menu

Strona Główna > Newsy > Zmiany regulacyjne na Bahamach – od 26 lutego dźwignia 1:200

Zmiany regulacyjne na Bahamach – od 26 lutego dźwignia 1:200


Od 26 lutego na Bahamach wchodzą w życie zmiany prawne, uchwalone w połowie zeszłego roku. Do tego czasu brokerzy zarejestrowani na archipelagu muszą ostatecznie wycofać się z oferowania dźwigni finansowej na poziomie wyższym niż 1:200. 

Już za kilka dni traderzy z Bahamów stracą dostęp do lewara 1:500. Nowe przepisy nakładają wymóg posiadania depozytu zabezpieczającego w wysokości minimum 0,5% na produktach CFD. W związku z tym dźwignia finansowa dostępna u brokerów z karaibskiego państwa zostanie ograniczona do poziomu 1:200.

Oprócz tych zmian wprowadzony zostaje także wymóg, zgodnie z którym brokerzy będą musieli pilnować, żeby kapitał własny klienta nie spadł o więcej niż 50% na skutek jednej transakcji. Ponadto obowiązkowa stanie się ochrona przed ujemnych saldem. Nowe przepisy, wprowadzane przez Komisję Papierów Wartościowych Bahamów, obejmują również całkowity zakaz sprzedaży opcji binarnych dla klientów detalicznych. Podobnie jak w Unii Europejskiej brokerzy nie będą mogli przyciągać klientów za pomocą premii i bonusów. Każda spółka będzie musiała wyznaczyć osobę odpowiadającą za przestrzeganie przepisów.

Brokerzy przypominają o zmianach

Część brokerów dostosowała się do zmian wcześniej, jednak są też tacy, którzy korzystają ze starych przepisów aż do ostatniego momentu. Jedną ze spółek, które wybrały drugą opcję, jest ActivTrades. W mailach rozesłanych do klientów broker poinformował, że nowe przepisy będą miały zastosowanie zarówno do nowych, jak i istniejących pozycji od godziny 23:00 czasu środkowoeuropejskiego w niedzielę 28 lutego 2021 roku. Jeżeli trader będzie chciał utrzymać otwartą pozycję musi upewnić się, że posiada wystarczające środki na koncie.

ActivTrades przypomniało także, że nowe zasady SC dopuszczają korzystanie z dźwigni 1:400 dla klientów profesjonalnych. Osoby, które chcą ubiegać się o ten status muszą spełnić 2 z 3 kryteriów, wśród których znajdują się kapitał powyżej 0,5 mln USD, praca w sektorze finansowym oraz zawarcie minimum 10 dużych transakcji na kwartał.

Autor: Michał Misiura

Jesteś traderem?

Pomóż innym i oceń swojego brokera! Skorzystaj z wyszukiwarki lub znajdź go na liście.Reklama:
exante baner

Najnowsze wiadomości:

szykuje się poważna podwyżka podatków od zysków kapitałowych w stanach zjednoczonych - joe biden

Joe Biden podwyższy podatki dla najbogatszych inwestorów do 39,6%?

Administracja Joe Bidena planuje podwyższyć podatki od zysków kapitałowych dla inwestorów o zarobkach przekraczających 1 ...
Czytaj dalej
broker plus500 publikuje wyniki finansowe

Plus500 przejmuje Cunningham Commodities

Plus500, jeden z czołowych brokerów Forex/CFD, wchodzi na rynek opcji i kontraktów futures w Stanach ...
Czytaj dalej
aresztowanie 4 szefów Great Private Equity

CBA aresztuje szefów Great Private Equity. Inwestorzy stracili 51 mln PLN

Funkcjonariusze CBA zatrzymali w zeszłym tygodniu 4 osoby z kierownictwa spółki Great Private Equity (GPE) ...
Czytaj dalej
finra usa

FINRA nakłada zakaz działalności na byłego analityka Goldman Sachs

Financial Industry Regulatory Authority (FINRA) zakazała byłemu analitykowi Goldman Sachs, Brianowi Maguire, pozyskiwania poufnych informacji ...
Czytaj dalej
Przewiń na górę