menu

Strona Główna > Newsy > TIOMarkets UK zakończył 2019 rok z zyskiem

TIOMarkets UK zakończył 2019 rok z zyskiem


Spółka TIOMarkets UK Limited opublikowała wyniki finansowe za rok rozliczeniowy kończący się 31 grudnia 2019. Z danych wynika, że broker zakończył poprzedni rok na plusie. Zysk przed jego opodatkowaniem wyniósł 4367 USD, w porównaniu ze stratą w wysokości 407 362 USD w roku poprzednim.

TIO Markets UK jest dostawcą usług tradingowych online dla klientów detalicznych i instytucjonalnych. Spółka działa jako podmiot regulowany przez brytyjski Urząd Nadzoru Finansowego (FCA). Wcześniej była znana jako Primus Capital Markets UK Limited. W roku 2019 broker zanotował obroty w wysokości 7812 USD, co było wzrostem o 83% w stosunku do 4264 USD w roku poprzednim.

Rachunek zysków i strat TIOMarkets UK wskazuje, że koszty sprzedaży za rok 2019 wyniosły 84 942 USD. Broker uzyskał również przychody z innych źródeł w wysokości 454 503 USD. W 2018 r. koszty sprzedaży były wyższe, ponadto uzyskano mniejsze dochody z innych źródeł. Po uwzględnieniu podatku, zysk brokera w 2019 r. wyniósł 45 642 USD.

Pandemia wpłynęła na wzrost obrotów

W rozmowie z portalem Finance Magnates, rzecznik spółki TIOMarkets powiedział, że wywiad gospodarczy spółki wskazuje, że wyniki w pierwszej połowie bieżącego roku rosły szybciej niż w roku poprzednim. Z reguły te miesiące są słabsze pod względem wyników, jednak w roku 2020 mieliśmy do czynienia z niespodziewaną sytuacją spowodowaną pandemią koronawirusa.

W związku z zawirowaniami na niemal wszystkich rynkach, wielu inwestorów próbowało wykorzystać tę niepewność i zarobić na nagłych zmianach. W okresie pandemii COVID-19 znacząco wzrosła również liczba nowych klientów spółki. Rzecznik TIOMarkets przyznał również, że osiągnięcie zysku w drugim roku działalności jest dużym wydarzeniem dla spółki i dowodem na to, że jej działania zmierzają we właściwym kierunku.

Autor: Mariusz Przepiórka

Jesteś traderem?

Pomóż innym i oceń swojego brokera! Skorzystaj z wyszukiwarki lub znajdź go na liście.Reklama:

Najnowsze wiadomości:

statystyki z europejskiego rynku instrumentów pochodnych za 2019 rok

Duży wzrost w rozliczeniach instrumentów pochodnych w UE w 2019

Europejski Urząd Nadzoru Giełd i Papierów Wartościowych (ESMA) opublikował trzeci roczny raport statystyczny, który analizuje ...
Czytaj dalej
webinar xtb - bartosiak i kwiecień - co czeka nas w 2021 roku

Kwiecień i Bartosiak: „Co czeka nas w 2021 roku?”

26 stycznia o godz. 19:00 odbędzie się webinarium dotyczące sytuacji ekonomicznej w Polsce i na ...
Czytaj dalej
commerzbank ostrzegał bafin o nieprawidłowościach w wirecard a nadzór finansowy zignorował informacje

BaFin zignorował ostrzeżenie Commerzbanku ws. Wirecard

Commerzbank miał zgłosić podejrzenie przestępstwa w spółce Wirecard, na kilka miesięcy przed wybuchem afery. Według ...
Czytaj dalej
hakerzy przejmują bazę danych z rozmowami z klientami brokera fxcm

Broker FXCM ofiarą hacku – skradziono dane

Broker FXCM Inc poinformował, że systemy internetowe spółki w Izraelu zostały częściowo zhakowane po tym, ...
Czytaj dalej
Przewiń na górę