menu

Strona Główna > Newsy > Tickmill UK ze 150% wzrostem przychodów w 1 kwartale 2020

Tickmill UK ze 150% wzrostem przychodów w 1 kwartale 2020


Spółka Tickmill UK opublikowała szczegółowe wyniki finansowe za rok obrachunkowy kończący się 31 grudnia 2019. Broker ujawnił również dane za pierwszy kwartał 2020 roku. Wskazują one, że od stycznia do marca 2020 Tickmill UK osiągnął przychody o 150% wyższe niż w porównywalnym okresie poprzedniego roku.

Roczne przychody za rok 2019 wzrosły o 65% rok do roku i osiągnęły poziom 7,9 mln GBP. W poprzednim roku przychody wynosiły zaś tylko 4,8 mln GBP. Zysk operacyjny platformy również zanotował znaczący wzrost i osiągnął 3,4 mln GBP, w porównaniu z 1,8 mln GBP w roku 2018.

Tickmill UK działa na licencji brytyjskiego Urzędu Nadzoru Finansowego (FCA) i oferuje usługi tradingowe, w tym kontrakty CFD na szereg aktywów obejmujących rynek Forex, indeksy giełdowe, papiery wartościowe i obligacje. Spółka podkreśliła, że osiąga przychody ze spreadów, które stanowią różnicę pomiędzy ceną kupna i sprzedaży kontraktu CFD, a także m.in. z prowizji i odsetek. Mimo wzrostu przychodów i zysków, wielkość obrotów brokera zanotowała spadek. W roku 2019 łączna suma obrotów wyniosła bowiem 214 mld GBP, w porównaniu z 265 mld GBP w roku poprzednim.

Pandemia korzystna dla brokerów

Broker wskazał, że spadek sumy obrotów wynikał z niskiej zmienności rynków w roku 2019, jak również z ograniczeń nakładanych przez europejskiego regulatora ESMA. Wartość aktywów klientów znajdujących się w dyspozycji brokera wzrosła jednak o 45% do poziomu 33,1 mln GBP. Wartość aktywów netto wzrosła o 90% do kwoty 133 mln GBP. Platforma transakcyjna brokera skorzystała znacząco na zmienności rynków wywołanej pandemią koronawirusa. Zarówno brytyjski oddział, jak i cała grupa Tickmill zanotowała znaczący wzrost w pierwszym kwartale 2020 roku. W skali grupy wartość obrotów wyniosła ponad 150 mld USD.

Autor: Mariusz Przepiórka

Jesteś traderem?

Pomóż innym i oceń swojego brokera! Skorzystaj z wyszukiwarki lub znajdź go na liście.Reklama:

Najnowsze wiadomości:

ostrzeżenia finansowe

Ostrzeżenia (21.01): NSX Capital, Infinitrade…

Na listach ostrzeżeń pojawili się: NSX Capital / NSXCapital - nsxcapital.com Infinitrade (A&E Products Ltd) ...
Czytaj dalej
czy nowe prawo zaszkodzi rynkowi CFD w niemczech

Analiza: Czy nowe prawo podatkowe zaszkodzi rynkowi CFD w Niemczech?

Niemieccy inwestorzy obracający różnymi instrumentami pochodnymi zostaną objęci nowym podatkiem od zysków kapitałowych. To efekt ...
Czytaj dalej
trader of the month tickmill

Tickmill: trader grudnia zarobił 183 tys. USD

Traderem miesiąca w konkursie Tickmill został Lei, który zarobił w grudniu 183 tysiące dolarów, osiągając ...
Czytaj dalej
etoro wchodzi na rynek defi

eToro przywraca sprawność systemów po awarii

Społecznościowa platforma inwestycyjna eToro poinformowała, ze przywróciła pełną funkcjonalność systemu. Spółka przeprosiła także swoich klientów, ...
Czytaj dalej
Przewiń na górę