menu

Strona Główna > Newsy > Wise publikuje oświadczenie dotyczące dochodzenia FCA

Wise publikuje oświadczenie dotyczące dochodzenia FCA


Firma Wise wydała dziś oświadczenie w związku z dochodzeniem prowadzonym przez Financial Conduct Authority (FCA) w sprawie jej dyrektora generalnego Kristo Käärmanna.

We wrześniu 2021 roku brytyjski urząd skarbowy HMRC zaktualizował opublikowaną listę osób i firm, na które nałożono kary za umyślne niewywiązanie się z obowiązków podatkowych. Współzałożyciel i dyrektor generalny Wise Kristo Käärmann został umieszczony na tej liście i pozostanie na niej przez 12 miesięcy od jej opublikowania.

Po umieszczeniu nazwiska dyrektora generalnego na tej liście zarząd Wise przeprowadził dochodzenie przy wsparciu zewnętrznego radcy prawnego. Dochodzenie zakończyło się w ostatnim kwartale 2021 roku, a Zarząd przekazał FCA szczegółowe informacje na temat swoich ustaleń, oceny i działań.

Wise współpracuje z FCA i wspiera dyrektora generalnego

W związku z tą sprawą FCA rozpoczęło dochodzenie dotyczące obowiązków regulacyjnych i standardów, którym podlega Kristo Käärmann. Zamierza on w pełni współpracować z FCA w ramach prowadzonego dochodzenia.

– Zarząd bardzo poważnie traktuje niewywiązanie się przez Kristo z obowiązków podatkowych oraz dochodzenie prowadzone przez FCA. Po zapoznaniu się z tą sprawą pod koniec ubiegłego roku zarząd zażądał od Kristo podjęcia działań naprawczych, w tym wyznaczenia profesjonalnych doradców podatkowych w celu zapewnienia odpowiedniego zarządzania jego osobistymi sprawami podatkowymi. Zarząd podzielił się również szczegółami swoich ustaleń, oceny i działań z FCA i będzie w pełni współpracował z FCA w razie potrzeby, jednocześnie nadal wspierając Kristo w jego roli dyrektora generalnego – powiedział David Wells, prezes Wise.

Autor: Mariusz Przepiórka

Jesteś traderem?

Pomóż innym i oceń swojego brokera! Skorzystaj z wyszukiwarki lub znajdź go na liście.Reklama:
exante baner

Najnowsze wiadomości:

makroprzeglad forexrev

„Matka wszystkich kryzysów”. MakroPrzegląd #1/4 Grudzień

Nouriel Roubini był jednym z tych, którzy ostrzegali świat przed kryzysem 2008 roku. 64-letni profesor ...
Czytaj dalej
aresztowanie 4 szefów Great Private Equity

CBA zatrzymało kolejne osoby w sprawie piramidy finansowej

Zespół prasowy Centralnego Biura Antykorupcyjnego poinformował, że ostatnich dniach zatrzymano kolejne osoby związane z firmą ...
Czytaj dalej
Zamknięcie moskiewskiej giełdy blokuje zyski traderów

10 najbardziej „szortowanych” spółek w listopadzie

Trudna sytuacja makroekonomiczna w 2022 roku negatywnie wpłynęła na wyniki osiągane przez wielu inwestorów funkcjonujących ...
Czytaj dalej
Hiszpańska policja rozbiła gang oszustów inwestycyjnych

Hiszpańska policja rozbiła gang oszustów inwestycyjnych

Hiszpańska policja zlikwidowała gang cyberprzestępców, który wykorzystywał fałszywe strony inwestycyjne do oszukiwania ofiar w całej ...
Czytaj dalej
Przewiń na górę