menu

Strona Główna > Newsy > XTB nawiązuje współpracę z Kanałem Sportowym

XTB nawiązuje współpracę z Kanałem Sportowym


Polski broker XTB nawiązał współpracę z Kanałem Sportowym. W ramach partnerstwa platforma inwestycyjna będzie promowana w niektórych programach Kanału Sportowego, który można oglądać w serwisie YouTube.

W ramach współpracy platforma XTB będzie promowana jako partner w programach „Oktagon Live” i „W Ringu”, które są poświęcone sportom walki. Logo XTB będzie również widoczne podczas transmisji innych programów Kanału Sportowego, w tym w „Dziennikarskim Zerze” i „Hejt Parku”.

– Naszym celem jest budowa silnej polski marki zarówno w Polsce, jak i poza granicami naszego kraju. Jesteśmy bardzo zadowoleni z podjętej współpracy z Kanałem Sportowym, ponieważ jest to format uwielbiany przez setki tysięcy widzów. Głęboko wierzymy, że tego typu działania pozwolą nam ugruntować naszą pozycję na rynku. Jesteśmy polską firmą i bardzo cieszą nas umowy podpisane z innymi polskimi podmiotami – komentuje Szymon Szymański, chief growth officer w XTB (na zdjęciu po prawej).

XTB od października 2022 roku jest sponsorem tytularnym gal KSW, a wcześniej nawiązała współpracę ze słynnym zawodnikiem MMA Conorem McGregorem, który promuje platformę transakcyjną. Broker dość mocno związał się ze sportami walki, ponieważ twarzą kampanii reklamowych jest również Joanna Jędrzejczyk.

Imponujący rozwój Kanału Sportowego

Kanał Sportowy to obecnie jedno z popularniejszych mediów zajmujących się sportem. W 2022 roku Kanał Sportowy osiągnął przychody ze sprzedaży na poziomie ok. 25 mln PLN, co przełożyło się na ok. 7,5 mln PLN zysku operacyjnego. Niedawno pojawiły się informacje o przejęciu części udziałów w Kanale Sportowym przez Canal+ Polska, ale zostały one zdementowane. Obecnie współpraca obu stron ogranicza się do promocji w C+ trakcie programów Kanału Sportowego.

Kanał Sportowy wystartował wiosną 2020 roku. Na głównym kanale w serwisie YouTube ma 943 tys. subskrybentów, a materiały zamieszczone na Kanale Sportowym obejrzano blisko 500 mln razy. Kilka miesięcy temu KS uruchomił własną platformę streamingową oraz aplikacje na urządzenia przenośne. Udziałowcami i głównymi twórcami Kanału Sportowego są znani dziennikarze sportowi: Michał Pol, Krzysztof Stanowski, Mateusz Borek i Tomasz Smokowski.

Autor: Mariusz Przepiórka

Jesteś traderem?

Pomóż innym i oceń swojego brokera! Skorzystaj z wyszukiwarki lub znajdź go na liście.Reklama:
akcje w xtb

Najnowsze wiadomości:

LME wykryła „nieprawidłowości” w kilku pakietach niklu

LME wykryła „nieprawidłowości” w kilku pakietach niklu

London Metal Exchange (LME) przełożyła w piątek wznowienie handlu niklem w godzinach pracy w Azji ...
Czytaj dalej
Broker Oanda ma kłopoty w Brazylii

OANDA przenosi europejską siedzibę do Polski

OANDA Global Corporations poinformowała o rozpoczęciu prowadzenia europejskiej działalności z Polski pod nadzorem Komisji Nadzoru ...
Czytaj dalej
cypryjski regulator cysec

CySEC podsumowuje działania prowadzone w 2022 roku

Cypryjska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (CySEC) podsumowała 2022 rok i poinformowała, że nadzorowała 837 ...
Czytaj dalej
nbp podejmuje powolne działania w walce z inflacją w polsce

Inflacja w Polsce w lutym na poziomie 18,4%

Główny Urząd Statystyczny podał dziś odczyt inflacji za luty bieżącego roku. Według danych GUS inflacja ...
Czytaj dalej
Przewiń na górę