menu

Strona Główna > Newsy > Tickmill UK ze 150% wzrostem przychodów w 1 kwartale 2020

Tickmill UK ze 150% wzrostem przychodów w 1 kwartale 2020


Spółka Tickmill UK opublikowała szczegółowe wyniki finansowe za rok obrachunkowy kończący się 31 grudnia 2019. Broker ujawnił również dane za pierwszy kwartał 2020 roku. Wskazują one, że od stycznia do marca 2020 Tickmill UK osiągnął przychody o 150% wyższe niż w porównywalnym okresie poprzedniego roku.

Roczne przychody za rok 2019 wzrosły o 65% rok do roku i osiągnęły poziom 7,9 mln GBP. W poprzednim roku przychody wynosiły zaś tylko 4,8 mln GBP. Zysk operacyjny platformy również zanotował znaczący wzrost i osiągnął 3,4 mln GBP, w porównaniu z 1,8 mln GBP w roku 2018.

Tickmill UK działa na licencji brytyjskiego Urzędu Nadzoru Finansowego (FCA) i oferuje usługi tradingowe, w tym kontrakty CFD na szereg aktywów obejmujących rynek Forex, indeksy giełdowe, papiery wartościowe i obligacje. Spółka podkreśliła, że osiąga przychody ze spreadów, które stanowią różnicę pomiędzy ceną kupna i sprzedaży kontraktu CFD, a także m.in. z prowizji i odsetek. Mimo wzrostu przychodów i zysków, wielkość obrotów brokera zanotowała spadek. W roku 2019 łączna suma obrotów wyniosła bowiem 214 mld GBP, w porównaniu z 265 mld GBP w roku poprzednim.

Pandemia korzystna dla brokerów

Broker wskazał, że spadek sumy obrotów wynikał z niskiej zmienności rynków w roku 2019, jak również z ograniczeń nakładanych przez europejskiego regulatora ESMA. Wartość aktywów klientów znajdujących się w dyspozycji brokera wzrosła jednak o 45% do poziomu 33,1 mln GBP. Wartość aktywów netto wzrosła o 90% do kwoty 133 mln GBP. Platforma transakcyjna brokera skorzystała znacząco na zmienności rynków wywołanej pandemią koronawirusa. Zarówno brytyjski oddział, jak i cała grupa Tickmill zanotowała znaczący wzrost w pierwszym kwartale 2020 roku. W skali grupy wartość obrotów wyniosła ponad 150 mld USD.

Autor: Mariusz Przepiórka

Jesteś traderem?

Pomóż innym i oceń swojego brokera! Skorzystaj z wyszukiwarki lub znajdź go na liście.Najnowsze wiadomości:

bank goldman sachs zapłaci 2 mld usd w ramach ugody z doj

Goldman Sachs zawarł ugodę o wartości 2 mld USD

Bank Goldman Sachs zawarł ugodę z amerykańskim Departamentem Sprawiedliwości dotyczącą udziału banku w skandalu 1MDB ...
Czytaj dalej
ostrzeżenia finansowe

Ostrzeżenia (19.10): FXPB, EVFX, Markets Swiss…

Na listach ostrzeżeń pojawili się:  FXPB - fxpb.us AVEX Capital - avexcapital.com UI Group - ...
Czytaj dalej
trader of the month tickmill

Tickmill: trader września zarobił 45 000 USD

Zwycięzcą wrześniowej edycji konkursu Tickmill: Trader of The Month został Longjun. Wygraną przyniosły mu wysoka ...
Czytaj dalej

Australijski sąd nakłada 53 mln USD kary na trzy spółki

Australijski Sąd Federalny nałożył karę w wysokości 75 mln AUD (około 53,19 mln USD) na ...
Czytaj dalej
Przewiń na górę