menu

Strona Główna > Newsy > Trading 212 notuje wzrost zysku o 512% w 2021 roku

Trading 212 notuje wzrost zysku o 512% w 2021 roku


Trading 212 Group Limited, holding czterech podmiotów działających pod marką Trading 212, odnotował łączne przychody w wysokości 138,7 mln GBP w roku finansowym 2021, który zakończył się 31 grudnia. W ujęciu rocznym wartość przychodów wzrosła o 11,2%.

Zgodnie z dokumentacją złożoną w Companies House, zyski przed opodatkowaniem wyniosły 86 mln GBP, czyli o 473% więcej niż w poprzednim roku finansowym. Biorąc pod uwagę podatki i inne koszty związane z przeliczaniem walut, całkowity dochód spółki wyniósł 71,6 mln GBP w porównaniu z 11,6 mln GBP w poprzednim roku, co stanowi wzrost o 512%.

Trading 212 Group Limited jest spółką holdingową i nie oferuje bezpośrednio żadnej działalności handlowej. Działa za pośrednictwem czterech spółek zależnych, które są zarejestrowane w Wielkiej Brytanii, Bułgarii, na Cyprze i w Niemczech.

Wcześniej podmiot z siedzibą w Wielkiej Brytanii, który jest regulowany przez FCA, ujawnił, że wygenerował ponad 94 mln GBP przychodów, co oznacza roczny wzrost o 74%. Ponadto jego zyski przed opodatkowaniem wzrosły z 26,96 mln GBP do 56 mln GBP.

Niemiecki oddział Trading 212 kończy działalność

Tymczasem niemiecka spółka jest w trakcie procesu zamykania działalności. Klienci tego podmiotu są przenoszeni do podmiotów brytyjskiego i cypryjskiego, w zależności od ich lokalizacji. Wcześniej grupa zamierzała uzyskać niemiecką licencję, ale wydaje się, że plany te nie zostaną zrealizowane.

Popyt na usługi Trading 212, a tym samym wyniki finansowe spółki, znacznie wzrósł w latach pandemii, gdy odnotowano duży przypływ nowych klientów detalicznych. Przychody spółki wzrosły w 2020 roku do 124 mln GBP z poziomu 30 mln GBP w roku 2019. Co więcej, zysk netto w ciągu trzech lat wzrósł z 7 mln GBP do 73 mln GBP.

Autor: Mariusz Przepiórka

Jesteś traderem?

Pomóż innym i oceń swojego brokera! Skorzystaj z wyszukiwarki lub znajdź go na liście.Reklama:
akcje w xtb

Najnowsze wiadomości:

Inwestorzy detaliczni opuszczają rynek akcji

Michael Burry przyznaje się do błędu

Znany amerykański inwestor Michael Burry, który przewidział kryzys finansowy w 2008 roku, wycofał swoje oświadczenie, ...
Czytaj dalej
esma zawiesza obowiązek raportowania o wykonaniu

ESMA rozważa większą ochronę inwestorów korzystających z copy tradingu

Europejski Urząd Nadzoru Giełd i Papierów Wartościowych (ESMA), regulator rynków finansowych w Unii Europejskiej, opublikował ...
Czytaj dalej
Nalot francuskich władz na banki – kolejna afera podatkowa

Nalot francuskich władz na banki – kolejna afera podatkowa

Francuskie władze dokonały we wtorek nalotu na pięć banków w ramach śledztwa w sprawie podejrzeń ...
Czytaj dalej
budynek komisji nadzoru finansowego na pięknej w warszawie

Prosper Capital kwestionuje karę nałożoną przez KNF

Komisja Nadzoru Finansowego poinformowała o nałożeniu 1,2 mln zł kary na firmę Prosper Capital DM ...
Czytaj dalej
Przewiń na górę