menu

Strona Główna > Newsy > TIOMarkets UK zakończył 2019 rok z zyskiem

TIOMarkets UK zakończył 2019 rok z zyskiem


Spółka TIOMarkets UK Limited opublikowała wyniki finansowe za rok rozliczeniowy kończący się 31 grudnia 2019. Z danych wynika, że broker zakończył poprzedni rok na plusie. Zysk przed jego opodatkowaniem wyniósł 4367 USD, w porównaniu ze stratą w wysokości 407 362 USD w roku poprzednim.

TIO Markets UK jest dostawcą usług tradingowych online dla klientów detalicznych i instytucjonalnych. Spółka działa jako podmiot regulowany przez brytyjski Urząd Nadzoru Finansowego (FCA). Wcześniej była znana jako Primus Capital Markets UK Limited. W roku 2019 broker zanotował obroty w wysokości 7812 USD, co było wzrostem o 83% w stosunku do 4264 USD w roku poprzednim.

Rachunek zysków i strat TIOMarkets UK wskazuje, że koszty sprzedaży za rok 2019 wyniosły 84 942 USD. Broker uzyskał również przychody z innych źródeł w wysokości 454 503 USD. W 2018 r. koszty sprzedaży były wyższe, ponadto uzyskano mniejsze dochody z innych źródeł. Po uwzględnieniu podatku, zysk brokera w 2019 r. wyniósł 45 642 USD.

Pandemia wpłynęła na wzrost obrotów

W rozmowie z portalem Finance Magnates, rzecznik spółki TIOMarkets powiedział, że wywiad gospodarczy spółki wskazuje, że wyniki w pierwszej połowie bieżącego roku rosły szybciej niż w roku poprzednim. Z reguły te miesiące są słabsze pod względem wyników, jednak w roku 2020 mieliśmy do czynienia z niespodziewaną sytuacją spowodowaną pandemią koronawirusa.

W związku z zawirowaniami na niemal wszystkich rynkach, wielu inwestorów próbowało wykorzystać tę niepewność i zarobić na nagłych zmianach. W okresie pandemii COVID-19 znacząco wzrosła również liczba nowych klientów spółki. Rzecznik TIOMarkets przyznał również, że osiągnięcie zysku w drugim roku działalności jest dużym wydarzeniem dla spółki i dowodem na to, że jej działania zmierzają we właściwym kierunku.

Autor: Mariusz Przepiórka

Jesteś traderem?

Pomóż innym i oceń swojego brokera! Skorzystaj z wyszukiwarki lub znajdź go na liście.



Reklama:

Najnowsze wiadomości:

trader of the month tickmill

Tickmill: trader sierpnia ze skutecznością 80%

Nowym traderem miesiąca w konkursie Tickmill został Ahmed, który wykazał się w sierpniu imponującą skutecznością na poziomie ...
Czytaj dalej
etoro nawiązuje współpracę z arsenalem - źródło: arsenal

eToro nawiązuje współpracę z Arsenalem

Izraelski broker eToro poinformował o nawiązaniu współpracy z angielskim klubem piłkarskim Arsenal Londyn. To jeden ...
Czytaj dalej
broker capital.com informuje o dużym wzroście liczby nowych użytkowników w 1 kwartale 2021

Capital.com wprowadza wpłaty i wypłaty poprzez PayPal

Capital.com, jedna z najszybciej rozwijających się platform handlowych i inwestycyjnych w Europie, ogłosiła, że wprowadziła ...
Czytaj dalej
fed utrzymuje politykę monetarną na obecnym kursie

Fed: rynki przygotowane na zmianę polityki monetarnej

Kilka miesięcy temu prezes Rezerwy Federalnej Jerome Powell powiedział, że zdaniem banku centralnego w gospodarce ...
Czytaj dalej
Przewiń na górę