menu

Strona Główna > Newsy > Wielka Brytania dominuje na rynku kontraktów CFD

Wielka Brytania dominuje na rynku kontraktów CFD


Londyńskie City to serce nie tylko europejskich, ale i światowych finansów. Londyn na mapie rynku forex jest jednym z najważniejszych ośrodków, który każdego dnia przetwarza transakcje warte biliony funtów. Oprócz prężnie działającej branży profesjonalnej, bardzo aktywnie rozwija się tu handel detaliczny, głównie w oparciu o kontrakty CFD.

Wielka Brytania jest kolebką zakładów na spread (produktu z dźwignią, zbliżonego do kontraktów CFD). W ubiegłym roku około 275 000 osób obracało przynajmniej jednym z tych instrumentów w Wielkiej Brytanii, co stawia ten kraj w światowej czołówce branży detalicznej.

Londyn największym ośrodkiem wymiany walut

Według najnowszego, publikowanego co trzy lata raportu Banku Anglii na temat rynku walutowego, dzienny wolumen obrotu walutowego w Londynie w kwietniu 2020 roku wyniósł 2,41 bln USD. Podobny raport opublikowany rok wcześniej przez Bank Rozliczeń Międzynarodowych (BIS) wykazał, że Londyn i Wielka Brytania jako całość były (podobnie jak w poprzednich latach) najważniejszym ośrodkiem wymiany walut na świecie, wyraźnie wyprzedzając m.in. USA, Hongkong i Singapur.

Brytyjski rynek transakcji z dźwignią wzrósł najbardziej w ciągu ostatnich 12 miesięcy, odzyskując pozycję największego rynku badanego przez Investment Trends. Według Lorenzo Vignatiego z Investment Trends, w ciągu 12 miesięcy do maja 2021 aż 275 000 Brytyjczyków przeprowadziło co najmniej jedną transakcję z dźwignią (wzrost o 92% w porównaniu z poziomami sprzed pandemii w 2019 roku).

Pierwszy depozyt na poziomie 1000 USD

Dane opublikowane przez cPattern pokazują, że w 2021 roku (dane dostępne za okres od stycznia do listopada) przeciętny brytyjski inwestor CFD zasilał swoje konto co miesiąc kwotą ponad 7000 USD. W tym samym okresie, średnia wypłata wyniosła mniej więcej połowę tej kwoty – 3800 USD.

Pierwszy wpłacany depozyt jest dość wysoki i w okresie objętym raportem wynosił ponad 1000 USD. Jest to podobny wynik jak w przypadku Australii, innego wysoko rozwiniętego rynku detalicznego CFD. Więcej wydają tylko początkujący traderzy z Singapuru. W ich przypadku pierwszy depozyt w ubiegłym roku wyniósł 1700 USD.

Autor: Mariusz Przepiórka

Jesteś traderem?

Pomóż innym i oceń swojego brokera! Skorzystaj z wyszukiwarki lub znajdź go na liście.Reklama:
akcje w xtb

Najnowsze wiadomości:

Dukascopy Bank wprowadza możliwość wpłat i wypłat w USDT

Dukascopy zmienia warunki handlowe w reakcji na kryzys bankowy

Broker Dukascopy Bank zmienia warunki handlowe w odniesieniu do niektórych instrumentów. To reakcja na kryzys, ...
Czytaj dalej
LME wykryła „nieprawidłowości” w kilku pakietach niklu

LME wykryła „nieprawidłowości” w kilku pakietach niklu

London Metal Exchange (LME) przełożyła w piątek wznowienie handlu niklem w godzinach pracy w Azji ...
Czytaj dalej
Broker Oanda ma kłopoty w Brazylii

OANDA przenosi europejską siedzibę do Polski

OANDA Global Corporations poinformowała o rozpoczęciu prowadzenia europejskiej działalności z Polski pod nadzorem Komisji Nadzoru ...
Czytaj dalej
cypryjski regulator cysec

CySEC podsumowuje działania prowadzone w 2022 roku

Cypryjska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (CySEC) podsumowała 2022 rok i poinformowała, że nadzorowała 837 ...
Czytaj dalej
Przewiń na górę