menu

Strona Główna > Newsy > Tickmill: traderka października zarobiła 89 tys. USD

Tickmill: traderka października zarobiła 89 tys. USD


Zwyciężczynią października w konkursie brokera Tickmill została Gang, która zarobiła prawie 90 tys. dolarów. Nowa traderka miesiąca mogła poszczycić się skutecznością na poziomie 78%, dzięki czemu 428 transakcji przyniosło jej prawie 60% zwrotu.

Gang nie używała stop loss-ów, a zlecenia take profit pojawiały się sporadycznie. Wolumen wahał się od 0,3 do 10,5 lota. Długość życia transakcji wynosiła od kilku godzin do kilku dni. W przypadku strat, Gang przetrzymywała je i uśredniała otwierając nowe zlecenia. Ulubionym instrumentem traderki była para GBP/USD, na której otwarła 3/4 transakcji. Pozostałe pozycje w jej październikowej historii zleceń to euro-dolar, ale to tzw. kabel przyniósł jej zarówno największe pojedyncze zyski jak i straty.

Gang potrafiła podnieść się pomimo wyjątkowo nieudanego początku miesiąca. Po kilku nietrafionych transakcjach z 1 października (jedna z nich przyniosła 3300 USD straty), jej bilans handlowy wynosił – 7524 dolary. Dla niejednego tradera strata ponad 30 tys. złotych byłaby poważnym ciosem w morale, ale nie dla Gang. Po weekendowej przerwie, w poniedziałek 4 października, traderka odrobiła wszystkie straty wychodząc na 1600 USD do przodu. Było to możliwe dzięki shortowi na parze GBP/USD, który dał jej ponad 3300 USD zysku. Zaledwie 3 dni później, 7 października, skumulowany profit na koncie traderki przekroczył 20 tys. dolarów.

Dalsza część października była mniej spektakularna, ale Gang stopniowo powiększała swój profit i regularnie zabezpieczała się wypłacając zyski. Według wywiadu, który udzieliła dla Tickmill, na rynku Forex obecna jest od 2 lat, najlepszy trade jakiego dokonała przyniósł jej 30 000 USD, a w handlu koncentruje się na zarządzaniu ryzykiem.

październikowa krzywa kapitału Gang

Październikowa krzywa kapitału Gang

Historia zleceń Gang

  • Zysk: 89 952 USD
  • Zwrot: 58,74%
  • Liczba transakcji: 428
  • Transakcje zakończone zyskiem: 78,04%

Wall of Fame konkursu Tickmill, z wywiadem z Gang

Jeżeli strona nie chce się załadować, należy zmienić ustawienia jurysdykcji na „Tickmill Ltd Seychelles” na górze witryny.

Tickmill: Trader of the Month to konkurs kierowany do posiadaczy rachunków rzeczywistych. Raz w miesiącu jury wybiera najlepszego inwestora, którego trading wyróżniał się dzięki przyjętej strategii, skuteczności lub stopie zwrotu. Zwycięzca zdobywa 1000 dolarów i tytuł tradera miesiąca.

Autor: Michał Misiura

Jesteś traderem?

Pomóż innym i oceń swojego brokera! Skorzystaj z wyszukiwarki lub znajdź go na liście.



Reklama:
xtb

Najnowsze wiadomości:

Inwestorzy detaliczni opuszczają rynek akcji

Michael Burry przyznaje się do błędu

Znany amerykański inwestor Michael Burry, który przewidział kryzys finansowy w 2008 roku, wycofał swoje oświadczenie, ...
Czytaj dalej
esma zawiesza obowiązek raportowania o wykonaniu

ESMA rozważa większą ochronę inwestorów korzystających z copy tradingu

Europejski Urząd Nadzoru Giełd i Papierów Wartościowych (ESMA), regulator rynków finansowych w Unii Europejskiej, opublikował ...
Czytaj dalej
Nalot francuskich władz na banki – kolejna afera podatkowa

Nalot francuskich władz na banki – kolejna afera podatkowa

Francuskie władze dokonały we wtorek nalotu na pięć banków w ramach śledztwa w sprawie podejrzeń ...
Czytaj dalej
budynek komisji nadzoru finansowego na pięknej w warszawie

Prosper Capital kwestionuje karę nałożoną przez KNF

Komisja Nadzoru Finansowego poinformowała o nałożeniu 1,2 mln zł kary na firmę Prosper Capital DM ...
Czytaj dalej
Przewiń na górę