menu

Strona Główna > Newsy > Tickmill UK ze wzrostem zysków o 86% mimo spadku przychodów

Tickmill UK ze wzrostem zysków o 86% mimo spadku przychodów


Regulowana przez brytyjską FCA firma Tickmill UK Limited, spółka zależna Tickmill Group, odnotowała 86% wzrost zysków przed opodatkowaniem za rok finansowy 2021, który zakończył się 31 grudnia. Wartość bezwzględna wyniosła 1,48 mln GBP, w porównaniu do 796 121 GBP w roku poprzednim.

Po uwzględnieniu podatków dochód netto na koniec roku osiągnął poziom 1,26 mln GBP, w porównaniu z 677 290 GBP w roku poprzednim.

Spadł natomiast całkowity przychód brokera z działalności w Wielkiej Brytanii. Osiągnął on poziom 7,68 mln GBP, co oznacza spadek o 8,3% rok do roku. Co ciekawe, brokerowi udało się w tym roku zmniejszyć koszty administracyjne, co zaowocowało zyskiem operacyjnym na poziomie 1,5 mln GBP (wzrost o 85,5% w skali roku).

Raport złożony do Companies House wskazuje również, że działalność handlowa na brytyjskiej platformie pozostała niemal bez zmian. Wolumen obrotu w ostatnim roku fiskalnym wyniósł 195 mld GBP, w porównaniu do 196 mld GBP w roku poprzednim. Znaczny spadek aktywności handlowej widać również po zmniejszającej się liczbie transakcji: z 9,8 mln spadła ona do 8,6 mln.

Spadek liczby nowych klientów Tickmill UK

Ponadto liczba nowych klientów korzystających z brytyjskiej platformy Tickmill spadła o 40%. W ubiegłym roku podatkowym firma przyjęła 3947 nowych klientów, w porównaniu do 6618 w roku poprzednim.

– W ciągu dwunastu miesięcy warunki handlowe ponownie podlegały dużym wahaniom i zmienności rynkowej w wyniku globalnej pandemii COVID, która zdominowała znaczną część 2020 i 2021 roku – czytamy w raporcie złożonym do Companies House. Wskazano również, że liczba transakcji i wolumen obrotu spadły z powodu istotnych wydarzeń geopolitycznych.

Autor: Mariusz Przepiórka

Jesteś traderem?

Pomóż innym i oceń swojego brokera! Skorzystaj z wyszukiwarki lub znajdź go na liście.Reklama:
akcje w xtb

Najnowsze wiadomości:

Inwestorzy detaliczni opuszczają rynek akcji

Michael Burry przyznaje się do błędu

Znany amerykański inwestor Michael Burry, który przewidział kryzys finansowy w 2008 roku, wycofał swoje oświadczenie, ...
Czytaj dalej
esma zawiesza obowiązek raportowania o wykonaniu

ESMA rozważa większą ochronę inwestorów korzystających z copy tradingu

Europejski Urząd Nadzoru Giełd i Papierów Wartościowych (ESMA), regulator rynków finansowych w Unii Europejskiej, opublikował ...
Czytaj dalej
Nalot francuskich władz na banki – kolejna afera podatkowa

Nalot francuskich władz na banki – kolejna afera podatkowa

Francuskie władze dokonały we wtorek nalotu na pięć banków w ramach śledztwa w sprawie podejrzeń ...
Czytaj dalej
budynek komisji nadzoru finansowego na pięknej w warszawie

Prosper Capital kwestionuje karę nałożoną przez KNF

Komisja Nadzoru Finansowego poinformowała o nałożeniu 1,2 mln zł kary na firmę Prosper Capital DM ...
Czytaj dalej
Przewiń na górę