menu

Strona Główna > Newsy > USG Group traci licencję FCA

USG Group traci licencję FCA


Spółka Union Standard International Group Limited, brytyjski podmiot zależny USG Group, utraciła licencję FCA i nie ma prawa do prowadzenia działalności na terenie Wielkiej Brytanii.

Brytyjski regulator poinformował, że firma nie może już świadczyć regulowanej działalności i oferować produktów, ale wcześniej była autoryzowana przez FCA. Spółka utraciła licencję z dniem 16 grudnia. Nie jest jednak jasne, czy regulator wycofał licencję spółce USG Group, czy też broker sam zrezygnował ze świadczenia usług w Wielkiej Brytanii.

Anulowanie licencji FCA nastąpiło miesiąc po tym, jak Damian McDowell, dyrektor generalny brytyjskiego oddziału brokera, ustąpił po objęciu tej roli w lipcu 2021 roku, McDowell zastąpił na tym stanowisku Simona Quirke, a po jego rezygnacji firma nie szukała nowego dyrektora generalnego. Mogło to już wskazywać na to, że zamierza wycofać się z rynku brytyjskiego.

Z danych dostępnych w rejestrze spółek w Wielkiej Brytanii wynika, że firma została zarejestrowana 31 marca 2017 i obecnie jej jedynym dyrektorem jest Soe Hein Minn z Birmy. Minn, akcjonariusz kontrolujący grupę brokerską, został wyrzucony z zarządu brytyjskiego oddziału brokera w październiku 2020 roku, ale ponownie dołączył w lipcu ubiegłego roku.

Bankructwo spółki w Australii

W ostatnim sprawozdaniu (na 31 marca 2021) spółka USGFX UK posiadała nieco poniżej 1 mln GBP aktywów klientów. Strona internetowa firmy pod adresem usgfx.co.uk jest nadal aktywna i pokazuje, że firma jest licencjonowana przez FCA, jednak bez wątpienia te informacje ulegną zmianie w najbliższych dniach.

USG Group jest najlepiej znana w sektorze FX i CFD z powodu bankructwa USGFX Australia, jej ówczesnego głównego oddziału operacyjnego, w do którego doszło połowie 2020 roku. Bankructwo USGFX, ponad dwa lata później, nadal wiąże się z setkami milionów dolarów w nierozliczonych aktywach klientów. Wspomniany wcześniej akcjonariusz kontrolujący USG Group, Soe Hein Minn, pozostaje na wolności i jest w trakcie procesu w Australii za odmowę współpracy i pomocy zarządcom komisarycznym USGFX Australia w zlokalizowaniu i zwrocie funduszy klientów.

Autor: Mariusz Przepiórka

Jesteś traderem?

Pomóż innym i oceń swojego brokera! Skorzystaj z wyszukiwarki lub znajdź go na liście.Reklama:
akcje w xtb

Najnowsze wiadomości:

nvidia

CEO Nvidia niczym gwiazdka rocka w Tajwanie, na fali boomu na AI

Jensen Huang, dyrektor generalny Nvidia Corp. (NVDA), jest obecnie na fali popularności podczas swojej wizyty ...
Czytaj dalej
lira turecka

Reelekcja Erdogana pogłębia kryzys liry tureckiej – nowe minimum

Lira turecka osiągnęła kolejne rekordowe minimum, gdy urzędujący prezydent Recep Tayyip Erdogan zdobył reelekcję w ...
Czytaj dalej
pieniądze

Oszustwo w banku: Pracownica zatrzymana za wyłudzenie 1,5 mln zł od klientów

Funkcjonariusze z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą w Krakowie zatrzymali 34-letnią kobietę pracującą jako ...
Czytaj dalej
etoro wchodzi na rynek defi

eToro dodaje nowe instrumenty: 44 akcje australijskich spółek na ASX

eToro, popularna platforma inwestycyjna, rozszerza swoją ofertę o akcje 44 australijskich spółek notowanych na giełdzie ...
Czytaj dalej
Przewiń na górę