącu wybierany jest najlepszy inwestor, którego trading wyróżniał się dzięki przyjętej strategii, skuteczności lub stopie zwrotu. Zwycięzca zdobywa 1000 dolarów i tytuł tradera miesiąca.

Autor: Michał Misiura

Jesteś traderem?

Pomóż innym i oceń swojego brokera! Skorzystaj z wyszukiwarki lub znajdź go na liście.Reklama:
xtb

Najnowsze wiadomości:

lira turecka

Reelekcja Erdogana pogłębia kryzys liry tureckiej – nowe minimum

Lira turecka osiągnęła kolejne rekordowe minimum, gdy urzędujący prezydent Recep Tayyip Erdogan zdobył reelekcję w ...
Czytaj dalej
pieniądze

Oszustwo w banku: Pracownica zatrzymana za wyłudzenie 1,5 mln zł od klientów

Funkcjonariusze z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą w Krakowie zatrzymali 34-letnią kobietę pracującą jako ...
Czytaj dalej
etoro wchodzi na rynek defi

eToro dodaje nowe instrumenty: 44 akcje australijskich spółek na ASX

eToro, popularna platforma inwestycyjna, rozszerza swoją ofertę o akcje 44 australijskich spółek notowanych na giełdzie ...
Czytaj dalej
gospodarka wielkiej brytanii rośnie

Inflacja w Wielkiej Brytanii spada poniżej 10%

Inflacja w Wielkiej Brytanii w kwietniu 2023 roku wyniosła 8,7 procent, spadając mniej niż przewidywano ...
Czytaj dalej
Przewiń na górę