menu

Strona Główna > Newsy > XTB przekracza liczbę 500 000 klientów na świecie

XTB przekracza liczbę 500 000 klientów na świecie


Polski broker XTB poinformował dziś, że w maju przekroczył próg 500 000 klientów. Spółka osiągnęła ten kamień milowy w efekcie dużego wzrostu popytu na usługi brokera na różnych rynkach międzynarodowych.

Dzięki ekspansji w zakresie sprzedaży i działań marketingowych w Europie i Ameryce Łacińskiej, spółka XTB odnotowała gwałtowny wzrost aktywności handlowej. Co więcej, łączna liczba aktywnych klientów znacznie wzrosła od początku 2022 roku.

„Wzrost liczby klientów jest wynikiem intensywnych działań sprzedażowych i marketingowych na rynkach Europy Środkowo-Wschodniej, Europy Zachodniej i Ameryki Łacińskiej. Potencjał rozwojowy związany jest również z ekspansją i rozwojem na rynkach międzynarodowych (uruchomienie w ubiegłym roku oddziału firmy w Dubaju, który obsługuje rynki Bliskiego Wschodu i Afryki Północnej)” – podała spółka w komunikacie prasowym.

W ciągu ostatnich kilku lat spółka XTB zwiększyła swoją obecność w różnych regionach świata. Aby sprostać rosnącemu zapotrzebowaniu na wschodzące klasy aktywów, oddział XTB MENA niedawno rozszerzył swoją ofertę o kontrakty CFD na kryptowaluty.

Pierwszy kwartał 2022 roku był bardzo dobrym okresem dla XTB. Wyraźny wzrost liczby nowych klientów przełożył się na znaczny wzrost wskaźników finansowych.

Autor: Mariusz Przepiórka

Jesteś traderem?

Pomóż innym i oceń swojego brokera! Skorzystaj z wyszukiwarki lub znajdź go na liście.Reklama:
exante baner

Najnowsze wiadomości:

nvidia

CEO Nvidia niczym gwiazdka rocka w Tajwanie, na fali boomu na AI

Jensen Huang, dyrektor generalny Nvidia Corp. (NVDA), jest obecnie na fali popularności podczas swojej wizyty ...
Czytaj dalej
lira turecka

Reelekcja Erdogana pogłębia kryzys liry tureckiej – nowe minimum

Lira turecka osiągnęła kolejne rekordowe minimum, gdy urzędujący prezydent Recep Tayyip Erdogan zdobył reelekcję w ...
Czytaj dalej
pieniądze

Oszustwo w banku: Pracownica zatrzymana za wyłudzenie 1,5 mln zł od klientów

Funkcjonariusze z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą w Krakowie zatrzymali 34-letnią kobietę pracującą jako ...
Czytaj dalej
etoro wchodzi na rynek defi

eToro dodaje nowe instrumenty: 44 akcje australijskich spółek na ASX

eToro, popularna platforma inwestycyjna, rozszerza swoją ofertę o akcje 44 australijskich spółek notowanych na giełdzie ...
Czytaj dalej
Przewiń na górę