menu

Strona Główna > Newsy > Zarządca USGFX obawia się o rzeczywisty stan finansów spółki

Zarządca USGFX obawia się o rzeczywisty stan finansów spółki


Spółka BRI Ferrier, która jest zarządcą komisarycznym spółki Union Standard International Group Pty Limited (USGFX), wystosowała pismo do wierzycieli australijskiego brokera. Wyraża w nim swe obawy związane z rzeczywistą sytuacją finansową USGFX. Zarządca w szczególności zwraca uwagę na fakt, że kwoty zgłaszane przez wierzycieli znacząco przekraczają sumy ujawnione w księgach rachunkowych brokera.

W swym piśmie BRI Ferrier zapewnia, że priorytetowo podchodzi do kwestii roszczeń, aby odpowiednio przedstawić pozycję wierzycieli i umożliwić podjęcie właściwej decyzji w zakresie przyszłości spółki na kolejnym Zebraniu Wierzycieli. Zarządca podkreśla również, że spotkał się z poważnymi trudnościami w dostępnie do platform tradingowych i danych dotyczących brokera. Z tego względu zarządcy nie byli w stanie właściwie określić aktualnej sytuacji finansowej spółki.

Wierzyciele zdecydują o przyszłości USGFX

W ramach swoich obowiązków zarządcy USGFX, spółka BRI Ferrier prowadzi publiczną sprzedaż aktywów brokera. Według udostępnionych informacji, wiele podmiotów wyraziło zainteresowanie nabyciem brokera i jego aktywów. Obecnie przygotowują się one do procesu szczegółowej oceny sytuacji USGFX. Spółka BRI Ferrier spodziewa się, że proces sprzedaży może przekroczyć czasowe ramy jej zarządzania USGFX i powinien zakończyć się pod koniec sierpnia 2020 roku. Zarządcy wskazują jednak, że na razie jest zbyt wcześnie, by określić jakie oferty wpłyną i jakie będą ewentualne przychody z tytułu sprzedaży. BRI Ferrier powiadomiła również wierzycieli o przedłużeniu terminu zwołania Zebrania Wierzycieli do dnia 18 września 2020 roku.

Zarządcy złożyli też wniosek o możliwość dalszego przedłużania terminu zwołania Zebrania Wierzycieli, jeśli obecny termin okaże się niewystarczający. Zgodnie z pismem przesłanym do wierzycieli, przedłużenie tego terminu pozwoli klientom USGFX na dokładne określenie ich roszczeń. Dzięki temu będą mogli wziąć udział w drugim Zebraniu Wierzycieli, podczas którego rozstrzygnie się przyszłość USGFX.

W zeszłym tygodniu ASIC anulował licencję USGFX, a broker ogłosił wyprowadzkę z Australii. 

Autor: Mariusz Przepiórka

Jesteś traderem?

Pomóż innym i oceń swojego brokera! Skorzystaj z wyszukiwarki lub znajdź go na liście.Reklama:
exante baner

Najnowsze wiadomości:

ostrzeżenia finansowe

Ostrzeżenia (15.06): RevoTrade, Tradobit, Antares…

All Financial Trading - www.allfinancialtrading.com JMGTradingMarkets - www.jmgtradingmarkets.com EUFM / European Financial Market - www.eufm.eu Eu-Trade4u ...
Czytaj dalej
były trader jp morgan spędzi 8 miesięcy w więzieniu

Deutsche Bank może zarobić 1 mld USD na inwestycji w firmę żeglugową

Mark Spehn nie mógł dołączyć do miliardera Idana Ofera na przyjęciu z okazji pierwszej oferty ...
Czytaj dalej
kubańskie banki nie będą przyjmować dolarów w gotówce

Banki na Kubie przestaną przyjmować dolary w gotówce

Od 21 czerwca kubańskie banki przestaną przyjmować dolary w gotówce, z powodu embarga nałożonego przez ...
Czytaj dalej
ostrzeżenia finansowe

Ostrzeżenia (14.06): SEC aktualizuje zbiorczą listę ostrzeżeń

Investorcog - www.investorcog.com Irvine Mutual - www.irvinemutual.com JC Capital Markets - www.jccapitalmarkets.com Lane Capital Group - ...
Czytaj dalej
Przewiń na górę