menu

Strona Główna > Newsy > XTB notuje wzrost zysku netto o 638,4%

XTB notuje wzrost zysku netto o 638,4%


Polski broker detaliczny XTB opublikował wstępne dane finansowe za pierwsze półrocze 2022 roku. Wynika z nich, że spółka odnotowała zysk netto na poziomie 480 mln PLN, co stanowi wzrost na poziomie 638,4% rok do roku.

Jak wynika z raportu, przychody operacyjne brokera wyniosły 836,2 mln zł, co oznacza wzrost o 245,5% w ujęciu rocznym. Istotnymi czynnikami determinującymi ich poziom była zmienność rynku finansowego i towarowego, a także wysoka aktywność transakcyjna, mierzona liczbą kontraktów. Wolumen transakcji na instrumentach CFD osiągnął 3050,6 tys. lotów, a rentowność wzrosła o 125,0%, ze 122 do 274.

Średnia liczba aktywnych klientów wyniosła w tym okresie 149 824, co oznacza wzrost o 42,7% w skali roku. Liczba nowych klientów spadła jednak o 6,3% w ujęciu rocznym i wyniosła 101 030.

Ambitne plany XTB

W komunikacie spółki stwierdzono, że ambicją zarządu w 2022 roku jest pozyskanie średnio co najmniej 40 tys. nowych klientów kwartalnie. Dotychczas spółka XTB pozyskała w pierwszym kwartale tego roku 55,3 tys. nowych klientów, a w drugim kwartale blisko 45,7 tys. nowych klientów.

– Priorytetem zarządu jest dalszy wzrost bazy klientów prowadzący do umocnienia pozycji rynkowej XTB na świecie. Działania te wspiera szereg inicjatyw, w tym rozpoczęta 14 lutego 2022 roku nowa kampania reklamowa z udziałem nowej ambasadorki marki XTB, Joanny Jędrzejczyk, utytułowanej zawodniczki sztuk walki, pierwszej Polki w organizacji UFC i mistrzyni w tej organizacji, a także trzykrotnej mistrzyni świata w boksie tajskim – podkreślono.

Autor: Mariusz Przepiórka

Jesteś traderem?

Pomóż innym i oceń swojego brokera! Skorzystaj z wyszukiwarki lub znajdź go na liście.Reklama:
xtb

Najnowsze wiadomości:

Inwestorzy detaliczni opuszczają rynek akcji

Michael Burry przyznaje się do błędu

Znany amerykański inwestor Michael Burry, który przewidział kryzys finansowy w 2008 roku, wycofał swoje oświadczenie, ...
Czytaj dalej
esma zawiesza obowiązek raportowania o wykonaniu

ESMA rozważa większą ochronę inwestorów korzystających z copy tradingu

Europejski Urząd Nadzoru Giełd i Papierów Wartościowych (ESMA), regulator rynków finansowych w Unii Europejskiej, opublikował ...
Czytaj dalej
Nalot francuskich władz na banki – kolejna afera podatkowa

Nalot francuskich władz na banki – kolejna afera podatkowa

Francuskie władze dokonały we wtorek nalotu na pięć banków w ramach śledztwa w sprawie podejrzeń ...
Czytaj dalej
budynek komisji nadzoru finansowego na pięknej w warszawie

Prosper Capital kwestionuje karę nałożoną przez KNF

Komisja Nadzoru Finansowego poinformowała o nałożeniu 1,2 mln zł kary na firmę Prosper Capital DM ...
Czytaj dalej
Przewiń na górę