menu

Strona Główna > Newsy > Zmiany regulacyjne na Bahamach – od 26 lutego dźwignia 1:200

Zmiany regulacyjne na Bahamach – od 26 lutego dźwignia 1:200


Od 26 lutego na Bahamach wchodzą w życie zmiany prawne, uchwalone w połowie zeszłego roku. Do tego czasu brokerzy zarejestrowani na archipelagu muszą ostatecznie wycofać się z oferowania dźwigni finansowej na poziomie wyższym niż 1:200. 

Już za kilka dni traderzy z Bahamów stracą dostęp do lewara 1:500. Nowe przepisy nakładają wymóg posiadania depozytu zabezpieczającego w wysokości minimum 0,5% na produktach CFD. W związku z tym dźwignia finansowa dostępna u brokerów z karaibskiego państwa zostanie ograniczona do poziomu 1:200.

Oprócz tych zmian wprowadzony zostaje także wymóg, zgodnie z którym brokerzy będą musieli pilnować, żeby kapitał własny klienta nie spadł o więcej niż 50% na skutek jednej transakcji. Ponadto obowiązkowa stanie się ochrona przed ujemnych saldem. Nowe przepisy, wprowadzane przez Komisję Papierów Wartościowych Bahamów, obejmują również całkowity zakaz sprzedaży opcji binarnych dla klientów detalicznych. Podobnie jak w Unii Europejskiej brokerzy nie będą mogli przyciągać klientów za pomocą premii i bonusów. Każda spółka będzie musiała wyznaczyć osobę odpowiadającą za przestrzeganie przepisów.

Brokerzy przypominają o zmianach

Część brokerów dostosowała się do zmian wcześniej, jednak są też tacy, którzy korzystają ze starych przepisów aż do ostatniego momentu. Jedną ze spółek, które wybrały drugą opcję, jest ActivTrades. W mailach rozesłanych do klientów broker poinformował, że nowe przepisy będą miały zastosowanie zarówno do nowych, jak i istniejących pozycji od godziny 23:00 czasu środkowoeuropejskiego w niedzielę 28 lutego 2021 roku. Jeżeli trader będzie chciał utrzymać otwartą pozycję musi upewnić się, że posiada wystarczające środki na koncie.

ActivTrades przypomniało także, że nowe zasady SC dopuszczają korzystanie z dźwigni 1:400 dla klientów profesjonalnych. Osoby, które chcą ubiegać się o ten status muszą spełnić 2 z 3 kryteriów, wśród których znajdują się kapitał powyżej 0,5 mln USD, praca w sektorze finansowym oraz zawarcie minimum 10 dużych transakcji na kwartał.

Autor: Michał Misiura

Jesteś traderem?

Pomóż innym i oceń swojego brokera! Skorzystaj z wyszukiwarki lub znajdź go na liście.Reklama:

Najnowsze wiadomości:

tradingview osiąga kapitalizację rzędu 3 mld

Platforma TradingView pozyskała finansowanie w wysokości 298 mln USD

Spółka TradingView, jedna z najpopularniejszych na świecie platform do tworzenia wykresów dla inwestorów i traderów, ...
Czytaj dalej
etoro kończy rok 2020 z przychodami w wysokości 660 milionów dolarów

eToro (UK) ze wzrostem przychodów o 717% w 2020 roku

Spółka eToro (UK) Limited, brytyjski oddział globalnej grupy, ujawniła swoje dane finansowe za rok fiskalny ...
Czytaj dalej
Atak hakerski na ASIC

ASIC bierze na cel 300-osobową grupę pump and dump

Na kanale ASX Pump Organization w serwisie Telegram pojawiło się ostrzeżenie od Australijskiej Komisji Papierów ...
Czytaj dalej
giełda w bukareszcie z rekordową wartością transakcji

Zaskakująca aktywność traderów detalicznych w Korei Południowej

Ostatni miesiąc letnich wakacji przyniósł kontynuację kluczowych trendów w branży FX. Jak pokazują najnowsze dane ...
Czytaj dalej
Przewiń na górę