menu

Strona Główna > Newsy > USG Group traci licencję FCA

USG Group traci licencję FCA


Spółka Union Standard International Group Limited, brytyjski podmiot zależny USG Group, utraciła licencję FCA i nie ma prawa do prowadzenia działalności na terenie Wielkiej Brytanii.

Brytyjski regulator poinformował, że firma nie może już świadczyć regulowanej działalności i oferować produktów, ale wcześniej była autoryzowana przez FCA. Spółka utraciła licencję z dniem 16 grudnia. Nie jest jednak jasne, czy regulator wycofał licencję spółce USG Group, czy też broker sam zrezygnował ze świadczenia usług w Wielkiej Brytanii.

Anulowanie licencji FCA nastąpiło miesiąc po tym, jak Damian McDowell, dyrektor generalny brytyjskiego oddziału brokera, ustąpił po objęciu tej roli w lipcu 2021 roku, McDowell zastąpił na tym stanowisku Simona Quirke, a po jego rezygnacji firma nie szukała nowego dyrektora generalnego. Mogło to już wskazywać na to, że zamierza wycofać się z rynku brytyjskiego.

Z danych dostępnych w rejestrze spółek w Wielkiej Brytanii wynika, że firma została zarejestrowana 31 marca 2017 i obecnie jej jedynym dyrektorem jest Soe Hein Minn z Birmy. Minn, akcjonariusz kontrolujący grupę brokerską, został wyrzucony z zarządu brytyjskiego oddziału brokera w październiku 2020 roku, ale ponownie dołączył w lipcu ubiegłego roku.

Bankructwo spółki w Australii

W ostatnim sprawozdaniu (na 31 marca 2021) spółka USGFX UK posiadała nieco poniżej 1 mln GBP aktywów klientów. Strona internetowa firmy pod adresem usgfx.co.uk jest nadal aktywna i pokazuje, że firma jest licencjonowana przez FCA, jednak bez wątpienia te informacje ulegną zmianie w najbliższych dniach.

USG Group jest najlepiej znana w sektorze FX i CFD z powodu bankructwa USGFX Australia, jej ówczesnego głównego oddziału operacyjnego, w do którego doszło połowie 2020 roku. Bankructwo USGFX, ponad dwa lata później, nadal wiąże się z setkami milionów dolarów w nierozliczonych aktywach klientów. Wspomniany wcześniej akcjonariusz kontrolujący USG Group, Soe Hein Minn, pozostaje na wolności i jest w trakcie procesu w Australii za odmowę współpracy i pomocy zarządcom komisarycznym USGFX Australia w zlokalizowaniu i zwrocie funduszy klientów.

Autor: Mariusz Przepiórka

Jesteś traderem?

Pomóż innym i oceń swojego brokera! Skorzystaj z wyszukiwarki lub znajdź go na liście.Reklama:
xtb

Najnowsze wiadomości:

ACCC sprawdzi influencerów

ACCC sprawdzi influencerów

Australijska Komisja ds. Konkurencji i Konsumentów (ACCC) rozpoczęła w tym tygodniu przegląd w celu zidentyfikowania ...
Czytaj dalej
invest cuffs 2023

Wystartował Konkurs Invest Cuffs 2023! Oddaj głos na swoich faworytów

Już 24-25 marca 2023 roku odbędzie się kolejna edycja Konferencji i Targów Invest Cuffs. Będzie ...
Czytaj dalej
dolar usd usa

Inwestorzy szukają zysków za pośrednictwem gotówki

W ostatnich czterech tygodniach inwestorzy dodali około 135 mld USD do globalnych funduszy rynku pieniężnego, ...
Czytaj dalej
google otrzymał karę od francji

Nancy Pelosi sprzedała akcje Google o wartości 3 mln USD

Przewodnicząca Izby Reprezentantów Nancy Pelosi sprzedała akcje Google warte 3 mln USD zaledwie miesiąc przed ...
Czytaj dalej
Przewiń na górę