menu

Strona Główna > Newsy > Tickmill: trader sierpnia ze skutecznością 80%

Tickmill: trader sierpnia ze skutecznością 80%


Nowym traderem miesiąca w konkursie Tickmill został Ahmed, który wykazał się w sierpniu imponującą skutecznością na poziomie 80%. Dzięki 199 zyskownym transakcjom, zarobił 37 tys. dolarów.

Obecny od 10 lat na rynku Forex, Ahmed, osiągnął w zeszłym miesiącu 33% zwrotu, co nie stanowi wcale imponującego wyniku, biorąc pod uwagę osiągnięcia poprzednich zwycięzców konkursu, organizowanego przez Tickmill. Mało który z nich mógł jednak poszczycić się podobną skutecznością. Ahmed zainkasował zyski na aż 199 z 251 transakcji, zawartych podczas 22 dni handlowych sierpnia.

Trader miesiąca unikał zleceń typu Take Profit (zaledwie 5 transakcji), ustawiając częściej Stop Loss’y, które pojawiły się w około 1/5 transakcji. Ulubionym instrumentem Ahmeda była para GBP/USD (tak zwany kabel), na której zrealizował aż 212 zleceń. Dalej na liście pojawiały się także EUR/USD (30 transakcji), złoto (7) i USD/CAD (5). Dominowały zlecenia o wielkości 0,25, 0,5, 5 i 6 lotów, jednak zdarzyło się także kilka transakcji o naprawdę imponujących wolumenach takich jak 33, 50, a nawet rekordowe 60 lotów.

Ahmed startował z wysokim depozytem zabezpieczającym (110 tys. dolarów), stopniowo zwiększając posiadaną kwotę kolejnymi udanymi transakcjami i na bieżąco realizował zyski. Czas życia otwartej pozycji wahał się zazwyczaj od kilku minut do kilku dni. Największy jednorazowy zysk, przyniosła Ahmedowi długa pozycja na kablu, zakończona po 3 dniach z wynikiem +4775 USD.

Sierpniowa krzywa kapitału Ahmeda

Sierpniowa krzywa kapitału Ahmeda

Historia zleceń Ahmeda

  • Zysk: 37 421 USD
  • Zwrot:  33,96%
  • Liczba transakcji: 251
  • Transakcje zakończone zyskiem: 79,28%

Wall of Fame konkursu Tickmill, z wywiadem z Ahmedem

Jeżeli strona nie chce się załadować, należy zmienić ustawienia jurysdykcji na „Tickmill Ltd Seychelles” na górze witryny.

Tickmill: Trader of the Month to konkurs kierowany do posiadaczy rachunków rzeczywistych. Raz w miesiącu jury wybiera najlepszego inwestora, którego trading wyróżniał się dzięki przyjętej strategii, skuteczności lub stopie zwrotu. Zwycięzca zdobywa 1000 dolarów i tytuł tradera miesiąca.

Autor: Michał Misiura

Jesteś traderem?

Pomóż innym i oceń swojego brokera! Skorzystaj z wyszukiwarki lub znajdź go na liście.Reklama:
akcje w xtb

Najnowsze wiadomości:

Inwestorzy detaliczni opuszczają rynek akcji

Michael Burry przyznaje się do błędu

Znany amerykański inwestor Michael Burry, który przewidział kryzys finansowy w 2008 roku, wycofał swoje oświadczenie, ...
Czytaj dalej
esma zawiesza obowiązek raportowania o wykonaniu

ESMA rozważa większą ochronę inwestorów korzystających z copy tradingu

Europejski Urząd Nadzoru Giełd i Papierów Wartościowych (ESMA), regulator rynków finansowych w Unii Europejskiej, opublikował ...
Czytaj dalej
Nalot francuskich władz na banki – kolejna afera podatkowa

Nalot francuskich władz na banki – kolejna afera podatkowa

Francuskie władze dokonały we wtorek nalotu na pięć banków w ramach śledztwa w sprawie podejrzeń ...
Czytaj dalej
budynek komisji nadzoru finansowego na pięknej w warszawie

Prosper Capital kwestionuje karę nałożoną przez KNF

Komisja Nadzoru Finansowego poinformowała o nałożeniu 1,2 mln zł kary na firmę Prosper Capital DM ...
Czytaj dalej
Przewiń na górę