menu

Strona Główna > Newsy > Tickmill UK ze wzrostem zysków o 86% mimo spadku przychodów

Tickmill UK ze wzrostem zysków o 86% mimo spadku przychodów


Regulowana przez brytyjską FCA firma Tickmill UK Limited, spółka zależna Tickmill Group, odnotowała 86% wzrost zysków przed opodatkowaniem za rok finansowy 2021, który zakończył się 31 grudnia. Wartość bezwzględna wyniosła 1,48 mln GBP, w porównaniu do 796 121 GBP w roku poprzednim.

Po uwzględnieniu podatków dochód netto na koniec roku osiągnął poziom 1,26 mln GBP, w porównaniu z 677 290 GBP w roku poprzednim.

Spadł natomiast całkowity przychód brokera z działalności w Wielkiej Brytanii. Osiągnął on poziom 7,68 mln GBP, co oznacza spadek o 8,3% rok do roku. Co ciekawe, brokerowi udało się w tym roku zmniejszyć koszty administracyjne, co zaowocowało zyskiem operacyjnym na poziomie 1,5 mln GBP (wzrost o 85,5% w skali roku).

Raport złożony do Companies House wskazuje również, że działalność handlowa na brytyjskiej platformie pozostała niemal bez zmian. Wolumen obrotu w ostatnim roku fiskalnym wyniósł 195 mld GBP, w porównaniu do 196 mld GBP w roku poprzednim. Znaczny spadek aktywności handlowej widać również po zmniejszającej się liczbie transakcji: z 9,8 mln spadła ona do 8,6 mln.

Spadek liczby nowych klientów Tickmill UK

Ponadto liczba nowych klientów korzystających z brytyjskiej platformy Tickmill spadła o 40%. W ubiegłym roku podatkowym firma przyjęła 3947 nowych klientów, w porównaniu do 6618 w roku poprzednim.

– W ciągu dwunastu miesięcy warunki handlowe ponownie podlegały dużym wahaniom i zmienności rynkowej w wyniku globalnej pandemii COVID, która zdominowała znaczną część 2020 i 2021 roku – czytamy w raporcie złożonym do Companies House. Wskazano również, że liczba transakcji i wolumen obrotu spadły z powodu istotnych wydarzeń geopolitycznych.

Autor: Mariusz Przepiórka

Jesteś traderem?

Pomóż innym i oceń swojego brokera! Skorzystaj z wyszukiwarki lub znajdź go na liście.Reklama:
xtb

Najnowsze wiadomości:

makroprzeglad forexrev

„Matka wszystkich kryzysów”. MakroPrzegląd #1/4 Grudzień

Nouriel Roubini był jednym z tych, którzy ostrzegali świat przed kryzysem 2008 roku. 64-letni profesor ...
Czytaj dalej
aresztowanie 4 szefów Great Private Equity

CBA zatrzymało kolejne osoby w sprawie piramidy finansowej

Zespół prasowy Centralnego Biura Antykorupcyjnego poinformował, że ostatnich dniach zatrzymano kolejne osoby związane z firmą ...
Czytaj dalej
Zamknięcie moskiewskiej giełdy blokuje zyski traderów

10 najbardziej „szortowanych” spółek w listopadzie

Trudna sytuacja makroekonomiczna w 2022 roku negatywnie wpłynęła na wyniki osiągane przez wielu inwestorów funkcjonujących ...
Czytaj dalej
Hiszpańska policja rozbiła gang oszustów inwestycyjnych

Hiszpańska policja rozbiła gang oszustów inwestycyjnych

Hiszpańska policja zlikwidowała gang cyberprzestępców, który wykorzystywał fałszywe strony inwestycyjne do oszukiwania ofiar w całej ...
Czytaj dalej
Przewiń na górę