menu

Strona Główna > Newsy > Wakacyjne zmiany w XTB

Wakacyjne zmiany w XTB


Kryzys na rynku kryptowalut sprawił, że dla wielu inwestorów obecne poziomy cenowe są atrakcyjne, a inni czekają na kontynuację bessy. Broker XTB wychodzi naprzeciw oczekiwaniom takich inwestorów i wprowadza do swojej oferty kontrakty CFD na 30 nowych kryptowalut. Od 17 lipca, klienci XTB mogą inwestować w takie projekty jak: APECOIN, DECENTRALAND, IOTA, NEO, TRON, WAVES, ZCASH i inne.

Nowości nie ograniczają się jednak wyłącznie do rynku kryptowalut. Broker rozszerza również swoją ofertę prawdziwych akcji oraz funduszy ETF o ponad 65 walorów. Inwestorzy poszukujący dostępu do azjatyckich rynków giełdowych z pewnością docenią, że w ofercie XTB pojawiły się również CFD na dwa nowe indeksy giełdowe – oparty na indeksie Hang Seng 50 CH50cash oraz naśladujący zmiany indyjskiego Nifty 50 indeks IND50cash.

Niższa minimalna wartość zlecenia

Wartość minimalnego zlecenia na XTB

Zmiany w ofercie XTB nie dotyczą jednak wyłącznie liczby dostępnych instrumentów. Broker obniżył również minimalną wartość zlecenia dla akcji i funduszy ETF w zależności od waluty notowania.

Dotychczas limit ten wynosił 500 PLN, jednak po zmianach minimalna wartość zlecenia dla akcji i ETF notowanych na polskiej giełdzie wynosi zaledwie 10 PLN. Obniżenie minimalnej wartości zlecenia dla akcji i ETF pozwoli klientom na jeszcze lepsze równoważenie składników ich portfeli inwestycyjnych.

Niższe spready na ropie

Drugi kwartał tego roku okazał się nieco spokojniejszy, jednak sytuacja na rynku ropy naftowej wciąż przykuwa uwagę wielu. Inwestujący na rynku surowcowym mogą korzystać z obniżenia standardowych spreadów na instrumentach OIL oraz OIL.WTI. Po zmianach wynosić one będą jedynie 3 pips, zamiast dotychczasowych czterech.

Skorzystaj z oferty XTB

Autor: Mariusz Przepiórka

Jesteś traderem?

Pomóż innym i oceń swojego brokera! Skorzystaj z wyszukiwarki lub znajdź go na liście.Reklama:
xtb

Najnowsze wiadomości:

Inwestorzy detaliczni opuszczają rynek akcji

Michael Burry przyznaje się do błędu

Znany amerykański inwestor Michael Burry, który przewidział kryzys finansowy w 2008 roku, wycofał swoje oświadczenie, ...
Czytaj dalej
esma zawiesza obowiązek raportowania o wykonaniu

ESMA rozważa większą ochronę inwestorów korzystających z copy tradingu

Europejski Urząd Nadzoru Giełd i Papierów Wartościowych (ESMA), regulator rynków finansowych w Unii Europejskiej, opublikował ...
Czytaj dalej
Nalot francuskich władz na banki – kolejna afera podatkowa

Nalot francuskich władz na banki – kolejna afera podatkowa

Francuskie władze dokonały we wtorek nalotu na pięć banków w ramach śledztwa w sprawie podejrzeń ...
Czytaj dalej
budynek komisji nadzoru finansowego na pięknej w warszawie

Prosper Capital kwestionuje karę nałożoną przez KNF

Komisja Nadzoru Finansowego poinformowała o nałożeniu 1,2 mln zł kary na firmę Prosper Capital DM ...
Czytaj dalej
Przewiń na górę