menu

Strona Główna > Newsy > Władze Teksasu uderzają w Delta Crypt, Digitaly Invest i FxSmart-Robots

Władze Teksasu uderzają w Delta Crypt, Digitaly Invest i FxSmart-Robots


Regulujący rynek finansowy Teksasu Texas State Securities Board (TSSB) wydał w poniedziałek pilne nakazy zaprzestania działalności przeciwko trzem niezarejestrowanym platformom inwestycyjnym umożliwiającym obrót na rynku kryptowalut i FX.

Decyzja regulatora obejmuje spółki Delta Crypt Limited, Digitaly Invest i FxSmart-Robots. Zdaniem TSSB ich działalność sprowadza się do wyłudzania pieniędzy na podstawie obietnicy wysokich zysków.

Komisarz ds. papierów wartościowych w Teksasie zwrócił uwagę na prowadzącą nieautoryzowane doradztwo inwestycyjne Delta Crypt, która miała również angażować się w podejrzany projekt kryptowalutowy. Według TSSB firma nielegalnie sprzedawała inwestycje z obietnicą wysokich i szybkich zysków osiąganych przy użyciu sztucznej inteligencji i innych technologii. Komisja twierdzi też, że Delta Crypt działa pod różnymi nazwami, po niedawnej zmianie marki na Binance Assets, BinanceAssets LTD i Bit Kind LTD.

Zgodnie z uzasadnieniem TSSB, Delta Crypt reklamuje teraz inwestycje w kryptowaluty w różnych planach. Według reklamy spółki, „plan jest prosty – zainwestuj mało, zyskaj dużo i nie martw się o ryzyko. Złoty Plan gwarantuje zysk w wysokości 30%, a Diamentowy Plan gwarantuje zysk w wysokości 40%”.

Brokerzy oskarżeni o oszustwo

Regulator Teksasu odniósł się również do spółki FxSmart-Robots, która znalazła się na cenzurowanym za promowanie inwestycji, które uznano za zbyt dobre, aby były prawdziwe. Projekt inwestycyjny w tym przypadku obejmował akcje i transakcje na rynku FX. Firma FxSmart-Robots, która posługuje się również nazwą Digitaly Invest, również promuje swe inwestycje w planach Złotym i Diamentowym, które gwarantują zyski na poziomie 30% i 40%.

Zgodnie z prawomocnym i niezaskarżalnym nakazem zaprzestania działalności, teksański regulator zbadał zgodność z wymogami rejestracyjnymi federalnych przepisów dotyczących papierów wartościowych. W nakazie stwierdzono, że osoby działające w Delta Crypt, Digitaly Invest i FxSmart-Robots nie są zarejestrowane w federalnych lub stanowych organach regulacyjnych jako pośrednicy. W związku z tym ich działalność została uznana za oszustwo na szkodę mieszkańców stanu Teksas.

Autor: Mariusz Przepiórka

Jesteś traderem?

Pomóż innym i oceń swojego brokera! Skorzystaj z wyszukiwarki lub znajdź go na liście.Reklama:

Najnowsze wiadomości:

etoro kończy rok 2020 z przychodami w wysokości 660 milionów dolarów

eToro podsumowuje wyniki spółek za IV kwartał

Spółka eToro przedstawiła podsumowanie wyników spółek za IV kwartał. Autorem analizy jest Paweł Majtkowski, analityk ...
Czytaj dalej
Nieruchomosci usa

USA – pozytywne dane z rynku nieruchomości!

Mamy świeże dane na temat pozwoleń na budowę budynków mieszkalnych na terenie Stanów Zjednoczonych. To ...
Czytaj dalej
Wielka Brytania UK CPI

Wielka Brytania – CPI 5.4% vs konsensus: 5.2%

Główny urząd statystyczny Wielkiej Brytanii opublikował świeże dane na temat wartości Consumer Price Index, powszechnie ...
Czytaj dalej
chińska prowincja przetestuje politykę wspólnego dobrobytu czyli redystrybucję dochodów

Chiny z 8,1% wzrostem gospodarczym w 2021 roku

Gospodarka Chin odbiła się w 2021 roku, odnotowując najlepszy wzrost od dekady, w czym pomógł ...
Czytaj dalej
Przewiń na górę