menu

Strona Główna > Newsy > Władze Teksasu uderzają w Delta Crypt, Digitaly Invest i FxSmart-Robots

Władze Teksasu uderzają w Delta Crypt, Digitaly Invest i FxSmart-Robots


Regulujący rynek finansowy Teksasu Texas State Securities Board (TSSB) wydał w poniedziałek pilne nakazy zaprzestania działalności przeciwko trzem niezarejestrowanym platformom inwestycyjnym umożliwiającym obrót na rynku kryptowalut i FX.

Decyzja regulatora obejmuje spółki Delta Crypt Limited, Digitaly Invest i FxSmart-Robots. Zdaniem TSSB ich działalność sprowadza się do wyłudzania pieniędzy na podstawie obietnicy wysokich zysków.

Komisarz ds. papierów wartościowych w Teksasie zwrócił uwagę na prowadzącą nieautoryzowane doradztwo inwestycyjne Delta Crypt, która miała również angażować się w podejrzany projekt kryptowalutowy. Według TSSB firma nielegalnie sprzedawała inwestycje z obietnicą wysokich i szybkich zysków osiąganych przy użyciu sztucznej inteligencji i innych technologii. Komisja twierdzi też, że Delta Crypt działa pod różnymi nazwami, po niedawnej zmianie marki na Binance Assets, BinanceAssets LTD i Bit Kind LTD.

Zgodnie z uzasadnieniem TSSB, Delta Crypt reklamuje teraz inwestycje w kryptowaluty w różnych planach. Według reklamy spółki, „plan jest prosty – zainwestuj mało, zyskaj dużo i nie martw się o ryzyko. Złoty Plan gwarantuje zysk w wysokości 30%, a Diamentowy Plan gwarantuje zysk w wysokości 40%”.

Brokerzy oskarżeni o oszustwo

Regulator Teksasu odniósł się również do spółki FxSmart-Robots, która znalazła się na cenzurowanym za promowanie inwestycji, które uznano za zbyt dobre, aby były prawdziwe. Projekt inwestycyjny w tym przypadku obejmował akcje i transakcje na rynku FX. Firma FxSmart-Robots, która posługuje się również nazwą Digitaly Invest, również promuje swe inwestycje w planach Złotym i Diamentowym, które gwarantują zyski na poziomie 30% i 40%.

Zgodnie z prawomocnym i niezaskarżalnym nakazem zaprzestania działalności, teksański regulator zbadał zgodność z wymogami rejestracyjnymi federalnych przepisów dotyczących papierów wartościowych. W nakazie stwierdzono, że osoby działające w Delta Crypt, Digitaly Invest i FxSmart-Robots nie są zarejestrowane w federalnych lub stanowych organach regulacyjnych jako pośrednicy. W związku z tym ich działalność została uznana za oszustwo na szkodę mieszkańców stanu Teksas.

Autor: Mariusz Przepiórka

Jesteś traderem?

Pomóż innym i oceń swojego brokera! Skorzystaj z wyszukiwarki lub znajdź go na liście.Reklama:
xtb

Najnowsze wiadomości:

lira turecka

Reelekcja Erdogana pogłębia kryzys liry tureckiej – nowe minimum

Lira turecka osiągnęła kolejne rekordowe minimum, gdy urzędujący prezydent Recep Tayyip Erdogan zdobył reelekcję w ...
Czytaj dalej
pieniądze

Oszustwo w banku: Pracownica zatrzymana za wyłudzenie 1,5 mln zł od klientów

Funkcjonariusze z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą w Krakowie zatrzymali 34-letnią kobietę pracującą jako ...
Czytaj dalej
etoro wchodzi na rynek defi

eToro dodaje nowe instrumenty: 44 akcje australijskich spółek na ASX

eToro, popularna platforma inwestycyjna, rozszerza swoją ofertę o akcje 44 australijskich spółek notowanych na giełdzie ...
Czytaj dalej
gospodarka wielkiej brytanii rośnie

Inflacja w Wielkiej Brytanii spada poniżej 10%

Inflacja w Wielkiej Brytanii w kwietniu 2023 roku wyniosła 8,7 procent, spadając mniej niż przewidywano ...
Czytaj dalej
Przewiń na górę