menu

Strona Główna > Newsy > Władze Teksasu uderzają w Delta Crypt, Digitaly Invest i FxSmart-Robots

Władze Teksasu uderzają w Delta Crypt, Digitaly Invest i FxSmart-Robots


Regulujący rynek finansowy Teksasu Texas State Securities Board (TSSB) wydał w poniedziałek pilne nakazy zaprzestania działalności przeciwko trzem niezarejestrowanym platformom inwestycyjnym umożliwiającym obrót na rynku kryptowalut i FX.

Decyzja regulatora obejmuje spółki Delta Crypt Limited, Digitaly Invest i FxSmart-Robots. Zdaniem TSSB ich działalność sprowadza się do wyłudzania pieniędzy na podstawie obietnicy wysokich zysków.

Komisarz ds. papierów wartościowych w Teksasie zwrócił uwagę na prowadzącą nieautoryzowane doradztwo inwestycyjne Delta Crypt, która miała również angażować się w podejrzany projekt kryptowalutowy. Według TSSB firma nielegalnie sprzedawała inwestycje z obietnicą wysokich i szybkich zysków osiąganych przy użyciu sztucznej inteligencji i innych technologii. Komisja twierdzi też, że Delta Crypt działa pod różnymi nazwami, po niedawnej zmianie marki na Binance Assets, BinanceAssets LTD i Bit Kind LTD.

Zgodnie z uzasadnieniem TSSB, Delta Crypt reklamuje teraz inwestycje w kryptowaluty w różnych planach. Według reklamy spółki, „plan jest prosty – zainwestuj mało, zyskaj dużo i nie martw się o ryzyko. Złoty Plan gwarantuje zysk w wysokości 30%, a Diamentowy Plan gwarantuje zysk w wysokości 40%”.

Brokerzy oskarżeni o oszustwo

Regulator Teksasu odniósł się również do spółki FxSmart-Robots, która znalazła się na cenzurowanym za promowanie inwestycji, które uznano za zbyt dobre, aby były prawdziwe. Projekt inwestycyjny w tym przypadku obejmował akcje i transakcje na rynku FX. Firma FxSmart-Robots, która posługuje się również nazwą Digitaly Invest, również promuje swe inwestycje w planach Złotym i Diamentowym, które gwarantują zyski na poziomie 30% i 40%.

Zgodnie z prawomocnym i niezaskarżalnym nakazem zaprzestania działalności, teksański regulator zbadał zgodność z wymogami rejestracyjnymi federalnych przepisów dotyczących papierów wartościowych. W nakazie stwierdzono, że osoby działające w Delta Crypt, Digitaly Invest i FxSmart-Robots nie są zarejestrowane w federalnych lub stanowych organach regulacyjnych jako pośrednicy. W związku z tym ich działalność została uznana za oszustwo na szkodę mieszkańców stanu Teksas.

Autor: Mariusz Przepiórka

Jesteś traderem?

Pomóż innym i oceń swojego brokera! Skorzystaj z wyszukiwarki lub znajdź go na liście.Reklama:

Najnowsze wiadomości:

inflacja

Ponure perspektywy dla rynków wschodzących

Pierwsza połowa roku była trudna dla rynków wschodzących, a wraz z rozpoczęciem przez Rezerwę Federalną ...
Czytaj dalej
Brytyjski rzecznik ds. usług finansowych wskazuje na rosnącą liczbę oszustw

Brytyjski rzecznik ds. usług finansowych wskazuje na rosnącą liczbę oszustw

Brytyjski rzecznik ds. usług finansowych opublikował coroczne dane dotyczące skarg za rok finansowy 2021/22 (od ...
Czytaj dalej
cena ropy spada gdy zapasy w usa rosną

Złe dane ze światowych rynków zapowiadają nadchodzącą recesję

W środę światowe rynki akcji drugi dzień z rzędu notowały spadki, a rentowność obligacji obniżyła ...
Czytaj dalej

70-80% traderów traciło środki w ciągu ostatnich 5 lat, średnio 6 657 zł [KNF]

Komisja Nadzoru Finansowego opublikowała raport na temat wyników klientów detalicznych na rynku Forex. Dotyczy on ...
Czytaj dalej
Przewiń na górę