menu

Strona Główna > Newsy > Trader Miesiąca Tickmill: zwycięzca stycznia zarobił 120 000 USD w 5 dni

Trader Miesiąca Tickmill: zwycięzca stycznia zarobił 120 000 USD w 5 dni


Nowy trader miesiąca osiągnął imponującą stopę zwrotu w wysokości 3900%, a jego droga od serii strat do 120 000 dolarów trwała niecałe 5 dni. Odradzamy jednak podejmowania podobnego ryzyka.

Shady, bo tak nazywa się zwycięzca pierwszej odsłony konkursu Tickmill w 2022 roku, dokonał naprawdę wielkiej rzeczy. Swój trading w styczniu rozpoczął dopiero 17.01 i tracił na nim aż do połowy dnia 25.01. Później nastąpiła seria zyskownych zleceń na wysokich lotach, która przyniosła mu ponad 120 000 dolarów zysku w 5 dni. Zanim nadeszła dobra passa Shady musiał aż 8-krotnie dopłacać do depozytu na swoim rachunku. 

Kolejną ciekawostką jest liczba transakcji – zaledwie 47. Tak niewielka ilość zleceń stanowi rzadkość w historii zwycięzców tego konkursu. Trader stycznia zdecydowanie postawił na jakość i wielkość zleceń, która wahała się od mini do 15 lotów. Większość pozycji przekraczała wolumen 10 lotów. W wywiadzie dla Tickmill, Shady sam przyznał, że jego styl handlu opiera się na transakcjach z „największym możliwym ryzykiem”.

W historii zleceń widać jednak wyraźnie, że trader brał pod uwagę zarządzanie ryzykiem (chociaż zapytany o nie odpowiedział: „często mam, ale nie zawsze”). Straty były ucinane, 1/4 otwartych pozycji miała ustawiony Stop Loss, a połowa Take Profit. Najczęściej zlecenia pozostawały otwarte od kilkunastu minut do kilku godzin, ale czasami były przetrzymywane przez noc.

Shady nie przywiązywał się do jednego instrumentu. Wśród jego pozycji pojawiały się m.in. główne pary walutowe oraz złoto. W historii handlu najczęściej (całe 8 razy) zobaczyć można kombinację USD/CAD.

Krzywa kapitału Tradera Miesiąca (Shady) w styczniu 2022

Krzywa kapitału Tradera Miesiąca (Shady) w styczniu 2022

Historia zleceń tredera stycznia

  • Zysk: 120 854 USD
  • Zwrot: 68,08%
  • Liczba transakcji: 47
  • Transakcje zakończone zyskiem: 3928,46%

Wall of Fame konkursu Tickmill, z wywiadem z Shady

Jeżeli strona nie chce się załadować, należy zmienić ustawienia jurysdykcji na „Tickmill Ltd Seychelles” na górze witryny.

Tickmill: Trader of the Month to otwarty konkurs skierowany do inwestorów grających na rzeczywistych rachunkach. Specjalne jury wybiera co miesiąc najlepszego tredera, który otrzymuje tytuł oraz 1000 dolarów nagrody.

Autor: Michał Misiura

Jesteś traderem?

Pomóż innym i oceń swojego brokera! Skorzystaj z wyszukiwarki lub znajdź go na liście.Reklama:
akcje w xtb

Najnowsze wiadomości:

Inwestorzy detaliczni opuszczają rynek akcji

Michael Burry przyznaje się do błędu

Znany amerykański inwestor Michael Burry, który przewidział kryzys finansowy w 2008 roku, wycofał swoje oświadczenie, ...
Czytaj dalej
esma zawiesza obowiązek raportowania o wykonaniu

ESMA rozważa większą ochronę inwestorów korzystających z copy tradingu

Europejski Urząd Nadzoru Giełd i Papierów Wartościowych (ESMA), regulator rynków finansowych w Unii Europejskiej, opublikował ...
Czytaj dalej
Nalot francuskich władz na banki – kolejna afera podatkowa

Nalot francuskich władz na banki – kolejna afera podatkowa

Francuskie władze dokonały we wtorek nalotu na pięć banków w ramach śledztwa w sprawie podejrzeń ...
Czytaj dalej
budynek komisji nadzoru finansowego na pięknej w warszawie

Prosper Capital kwestionuje karę nałożoną przez KNF

Komisja Nadzoru Finansowego poinformowała o nałożeniu 1,2 mln zł kary na firmę Prosper Capital DM ...
Czytaj dalej
Przewiń na górę