menu

Strona Główna > Ostrzeżenia > Uwaga: nieuczciwy broker może założyć konto za ciebie

Uwaga: nieuczciwy broker może założyć konto za ciebie


Powodem ostrzeżenia jest sytuacja opisana na grupie Trading Jam Session. Może być pojedynczym przypadkiem wykorzystania pozyskanych danych albo nowym sposobem na zdobywanie klientów przez SCAMy.

Członek grupy otrzymał email, z którego dowiedział się o nowo utworzonym koncie na stronie glob-markets.net (ostrzeżenie tutaj). Zdziwił się ponieważ sam nie rejestrował się tam i postanowił wyjaśnić sprawę. Skontaktował się z supportem, który poinformował go, że spotkało go ogromne szczęście, ponieważ mają ograniczoną liczbę miejsc. Powinien się cieszyć i wpłacić depozyt. Nie zrobił tego jednak i dalej próbował wyjaśnić sprawę.

Przyszedł czas na kontakt telefoniczny. Z „klientem mimo woli” rozmawiali mężczyzna i kobieta, oboje ze wschodnim akcentem. Przekonywali go do tego, że to on musiał założyć konto, a także chcieli zyskać jego przychylność dla reprezentowanej platformy. Kobieta, z którą rozmawiał jako ostatnią, rozłączyła się gdy było jasne, że nie da się go przekonać. Przytaczając cytat poszkodowanego:

Po ponownej prośbie do wcześniej wspomnianej Pani o usunięcie konta, powiedziała „Dobrze jak Pan chce, Pańskie konto zostanie usunięte za 3, 2, 1 (usłyszałem śmiech)” i się rozłączyła.


Podsumowując: wszystkie informacje o założonych przez siebie kontach (jeżeli ich nie założyliśmy) należy ignorować i pod żadnym pozorem nie dać się przekonać, że może wyniknąć z tego coś dobrego. Wpłacenie na nie pieniędzy może zaś zakończyć się tylko w jeden sposób – ich stratą. Jakikolwiek kontakt z naganiaczami SCAMów może skutkować gniewem, rozdrażnieniem i podwyższonym ciśnieniem. Odradzamy.

Autor: Michał Misiura

Jesteś traderem?

Pomóż innym i oceń swojego brokera! Skorzystaj z wyszukiwarki lub znajdź go na liście.Reklama:

Najnowsze wiadomości:

tygodniowy przegląd newsów FX/Krypto

ForexRev: przegląd tygodnia (11.01 – 17.01)

Wiele osób coś straciło. Australijczycy 61,6 mln dolarów, białoruscy traderzy obowiązek podatkowy, a 7 oszustów ...
Czytaj dalej
Amerykańskie SEC przyznało w tym roku 88 milionów dolarów nagrody

Kolejna piramida finansowa w USA, straty: 75 mln USD

Firma Todays Growth Consultant, znana także jako Income Store, wyłudziła pieniądze od co najmniej 500 ...
Czytaj dalej
FCA wprowadza obowiązek ochrony przed ujemnym saldem

FCA spodziewa się spadku zysków brokerów CFD

Brytyjska Financial Conduct Authority (FCA) opublikowała analizę, w której ocenia wpływ ograniczeń prawnych w zakresie ...
Czytaj dalej
FCA ostrzeżenie

FCA ostrzega przed A.B.Capitals i Any1Profits

Brytyjskie Financial Conduct Authority wydało ostrzeżenia przed dwiema nielicencjonowanymi platformami tradingowymi. A.B.Capitals oraz Any1Profits nie ...
Czytaj dalej
Przewiń na górę