menu

Strona Główna > Newsy > XTB wprowadza konta oszczędnościowe, by przyciągnąć nowych klientów

XTB wprowadza konta oszczędnościowe, by przyciągnąć nowych klientów


Polski broker XTB zamierza poszerzyć swoją ofertę produktów, wprowadzając na rynek konta oszczędnościowe, aby przyciągnąć szerszą grupę odbiorców i zwiększyć swoją bazę klientów.

Dlaczego to jest ważne?

  1. Poszerzenie oferty produktów o lokaty oszczędnościowe może przyciągnąć klientów szukających prostszych form inwestycji.
  2. XTB dąży do zwiększenia liczby nowych kont każdego kwartału.
  3. Wprowadzenie nowego produktu może pomóc firmie w osiągnięciu rekordowej liczby klientów.

Szczegóły: Omar Arnaout, dyrektor generalny XTB, przyznał podczas konferencji poświęconej wynikom finansowym, że kontrakty na różnice kursowe (CFD) pozostają produktem niszowym, mimo że stały się bardziej popularne w ciągu ostatniej dekady. W związku z tym firma zamierza wprowadzić nowy produkt „inwestycyjno-oszczędnościowy” do końca tego roku, aby zdobyć większą liczbę klientów.

Arnaout długo podkreślał, że głównym celem XTB jest ciągłe poszerzanie bazy klientów i zabezpieczenie większej liczby nowych kont każdego kwartału. Broker zamierza skupić się na produktach szczególnie interesujących potencjalnych klientów, aby przyciągnąć szerszą grupę odbiorców.

Nowy produkt ma zadebiutować w tym roku, a jego celem będzie przede wszystkim pomoc klientom w ochronie ich środków przed rosnącą inflacją, ale jednocześnie ma być mniej zorientowany na inwestycje, a bardziej na oszczędności. Arnaout podkreślił, że nowy produkt będzie bardziej pasywny w porównaniu z obecną ofertą XTB.

Rekordowe zyski XTB

Według raportu za I kwartał 2023 r., XTB przyciągnęło ponad 100 000 nowych klientów, a ich całkowita baza klientów wzrosła o 46,1% w skali roku, do prawie 704 000. Pierwszy kwartał przyniósł rekordowy skonsolidowany zysk netto w wysokości 64,4 mln EUR, co oznacza imponujący wzrost o 19,9% w porównaniu z rokiem poprzednim.

W poszukiwaniu nowych klientów, XTB zdecydowało się wejść w kwietniu na rynek akcji ułamkowych, debiutując najpierw na rynku rumuńskim, a następnie czeskim, słowackim i portugalskim. Arnaout ujawnił, że oferta dotrze również do detalicznych inwestorów w Polsce i Hiszpanii w najbliższych tygodniach.

„Postępujemy zgodnie z zaplanowanym harmonogramem. Mogę zdradzić, że wprowadzenie akcji ułamkowych na dwa kolejne rynki – Polskę i Hiszpanię – to tylko kwestia tygodni,” powiedział CEO XTB w rozmowie z Finance Magnates.

Dodatkowo, XTB oczekuje na zgodę Komisji Nadzoru Finansowego (KNF) na wykup własnych akcji. Po uzyskaniu zgody, broker przeznaczy 25% zysku za zeszły rok na wykup, a 50% na wypłatę dywidendy, potwierdzając plany ogłoszone prawie dwa miesiące temu.

W odpowiedzi na pozytywne wyniki za I kwartał opublikowane w środę, akcje XTB zyskały w czwartek 15% na GPW, wzrastając do 40,76 PLN, co jest najwyższym poziomem w historii. Od początku roku akcje brokera zyskały 31%, podczas gdy w tym samym okresie konkurencyjny Plus500 stracił 7% na LSE, a CMC Markets 20%.

Autor: ForexRev Team

Jesteś traderem?

Pomóż innym i oceń swojego brokera! Skorzystaj z wyszukiwarki lub znajdź go na liście.Reklama:
akcje w xtb

Najnowsze wiadomości:

nvidia

CEO Nvidia niczym gwiazdka rocka w Tajwanie, na fali boomu na AI

Jensen Huang, dyrektor generalny Nvidia Corp. (NVDA), jest obecnie na fali popularności podczas swojej wizyty ...
Czytaj dalej
lira turecka

Reelekcja Erdogana pogłębia kryzys liry tureckiej – nowe minimum

Lira turecka osiągnęła kolejne rekordowe minimum, gdy urzędujący prezydent Recep Tayyip Erdogan zdobył reelekcję w ...
Czytaj dalej
pieniądze

Oszustwo w banku: Pracownica zatrzymana za wyłudzenie 1,5 mln zł od klientów

Funkcjonariusze z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą w Krakowie zatrzymali 34-letnią kobietę pracującą jako ...
Czytaj dalej
etoro wchodzi na rynek defi

eToro dodaje nowe instrumenty: 44 akcje australijskich spółek na ASX

eToro, popularna platforma inwestycyjna, rozszerza swoją ofertę o akcje 44 australijskich spółek notowanych na giełdzie ...
Czytaj dalej
Przewiń na górę