menu

Strona Główna > Newsy > Trading 212 obwinia Interactive Brokers o opóźnienia transakcji

Trading 212 obwinia Interactive Brokers o opóźnienia transakcji


Trading 212, spółka branży fintech regulowana przez brytyjską FCA, poinformowała o problemach technicznych przy realizacji transakcji. Broker za niedogodności obwinia awarię, jaka miała dotknąć Interactive Brokers.

Spółka Interactive Brokers nie odniosła się jeszcze do przyczyn awarii, jednak Trading 212 opublikowała już komunikat na swej stronie internetowej: „Realizacja zleceń została opóźniona w wyniku przestojów po stronie pośrednika, spółki Interactive Brokers, które całkowicie ograniczyły naszą zdolność do przetwarzania transakcji. Obecnie spółka pracuje nad zwiększeniem przepustowości, aby sytuacja nie powtórzyła się w przyszłości”.

Portal internetowy Finance Magnates podaje jednak informację uzyskaną od jednego z użytkowników Trading 212, który zwrócił uwagę, że spółka wciąż nie rozwiązała problemu, a tysiące klientów nie mogą wykonać transakcji. Zdaniem użytkownika Trading 212 nie reaguje na zgłoszenia, a platforma transakcyjna wciąż się zacina. Problemy mogą dotykać klientów w trakcie przeprowadzania transakcji, co może skutkować utratą sporych sum pieniędzy. Wzmożony ruch na platformach transakcyjnych to efekt informacji o szczepionkach przeciwko COVID-19, które pozytywnie wpłynęły na rynki. Podobne problemy z platformami zgłaszali również klienci Merrill Lynch, Fidelity, Charles Schwab, TD Ameritrade i Vanguard.

Kolejne kłopoty brokera

Zgłaszany problem to kolejny przypadek w tym miesiącu, gdy Trading 212 doświadcza trudności. Wcześniej broker informował o kłopotach związanych z atakiem DDoS. Wówczas problem udało się rozwiązać w ciągu godziny, mimo że zabezpieczenia gwarantowane przez zewnętrzną firmę nie spełniły swej roli. Efekty cyberataków ograniczyły się jedynie do zakłóceń w przeprowadzaniu transakcji.

Broker Trading 212 obsługuje obecnie około 600 tysięcy rachunków. Oznacza to, że jest on drugą co do wielkości spółką tego typu pod względem liczby rachunków detalicznych. Wartość aktywów klientów pozostających pod zarządem brokera wynosi ponad 1 mld USD.

Autor: Mariusz Przepiórka

Jesteś traderem?

Pomóż innym i oceń swojego brokera! Skorzystaj z wyszukiwarki lub znajdź go na liście.Reklama:

Najnowsze wiadomości:

euro dolar eurusd

Związane ręce Europy. MakroPrzegląd #3/4 maj

Rozbieżność filozofii FED-u i Europejskiego Banku Centralnego nadal faworyzuje dolara - kiedy Stany Zjednoczone są ...
Czytaj dalej
easymarkets pozyskało licencję na seszelach

easyMarkets dodaje dostęp do platformy MetaTrader 5

Broker easyMarkets poinformował, że dodał do swojej oferty dostęp do popularnej platformy MetaTrader 5. Otwierając ...
Czytaj dalej
izraelska policja aresztuje 26 oszustów z rynku forex

Policja w Izraelu dokonała aresztowania w sprawie prania pieniędzy

Jak wynika z niepotwierdzonych doniesień przekazywanych przez serwis Finance Magnates, izraelska policja aresztowała jednego z ...
Czytaj dalej
broker capital.com informuje o dużym wzroście liczby nowych użytkowników w 1 kwartale 2021

Capital.com: traderki mają wyższy poziom wiedzy niż traderzy

Według najnowszych badań przeprowadzonych przez Capital.com, 50% kobiet traderów na platformie brokera na wszystkich rynkach ...
Czytaj dalej
Przewiń na górę