menu

Strona Główna > Newsy > Zarządca USGFX obawia się o rzeczywisty stan finansów spółki

Zarządca USGFX obawia się o rzeczywisty stan finansów spółki


Spółka BRI Ferrier, która jest zarządcą komisarycznym spółki Union Standard International Group Pty Limited (USGFX), wystosowała pismo do wierzycieli australijskiego brokera. Wyraża w nim swe obawy związane z rzeczywistą sytuacją finansową USGFX. Zarządca w szczególności zwraca uwagę na fakt, że kwoty zgłaszane przez wierzycieli znacząco przekraczają sumy ujawnione w księgach rachunkowych brokera.

W swym piśmie BRI Ferrier zapewnia, że priorytetowo podchodzi do kwestii roszczeń, aby odpowiednio przedstawić pozycję wierzycieli i umożliwić podjęcie właściwej decyzji w zakresie przyszłości spółki na kolejnym Zebraniu Wierzycieli. Zarządca podkreśla również, że spotkał się z poważnymi trudnościami w dostępnie do platform tradingowych i danych dotyczących brokera. Z tego względu zarządcy nie byli w stanie właściwie określić aktualnej sytuacji finansowej spółki.

Wierzyciele zdecydują o przyszłości USGFX

W ramach swoich obowiązków zarządcy USGFX, spółka BRI Ferrier prowadzi publiczną sprzedaż aktywów brokera. Według udostępnionych informacji, wiele podmiotów wyraziło zainteresowanie nabyciem brokera i jego aktywów. Obecnie przygotowują się one do procesu szczegółowej oceny sytuacji USGFX. Spółka BRI Ferrier spodziewa się, że proces sprzedaży może przekroczyć czasowe ramy jej zarządzania USGFX i powinien zakończyć się pod koniec sierpnia 2020 roku. Zarządcy wskazują jednak, że na razie jest zbyt wcześnie, by określić jakie oferty wpłyną i jakie będą ewentualne przychody z tytułu sprzedaży. BRI Ferrier powiadomiła również wierzycieli o przedłużeniu terminu zwołania Zebrania Wierzycieli do dnia 18 września 2020 roku.

Zarządcy złożyli też wniosek o możliwość dalszego przedłużania terminu zwołania Zebrania Wierzycieli, jeśli obecny termin okaże się niewystarczający. Zgodnie z pismem przesłanym do wierzycieli, przedłużenie tego terminu pozwoli klientom USGFX na dokładne określenie ich roszczeń. Dzięki temu będą mogli wziąć udział w drugim Zebraniu Wierzycieli, podczas którego rozstrzygnie się przyszłość USGFX.

W zeszłym tygodniu ASIC anulował licencję USGFX, a broker ogłosił wyprowadzkę z Australii. 

Autor: Mariusz Przepiórka

Jesteś traderem?

Pomóż innym i oceń swojego brokera! Skorzystaj z wyszukiwarki lub znajdź go na liście.Reklama:

Najnowsze wiadomości:

cmc markets ogłasza wyniki za pierwsze półrocze

CMC Markets przyspiesza cyfrową transformację z AWS

Broker CMC Markets nawiązał współpracę z Amazon Web Service (AWS), aby skuteczniej i bezpieczniej dostarczać ...
Czytaj dalej
oanda wprowadza nowe konta profesjonalne w australii

OANDA wprowadza profesjonalne konta w Australii

Niespełna dwa miesiące przed wprowadzeniem przez Australijską Komisję Papierów Wartościowych i Inwestycji (ASIC) zaostrzonych warunków ...
Czytaj dalej
prokuratura szuka osoby pokrzywdzone przez aspen holding

Prokuratura szuka pokrzywdzonych przez Aspen Holding

Prokuratura Krajowa wydała ostrzeżenie przed fałszywym brokerem Aspen Holding i prosi poszkodowanych o zgłaszanie się ...
Czytaj dalej
ostrzeżenia finansowe

Ostrzeżenia (26.01): Ballion, GMBanc, Tessline…

Na listach ostrzeżeń pojawili się:  Ballion (Ballion Investments Ltd.) - ballion.net GMBanc (Goldmans Banc) - ...
Czytaj dalej
Przewiń na górę