menu

Strona Główna > Newsy > Tickmill: trader listopada zarabia na 93% transakcji i osiąga 506% zwrotu

Tickmill: trader listopada zarabia na 93% transakcji i osiąga 506% zwrotu


Traderem Miesiąca listopada w konkursie brokera Tickmill został Ghanem, który zarobił prawie 65 tys. dolarów, osiągając 506% stopy zwrotu. Z zyskiem zamknął aż 93% z 1435 otwartych transakcji.

Ghanem startujący z depozytem zabezpieczającym w wysokości 12 800 USD, pomnożył go w miesiąc do 77 727 USD. Jego strategią był grid na niedużych lotach. Nawet po potrojeniu początkowego kapitału, wolumen pozycji tradera miesiąca bardzo rzadko przekraczał 1 lota, a całkowitym maksimum było 3,7. Ghanem praktycznie nie korzystał ze zleceń Stop Loss (kilkanaście przypadków na 1435 transakcji). Często używał jednak opcji Take Profit.

Czas trwania większości transakcji wahał się od kilkunastu minut do kilku godzin, ale zdarzało się także przetrzymywanie pozycji przez noc. Ostrożnie dobierane wolumeny sprawiły, że księgowane zyski wynosiły najczęściej od kilku do kilkudziesięciu dolarów, a najlepsze wyniki nie przekroczyły 300 USD. Z drugiej strony przełożyło się to także na minimalizację strat.

Ulubionym instrumentem tradera listopada było złoto, na którym zawarł ponad 2/3 ze wszystkich transakcji. Dalej w jego historii zleceń pojawiał się amerykański indeks US30 (ponad 200 zleceń) oraz pary USD/JPY, GBP/USD i EUR/USD.

W wywiadzie z Tickmill Ghanem mówił, że jest obecny na rynku od 2010 roku. Zaczęło się od telefonu z „niezbyt dobrej firmy”, gdzie wyłudzono od niego dużo pieniędzy, jedynie symulując handel. Ghanem nie zrezygnował z tradingu i jeśli osiąga równie dobre wyniki w pozostałych miesiącach roku, możemy śmiało założyć, że początkowa „inwestycja” zwróciła się już dawno temu.

Listopadowa krzywa kapitału Ghanem

Listopadowa krzywa kapitału Ghanem

Historia zleceń Ghanem

  • Zysk: 64 908 USD
  • Zwrot: 506,34%
  • Liczba transakcji: 1435
  • Transakcje zakończone zyskiem: 93,03%

Wall of Fame konkursu Tickmill, z wywiadem z Ghanem

Jeżeli strona nie chce się załadować, należy zmienić ustawienia jurysdykcji na „Tickmill Ltd Seychelles” na górze witryny.

Tickmill: Trader of the Month to konkurs, w którym raz w miesiącu wybierany jest najlepszy inwestor, którego trading wyróżniał się dzięki przyjętej strategii, skuteczności lub stopie zwrotu. Zwycięzca zdobywa 1000 dolarów i tytuł tradera miesiąca.

Autor: Michał Misiura

Jesteś traderem?

Pomóż innym i oceń swojego brokera! Skorzystaj z wyszukiwarki lub znajdź go na liście.Reklama:
tms

Najnowsze wiadomości:

swissquote broker z dobrymi zyskami

Swissquote otrzymuje licencję CySEC

Szwajcarski broker Swissquote uzyskał nową licencję operacyjną od regulatora rynku finansowego na Cyprze, Cypryjskiej Komisji ...
Czytaj dalej
Saxo Bank nie będzie świadczyć usług klientom z Rosji i Białorusi

Saxo Bank oferuje przedłużone terminy ważności opcji walutowych

Spółka Saxo Bank poinformowała o wprowadzeniu przedłużonych terminów wygaśnięcia opcji walutowych. Firma ponownie otworzyła ofertę ...
Czytaj dalej
makroprzeglad forexrev

„Matka wszystkich kryzysów”. MakroPrzegląd #1/4 Grudzień

Nouriel Roubini był jednym z tych, którzy ostrzegali świat przed kryzysem 2008 roku. 64-letni profesor ...
Czytaj dalej
aresztowanie 4 szefów Great Private Equity

CBA zatrzymało kolejne osoby w sprawie piramidy finansowej

Zespół prasowy Centralnego Biura Antykorupcyjnego poinformował, że ostatnich dniach zatrzymano kolejne osoby związane z firmą ...
Czytaj dalej
Przewiń na górę