menu

Strona Główna > Newsy > Władze Teksasu uderzają w Delta Crypt, Digitaly Invest i FxSmart-Robots

Władze Teksasu uderzają w Delta Crypt, Digitaly Invest i FxSmart-Robots


Regulujący rynek finansowy Teksasu Texas State Securities Board (TSSB) wydał w poniedziałek pilne nakazy zaprzestania działalności przeciwko trzem niezarejestrowanym platformom inwestycyjnym umożliwiającym obrót na rynku kryptowalut i FX.

Decyzja regulatora obejmuje spółki Delta Crypt Limited, Digitaly Invest i FxSmart-Robots. Zdaniem TSSB ich działalność sprowadza się do wyłudzania pieniędzy na podstawie obietnicy wysokich zysków.

Komisarz ds. papierów wartościowych w Teksasie zwrócił uwagę na prowadzącą nieautoryzowane doradztwo inwestycyjne Delta Crypt, która miała również angażować się w podejrzany projekt kryptowalutowy. Według TSSB firma nielegalnie sprzedawała inwestycje z obietnicą wysokich i szybkich zysków osiąganych przy użyciu sztucznej inteligencji i innych technologii. Komisja twierdzi też, że Delta Crypt działa pod różnymi nazwami, po niedawnej zmianie marki na Binance Assets, BinanceAssets LTD i Bit Kind LTD.

Zgodnie z uzasadnieniem TSSB, Delta Crypt reklamuje teraz inwestycje w kryptowaluty w różnych planach. Według reklamy spółki, „plan jest prosty – zainwestuj mało, zyskaj dużo i nie martw się o ryzyko. Złoty Plan gwarantuje zysk w wysokości 30%, a Diamentowy Plan gwarantuje zysk w wysokości 40%”.

Brokerzy oskarżeni o oszustwo

Regulator Teksasu odniósł się również do spółki FxSmart-Robots, która znalazła się na cenzurowanym za promowanie inwestycji, które uznano za zbyt dobre, aby były prawdziwe. Projekt inwestycyjny w tym przypadku obejmował akcje i transakcje na rynku FX. Firma FxSmart-Robots, która posługuje się również nazwą Digitaly Invest, również promuje swe inwestycje w planach Złotym i Diamentowym, które gwarantują zyski na poziomie 30% i 40%.

Zgodnie z prawomocnym i niezaskarżalnym nakazem zaprzestania działalności, teksański regulator zbadał zgodność z wymogami rejestracyjnymi federalnych przepisów dotyczących papierów wartościowych. W nakazie stwierdzono, że osoby działające w Delta Crypt, Digitaly Invest i FxSmart-Robots nie są zarejestrowane w federalnych lub stanowych organach regulacyjnych jako pośrednicy. W związku z tym ich działalność została uznana za oszustwo na szkodę mieszkańców stanu Teksas.

Autor: Mariusz Przepiórka

Jesteś traderem?

Pomóż innym i oceń swojego brokera! Skorzystaj z wyszukiwarki lub znajdź go na liście.Reklama:
tms

Najnowsze wiadomości:

swissquote broker z dobrymi zyskami

Swissquote otrzymuje licencję CySEC

Szwajcarski broker Swissquote uzyskał nową licencję operacyjną od regulatora rynku finansowego na Cyprze, Cypryjskiej Komisji ...
Czytaj dalej
Saxo Bank nie będzie świadczyć usług klientom z Rosji i Białorusi

Saxo Bank oferuje przedłużone terminy ważności opcji walutowych

Spółka Saxo Bank poinformowała o wprowadzeniu przedłużonych terminów wygaśnięcia opcji walutowych. Firma ponownie otworzyła ofertę ...
Czytaj dalej
makroprzeglad forexrev

„Matka wszystkich kryzysów”. MakroPrzegląd #1/4 Grudzień

Nouriel Roubini był jednym z tych, którzy ostrzegali świat przed kryzysem 2008 roku. 64-letni profesor ...
Czytaj dalej
aresztowanie 4 szefów Great Private Equity

CBA zatrzymało kolejne osoby w sprawie piramidy finansowej

Zespół prasowy Centralnego Biura Antykorupcyjnego poinformował, że ostatnich dniach zatrzymano kolejne osoby związane z firmą ...
Czytaj dalej
Przewiń na górę