menu

Strona Główna > Newsy > Tickmill UK ze 150% wzrostem przychodów w 1 kwartale 2020

Tickmill UK ze 150% wzrostem przychodów w 1 kwartale 2020


Spółka Tickmill UK opublikowała szczegółowe wyniki finansowe za rok obrachunkowy kończący się 31 grudnia 2019. Broker ujawnił również dane za pierwszy kwartał 2020 roku. Wskazują one, że od stycznia do marca 2020 Tickmill UK osiągnął przychody o 150% wyższe niż w porównywalnym okresie poprzedniego roku.

Roczne przychody za rok 2019 wzrosły o 65% rok do roku i osiągnęły poziom 7,9 mln GBP. W poprzednim roku przychody wynosiły zaś tylko 4,8 mln GBP. Zysk operacyjny platformy również zanotował znaczący wzrost i osiągnął 3,4 mln GBP, w porównaniu z 1,8 mln GBP w roku 2018.

Tickmill UK działa na licencji brytyjskiego Urzędu Nadzoru Finansowego (FCA) i oferuje usługi tradingowe, w tym kontrakty CFD na szereg aktywów obejmujących rynek Forex, indeksy giełdowe, papiery wartościowe i obligacje. Spółka podkreśliła, że osiąga przychody ze spreadów, które stanowią różnicę pomiędzy ceną kupna i sprzedaży kontraktu CFD, a także m.in. z prowizji i odsetek. Mimo wzrostu przychodów i zysków, wielkość obrotów brokera zanotowała spadek. W roku 2019 łączna suma obrotów wyniosła bowiem 214 mld GBP, w porównaniu z 265 mld GBP w roku poprzednim.

Pandemia korzystna dla brokerów

Broker wskazał, że spadek sumy obrotów wynikał z niskiej zmienności rynków w roku 2019, jak również z ograniczeń nakładanych przez europejskiego regulatora ESMA. Wartość aktywów klientów znajdujących się w dyspozycji brokera wzrosła jednak o 45% do poziomu 33,1 mln GBP. Wartość aktywów netto wzrosła o 90% do kwoty 133 mln GBP. Platforma transakcyjna brokera skorzystała znacząco na zmienności rynków wywołanej pandemią koronawirusa. Zarówno brytyjski oddział, jak i cała grupa Tickmill zanotowała znaczący wzrost w pierwszym kwartale 2020 roku. W skali grupy wartość obrotów wyniosła ponad 150 mld USD.

Autor: Mariusz Przepiórka

Jesteś traderem?

Pomóż innym i oceń swojego brokera! Skorzystaj z wyszukiwarki lub znajdź go na liście.Reklama:

Najnowsze wiadomości:

Nominacja Omarovej na Kontrolera Waluty wycofana na jej wniosek

Prezydent Stanów Zjednoczonych J. Biden wycofał nominację Saule Omarovej jako kandydata na Kontrolera Waluty w ...
Czytaj dalej
dane z japoni wskazują na spadek pkb

Spadek PKB w Japonii w trzecim kwartale

Japońska gospodarka skurczyła się w trzecim kwartale nieco bardziej niż według początkowych doniesień. To efekt ...
Czytaj dalej
Tickmill wprowadza nowe narzędzie tradingowe acuity do badania sentymentu rynkowego

Tickmill uruchamia narzędzie do badania nastrojów rynkowych

Brytyjski broker Tickmill poinformował  o udostępnieniu nowego narzędzia transakcyjnego Acuity MT4/MT5. Według spółki, funkcja daje ...
Czytaj dalej
poziom konsumpcji w chinach słabł w kwietniu

Co dalej z chińskim Evergrande?

Niektórzy zagraniczni posiadacze obligacji China Evergrande Group nie otrzymali należnej płatności do końca 30-dniowego okresu ...
Czytaj dalej
Przewiń na górę