menu

Strona Główna > Newsy > Wolumeny na rynku FX spadają

Wolumeny na rynku FX spadają


Japońska giełda Tokyo Financial Exchange Inc. (TFX) opublikowała wyniki finansowe za sierpień. Wynika z nich, że po krótkim odbiciu w czerwcu na rynkach znów pojawił się trend spadkowy. Bieżący rok stoi pod znakiem pandemii. W marcu w wyniku rozwoju COVID-19 rynki mierzyły się z wysoką zmiennością, w efekcie znacząco wzrosła aktywność traderów i wolumen obrotów.

Po nagłym wzroście traderzy jednak odpuścili i aż do połowy roku rynki notowały spadki. Niespodziewane wzrosty zanotowano w czerwcu, mimo że według danych historycznych miesiąc ten zwykle jest jednym ze spokojniejszych. Powodem jest przede wszystkim lato na półkuli północnej, a co za tym idzie, ograniczona aktywność traderów. Lipiec jednak przywrócił tegoroczną normę i wyniki finansowe znów wskazywały spadki. Podobnie działo się w sierpniu.

Pesymistyczne nastroje na rynku

Dane opublikowane przez giełdę TFX nie dają powodów do optymizmu. Łączna liczba zawartych kontraktów terminowych wyniosła 1 711 391, a średnia dzienna osiągnęła poziom 81 494 kontraktów. W porównaniu z poprzednim miesiącem dane te są o 8,7% niższe. W ujęciu rok do roku spadek w sierpniu 2020 roku wyniósł aż 42,5%. Co ciekawe, duży wzrost zanotowała turecka lira w parze z japońskim jenem (TRY/JPY), na którą zawarto 219 176 kontraktów. To o 43% więcej niż lipcu tego roku, ale aż o 60,3% mniej niż przed rokiem.

Największy miesięczny spadek dotknął euro w parze z dolarem (EUR/USD). W sierpniu wartość obrotu spadła w tym przypadku o 35,2% w porównaniu z lipcem, ale w stosunku do sierpnia 2019 roku wzrosła o 19,4%. Łączna liczba kontraktów terminowych na indeksy wyniosła 717 777, co daje dzienną średnią na poziomie 34 195 kontraktów. W porównaniu z lipcem jest to spadek 4,4%, a w porównaniu z sierpniem 2019 spadek ten wynosi aż 40,1%.

Autor: Mariusz Przepiórka

Jesteś traderem?

Pomóż innym i oceń swojego brokera! Skorzystaj z wyszukiwarki lub znajdź go na liście.Reklama:
exante baner

Najnowsze wiadomości:

ostrzeżenia finansowe

Ostrzeżenia (1.12): Qflbank, RoyalStox, 4TFX…

Na listach ostrzeżeń pojawili się:  Qflbank (QFL Global) - qflbank.com RoyalStox (Marom Partners LTD) - ...
Czytaj dalej

UKNF przeprowadza ankietę dotyczącą kontraktów CFD

Urząd Komisji Nadzoru Finansowego przygotował ankietę skierowaną do klientów detalicznych, którzy dokonują transakcji na kontrakty ...
Czytaj dalej
finra usa

Regulator Wall Street ostrzega przed e-mailami wyłudzającymi dane

Amerykańska Financial Industry Regulatory Authority (FINRA) opublikowała oświadczenie,w  którym ostrzega przed fałszywymi wiadomościami e-mail, które ...
Czytaj dalej
heron tower odcięte przez policję przez alarm bombowy

Siedziba kilku londyńskich brokerów w centrum policyjnej akcji

Heron Tower, siedziba kilku londyńskich brokerów FX została odcięta przez policję w wyniku znalezienia podejrzanego ...
Czytaj dalej
Przewiń na górę