menu

Strona Główna > Newsy > XTB wprowadza na polski rynek akcje i ETF-y ułamkowe

XTB wprowadza na polski rynek akcje i ETF-y ułamkowe


Polski broker XTB spełnił obietnicę i wprowadził na polski rynek możliwość inwestowania w akcje i ETF-y ułamkowe. W ten sposób spółka chce zlikwidować kolejną barierę inwestycyjną, ponieważ na rynku ETF-ów można będzie inwestować już od 10 PLN.

Inwestorzy, którzy zdecydują się na zakup akcji ułamkowych, będą również otrzymywać proporcjonalną część korzyści (np. dywidendy). Broker podkreśla, że ułamki akcji danej spółki będą sumowały się w portfelu inwestycyjnym, a gdy suma osiągnie wartość całkowitą, akcja stanie się własnością inwestora. Do tego czasu akcja będzie należeć do spółki XTB.

– Polska to dla nas rynek wyjątkowy, dlatego ze startem akcji ułamkowych czekaliśmy nieco dłużej. Obecnie oferta zarówno spółek jak i ETF-ów jest znacznie większa niż podczas wdrożenia produktu w Rumunii. Co więcej, polscy inwestorzy będą mogli także nabyć akcje ułamkowe dotyczące spółek z GPW do swojego portfela inwestycyjnego – mówi Omar Arnaout, dyrektor generalny XTB.

Na początek spółka XTB zaoferowała możliwość ułamkowego inwestowania w ponad 1000 akcji i ETF-ów (w tym notowanych na GPW). Pełna lista instrumentów jest dostępna na oficjalnej stronie internetowej brokera.

Prowizje takie jak przy zwykłych akcjach

Koszty inwestowania w akcje i ETF-y ułamkowe są takie same, jak w przypadku innych instrumentów. Prowizja naliczana przez XTB wynosi 0% dla transakcji, których łączna wartość nie przekracza 100 000 EUR w ciągu miesiąca. Powyżej tej kwoty prowizja wynosi 0,2%, ale nie mniej niż 10 EUR.

Wprowadzenie akcji ułamkowych to jedno z działań, które ma przełożyć się na wzrost liczby klientów XTB. Wcześniej broker wprowadził taką ofertę m.in. w Hiszpanii i Rumunii. Zarząd XTB zakłada cel na poziomie średnio 40-60 tys. nowych klientów co kwartał. W pierwszym kwartale bieżącego roku liczba nowych klientów osiągnęła poziom 104,2 tys., a łącznie na koniec tego okresu spółka informowała o 704 tys. klientów, w tym 215,7 tys. aktywnych klientów.

Autor: Mariusz Przepiórka

Jesteś traderem?

Pomóż innym i oceń swojego brokera! Skorzystaj z wyszukiwarki lub znajdź go na liście.Reklama:
tms

Najnowsze wiadomości:

nvidia

CEO Nvidia niczym gwiazdka rocka w Tajwanie, na fali boomu na AI

Jensen Huang, dyrektor generalny Nvidia Corp. (NVDA), jest obecnie na fali popularności podczas swojej wizyty ...
Czytaj dalej
lira turecka

Reelekcja Erdogana pogłębia kryzys liry tureckiej – nowe minimum

Lira turecka osiągnęła kolejne rekordowe minimum, gdy urzędujący prezydent Recep Tayyip Erdogan zdobył reelekcję w ...
Czytaj dalej
pieniądze

Oszustwo w banku: Pracownica zatrzymana za wyłudzenie 1,5 mln zł od klientów

Funkcjonariusze z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą w Krakowie zatrzymali 34-letnią kobietę pracującą jako ...
Czytaj dalej
etoro wchodzi na rynek defi

eToro dodaje nowe instrumenty: 44 akcje australijskich spółek na ASX

eToro, popularna platforma inwestycyjna, rozszerza swoją ofertę o akcje 44 australijskich spółek notowanych na giełdzie ...
Czytaj dalej
Przewiń na górę