menu

Strona Główna > Newsy > Trading 212 notuje wzrost zysku o 512% w 2021 roku

Trading 212 notuje wzrost zysku o 512% w 2021 roku


Trading 212 Group Limited, holding czterech podmiotów działających pod marką Trading 212, odnotował łączne przychody w wysokości 138,7 mln GBP w roku finansowym 2021, który zakończył się 31 grudnia. W ujęciu rocznym wartość przychodów wzrosła o 11,2%.

Zgodnie z dokumentacją złożoną w Companies House, zyski przed opodatkowaniem wyniosły 86 mln GBP, czyli o 473% więcej niż w poprzednim roku finansowym. Biorąc pod uwagę podatki i inne koszty związane z przeliczaniem walut, całkowity dochód spółki wyniósł 71,6 mln GBP w porównaniu z 11,6 mln GBP w poprzednim roku, co stanowi wzrost o 512%.

Trading 212 Group Limited jest spółką holdingową i nie oferuje bezpośrednio żadnej działalności handlowej. Działa za pośrednictwem czterech spółek zależnych, które są zarejestrowane w Wielkiej Brytanii, Bułgarii, na Cyprze i w Niemczech.

Wcześniej podmiot z siedzibą w Wielkiej Brytanii, który jest regulowany przez FCA, ujawnił, że wygenerował ponad 94 mln GBP przychodów, co oznacza roczny wzrost o 74%. Ponadto jego zyski przed opodatkowaniem wzrosły z 26,96 mln GBP do 56 mln GBP.

Niemiecki oddział Trading 212 kończy działalność

Tymczasem niemiecka spółka jest w trakcie procesu zamykania działalności. Klienci tego podmiotu są przenoszeni do podmiotów brytyjskiego i cypryjskiego, w zależności od ich lokalizacji. Wcześniej grupa zamierzała uzyskać niemiecką licencję, ale wydaje się, że plany te nie zostaną zrealizowane.

Popyt na usługi Trading 212, a tym samym wyniki finansowe spółki, znacznie wzrósł w latach pandemii, gdy odnotowano duży przypływ nowych klientów detalicznych. Przychody spółki wzrosły w 2020 roku do 124 mln GBP z poziomu 30 mln GBP w roku 2019. Co więcej, zysk netto w ciągu trzech lat wzrósł z 7 mln GBP do 73 mln GBP.

Autor: Mariusz Przepiórka

Jesteś traderem?

Pomóż innym i oceń swojego brokera! Skorzystaj z wyszukiwarki lub znajdź go na liście.Reklama:
exante baner

Najnowsze wiadomości:

makroprzeglad forexrev

„Matka wszystkich kryzysów”. MakroPrzegląd #1/4 Grudzień

Nouriel Roubini był jednym z tych, którzy ostrzegali świat przed kryzysem 2008 roku. 64-letni profesor ...
Czytaj dalej
aresztowanie 4 szefów Great Private Equity

CBA zatrzymało kolejne osoby w sprawie piramidy finansowej

Zespół prasowy Centralnego Biura Antykorupcyjnego poinformował, że ostatnich dniach zatrzymano kolejne osoby związane z firmą ...
Czytaj dalej
Zamknięcie moskiewskiej giełdy blokuje zyski traderów

10 najbardziej „szortowanych” spółek w listopadzie

Trudna sytuacja makroekonomiczna w 2022 roku negatywnie wpłynęła na wyniki osiągane przez wielu inwestorów funkcjonujących ...
Czytaj dalej
Hiszpańska policja rozbiła gang oszustów inwestycyjnych

Hiszpańska policja rozbiła gang oszustów inwestycyjnych

Hiszpańska policja zlikwidowała gang cyberprzestępców, który wykorzystywał fałszywe strony inwestycyjne do oszukiwania ofiar w całej ...
Czytaj dalej
Przewiń na górę