menu

Strona Główna > Newsy > UOKiK dziękuje fundacji TJS i podejmie działania ws. Fraktal Trader

UOKiK dziękuje fundacji TJS i podejmie działania ws. Fraktal Trader


UOKiK podzielił opinię fundacji Trading Jam Session stwierdzając, że działalność spółki Fraktal Trader powinna zostać poddana analizie. Urząd złożył także oficjalne podziękowanie za naświetlenie problemu.

Fundacja Trading Jam poinformowała we czwartek o otrzymaniu pisma od Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK). Na facebookowym profilu organizacji podano:

fundacja trading jam session informuje o podziękowaniu od UOKiK

Fundacja Trading Jam Session informuje o podziękowaniu od UOKiK

TJS vs Fraktal Trader

Fundacja Trading Jam weszła na wojenną ścieżkę z Fraktal Trader w grudniu 2018 roku. Na jej kanale pojawił się wówczas wywiad z byłym pracownikiem i szkoleniowcem firmy. Wynikało z niego, że działalność Fraktal Trader nie opierała się wyłącznie na szkoleniach, zaś jej trzon miała stanowić ukryta współpraca z brokerem Klimex. Nie byłoby to wcale wielkim skandalem, gdyby nie doniesienia, że przedmiotem kooperacji miało być zapewnienie jak największych wpływów z depozytów do kasy domu maklerskiego bez dbania o interes klienta. Fundacja zaczęła zbierać zgłoszenia od poszkodowanych i planowała poprowadzić pozew zbiorowy.

KNF włącza się do akcji

Sprawa przeniosła się do sądu a wywołany wokół niej medialny szum sprawił, że zainteresowała się nią także Komisja Nadzoru Finansowego. Doprowadziło to do wpisania spółki Fraktal Trader na listę oficjalnych ostrzeżeń KNF. Doszło do tego pod koniec marca. Kilka dni później okazało się, że firma prowadzi nadal szkolenia pod zmienioną nazwą World Training Group (WTG).

Sprawa 38 sekund

Kolejnym epizodem konfliktu pomiędzy fundacją a firmą szkoleniową, była sprawa nazwana przez TJS „Sprawą 38 sekund”. Przydomek ten otrzymała dlatego, że spośród 3 godzin i 17 minut nagrań, dotyczących Fraktal Trader, które zamieszczono na kanale fundacji, dobra osobiste firmy miało naruszać 38 sekund. Firma szkoleniowa skierowała sprawę do sądu domagając się, aby TJS otrzymało zakaz wypowiadania się na jej temat. Sąd odrzucił jednak jej roszczenia, a sprawa przycichła aż do opublikowanego wczoraj listu od UOKiK.

List od UOKiK do Trading Jam

List od UOKiK skierowany do fundacji TJS, źródło: Trading Jam Session PL

Autor: Michał Misiura

Jesteś traderem?

Pomóż innym i oceń swojego brokera! Skorzystaj z wyszukiwarki lub znajdź go na liście.Reklama:
exante baner

Najnowsze wiadomości:

asic uderza w dwa scamy

ASIC ogłasza poważne zmiany zasad integralności rynku

Australijska Komisja Papierów Wartościowych i Inwestycji (ASIC) opublikowała nowe zasady integralności rynku, których celem jest ...
Czytaj dalej

Promocja Purple Trading: 50% zniżki dla pierwszych 100 osób

Broker Purple Trading ogłosił promocję, w której nagrodzi 100 pierwszych osób, które otworzą u niego ...
Czytaj dalej
maltański nadzór finansowy mfsa

MFSA nałożyła blisko 1 mln EUR kar administracyjnych w 2020 roku

Maltański Urząd Nadzoru Usług Finansowych (MFSA) opublikował roczne sprawozdanie za 2020 rok, w którym wskazuje, ...
Czytaj dalej
fed utrzymuje politykę monetarną na obecnym kursie

Fed zachowuje optymizm i nie zmienia polityki monetarnej

Zgodnie z oczekiwaniami, Federalny Komitet Otwartego Rynku (FOMC) jednogłośnie utrzymał stopy procentowe na niezmienionym poziomie ...
Czytaj dalej
Przewiń na górę