menu

Strona Główna > Newsy > Tickmill: trader września zarobił 45 000 USD

Tickmill: trader września zarobił 45 000 USD


Zwycięzcą wrześniowej edycji konkursu Tickmill: Trader of The Month został Longjun. Wygraną przyniosły mu wysoka skuteczność i systematycznie rosnący, skumulowany profit. 

Longjun, który zarobił we wrześniu 45 000 USD, osiągnął stopę zwrotu rzędu 50%. Pomimo że, jak na warunki konkursu, nie jest to spektakularne osiągnięcie, trader wyróżniał się konsekwencją i spokojnym prowadzeniem handlu. Zyski przyniosły mu prawie 3/4 z zawartych transakcji. Wolumen był niewielki (rzadko przekraczał 1 lot). Longjun zwiększał go stopniowo, a każda pozycja była opatrzona Stop Lossem.

Historia zawartych transakcji przemawia za tym, że Longjun opierał się na strategii siatki zleceń – grid trading, lub wywodzącym się z teorii gier – martingale’u, odpowiednim dla graczy z dużym kapitałem (na koncie tradera znajdowało się wyjściowo ponad 90 000 USD). W jego handlu pojawiały się zarówno długie jak i krótkie pozycje. Te pierwsze dominowały na początku miesiąca gdy Longjun zamykał zlecenia otwarte w lipcu i sierpniu. Większość transakcji w dalszej części miesiąca trwała jednak zazwyczaj mniej niż 24 godziny.

Głównym instrumentem Longjuma były waluty. Wśród nich nie pojawiały się jednak główne pary. Praktycznie wszystkie zlecenia opierały się na parach krzyżowych, takich jak: AUD/NZD, AUD/CHF, NZD/CAD, EUR/GBP.

Wrześniowa krzywa kapitału Longjuna

Wrześniowa krzywa kapitału Longjuna

Historia transakcji Longjuma

  • Zysk: 45 008 USD
  • Zwrot: 49,46%
  • Liczba transakcji: 277
  • Transakcje zakończone zyskiem: 74%

Wall of Fame konkursu Tickmill, z wywiadem z Longjunem

Jeśli strona nie chce się załadować, zmień ustawienia regulacji na „FSA SC” na samej górze witryny w jej lewym rogu.

Konkurs organizowany przez Tickmill jest skierowany do posiadaczy rachunków rzeczywistych. Tytuł Tradera Miesiąca oraz 1000 dolarów nagrody trafia do osoby, której handel wyróżniał się pod kątem taktyki, skuteczności, zwrotu lub zysków.

Autor: Michał Misiura

Jesteś traderem?

Pomóż innym i oceń swojego brokera! Skorzystaj z wyszukiwarki lub znajdź go na liście.Reklama:
exante baner

Najnowsze wiadomości:

ostrzeżenia finansowe

Ostrzeżenia (18.05): 24Trading, Solutions Markets, Olymp Trade…

Na liście ostrzeżeń pojawili się: 24Trading - www.24trading.co MangroupFX - www.mangroupfx.com Investigram - fr.investigram.com SKYWAY/NEEW ...
Czytaj dalej
broker pepperstone ostrzega przed oszustami

Pepperstone zmienia wymagania dla klientów korzystających z MT4/MT5

Broker Pepperstone, działający na rynku Forex i CFD, wprowadza istotne zmiany w warunkach handlowych, szczególnie ...
Czytaj dalej
poziom konsumpcji w chinach słabł w kwietniu

Ożywienie gospodarcze w Chinach wciąż niezrównoważone

Kwietniowy wzrost gospodarczy Chin pozostawał niezrównoważony, a jego głównymi motorami były eksport i rynek nieruchomości ...
Czytaj dalej
ostrzeżenia finansowe

Ostrzeżenia (17.05): AgeFX, Goldstein, UnixBroker…

Na liście ostrzeżeń pojawili się: AgeFX - www.agefx.io Goldstein - www.goldstein-invest.com CapitalPartnerOnline - www.capital-partnersonline.com TopEpargne ...
Czytaj dalej
Przewiń na górę