menu

Strona Główna > Newsy > Wise publikuje oświadczenie dotyczące dochodzenia FCA

Wise publikuje oświadczenie dotyczące dochodzenia FCA


Firma Wise wydała dziś oświadczenie w związku z dochodzeniem prowadzonym przez Financial Conduct Authority (FCA) w sprawie jej dyrektora generalnego Kristo Käärmanna.

We wrześniu 2021 roku brytyjski urząd skarbowy HMRC zaktualizował opublikowaną listę osób i firm, na które nałożono kary za umyślne niewywiązanie się z obowiązków podatkowych. Współzałożyciel i dyrektor generalny Wise Kristo Käärmann został umieszczony na tej liście i pozostanie na niej przez 12 miesięcy od jej opublikowania.

Po umieszczeniu nazwiska dyrektora generalnego na tej liście zarząd Wise przeprowadził dochodzenie przy wsparciu zewnętrznego radcy prawnego. Dochodzenie zakończyło się w ostatnim kwartale 2021 roku, a Zarząd przekazał FCA szczegółowe informacje na temat swoich ustaleń, oceny i działań.

Wise współpracuje z FCA i wspiera dyrektora generalnego

W związku z tą sprawą FCA rozpoczęło dochodzenie dotyczące obowiązków regulacyjnych i standardów, którym podlega Kristo Käärmann. Zamierza on w pełni współpracować z FCA w ramach prowadzonego dochodzenia.

– Zarząd bardzo poważnie traktuje niewywiązanie się przez Kristo z obowiązków podatkowych oraz dochodzenie prowadzone przez FCA. Po zapoznaniu się z tą sprawą pod koniec ubiegłego roku zarząd zażądał od Kristo podjęcia działań naprawczych, w tym wyznaczenia profesjonalnych doradców podatkowych w celu zapewnienia odpowiedniego zarządzania jego osobistymi sprawami podatkowymi. Zarząd podzielił się również szczegółami swoich ustaleń, oceny i działań z FCA i będzie w pełni współpracował z FCA w razie potrzeby, jednocześnie nadal wspierając Kristo w jego roli dyrektora generalnego – powiedział David Wells, prezes Wise.

Autor: Mariusz Przepiórka

Jesteś traderem?

Pomóż innym i oceń swojego brokera! Skorzystaj z wyszukiwarki lub znajdź go na liście.Reklama:
xtb

Najnowsze wiadomości:

KNF wszczyna postępowanie wyjaśniające w sprawie obrotu akcjami Ekipa Holding SA

Komisja Nadzoru Finansowego poinformowała o wszczęciu postępowania wyjaśniającego dotyczącego podejrzenia popełnienia przestępstw wykorzystania i ujawnienia ...
Czytaj dalej
makroprzeglad forexrev

Kryzys bankowy i FED: czy rynek znowu nie ma racji? MakroPrzegląd #4/4 Marzec

W ubiegłym tygodniu FED podniósł stopy o 25pb, ale i zmienił narrację, sygnalizując możliwą pauzę ...
Czytaj dalej
Inwestorzy detaliczni opuszczają rynek akcji

Conotoxia wprowadza usługę doradztwa inwestycyjnego dla klientów detalicznych

Globalna spółka Cinkciarz.pl udostępnia klientom Conotoxia Ltd. (oddziału obsługującego trading detaliczny) usługę doradztwa inwestycyjnego. Klienci ...
Czytaj dalej
nbp podejmuje powolne działania w walce z inflacją w polsce

Amerykańskie banki mogą mieć nawet 1,7 bln USD niezrealizowanych strat

Po gwałtownym upadku Silicon Valley Bank i Signature Bank na początku tego miesiąca, a także ...
Czytaj dalej
Przewiń na górę