menu

Strona Główna > Newsy > TIOMarkets UK zakończył 2019 rok z zyskiem

TIOMarkets UK zakończył 2019 rok z zyskiem


Spółka TIOMarkets UK Limited opublikowała wyniki finansowe za rok rozliczeniowy kończący się 31 grudnia 2019. Z danych wynika, że broker zakończył poprzedni rok na plusie. Zysk przed jego opodatkowaniem wyniósł 4367 USD, w porównaniu ze stratą w wysokości 407 362 USD w roku poprzednim.

TIO Markets UK jest dostawcą usług tradingowych online dla klientów detalicznych i instytucjonalnych. Spółka działa jako podmiot regulowany przez brytyjski Urząd Nadzoru Finansowego (FCA). Wcześniej była znana jako Primus Capital Markets UK Limited. W roku 2019 broker zanotował obroty w wysokości 7812 USD, co było wzrostem o 83% w stosunku do 4264 USD w roku poprzednim.

Rachunek zysków i strat TIOMarkets UK wskazuje, że koszty sprzedaży za rok 2019 wyniosły 84 942 USD. Broker uzyskał również przychody z innych źródeł w wysokości 454 503 USD. W 2018 r. koszty sprzedaży były wyższe, ponadto uzyskano mniejsze dochody z innych źródeł. Po uwzględnieniu podatku, zysk brokera w 2019 r. wyniósł 45 642 USD.

Pandemia wpłynęła na wzrost obrotów

W rozmowie z portalem Finance Magnates, rzecznik spółki TIOMarkets powiedział, że wywiad gospodarczy spółki wskazuje, że wyniki w pierwszej połowie bieżącego roku rosły szybciej niż w roku poprzednim. Z reguły te miesiące są słabsze pod względem wyników, jednak w roku 2020 mieliśmy do czynienia z niespodziewaną sytuacją spowodowaną pandemią koronawirusa.

W związku z zawirowaniami na niemal wszystkich rynkach, wielu inwestorów próbowało wykorzystać tę niepewność i zarobić na nagłych zmianach. W okresie pandemii COVID-19 znacząco wzrosła również liczba nowych klientów spółki. Rzecznik TIOMarkets przyznał również, że osiągnięcie zysku w drugim roku działalności jest dużym wydarzeniem dla spółki i dowodem na to, że jej działania zmierzają we właściwym kierunku.

Autor: Mariusz Przepiórka

Jesteś traderem?

Pomóż innym i oceń swojego brokera! Skorzystaj z wyszukiwarki lub znajdź go na liście.Reklama:
exante baner

Najnowsze wiadomości:

trader of the month tickmill

Tickmill: trader marca zarobił 108 tys. USD realizując 14,5 tys. transakcji

Marcowym zwycięzcą konkursu Tickmill: Trader of the Month został Cuong, który zrealizował 14 552 transakcje, ...
Czytaj dalej
robinhood może mieć problem z powodu braku sprawozdań

Regulator stanu Massachusetts chce odebrać licencję spółce Robinhood

Regulator rynku papierów wartościowych w stanie Massachusetts dąży do odebrania licencji brokerskiej spółce Robinhood. William ...
Czytaj dalej
Financial Conduct Authority publikuje sprawozdania roczne

FCA blokuje działalność brokera FXVC na rynku brytyjskim

Brytyjski Urząd Nadzoru Finansowego (FCA) zakazał działalności spółce Finteractive Limited, znanej również pod nazwą FXVC ...
Czytaj dalej
ostrzeżenia finansowe

Ostrzeżenia (19.04): MarginElite

Ostrzeżenie KNF przed brokerem Margin-Elite Krajowa Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) wydała ostrzeżenie przed platformą Margin ...
Czytaj dalej
Przewiń na górę