menu

Strona Główna > Newsy > #znosimyBelke – petycja ws. zniesienia podatku Belki

#znosimyBelke – petycja ws. zniesienia podatku Belki


Fundacja Trading Jam Session walczy o zniesienie podatku od dochodów kapitałowych, znanego jako „podatek Belki”. W sprawie tej powstała petycja oraz list otwarty do premiera Mateusza Morawieckiego.

W liście do premiera, fundacja TJS wyprowadza swoje stanowisko od negatywnie rokującej sytuacji gospodarczej. Lockdown spowodowany pandemią zamroził wiele gałęzi przemysłu oraz zerwał łańcuchy dostaw i może przyczynić się do globalnego kryzysu. W tej sytuacji podatek Belki jest istotną przeszkodą nie tylko dla osób zajmujących się tradingiem. Uderza także w osoby z niewielkim kapitałem, które starają się zabezpieczyć na czas kryzysu. Nie jest także wygodny dla posiadaczy lokat.

Trading Jam zwraca także uwagę na fakt, że podatek który miał być wprowadzony chwilowo, doczekał się w tym roku 19 urodzin. „Belka” przynosi bardzo małe wpływy do budżetu, jest to mniej niż 1% pośród wszystkich podatków. Kolejnym istotnym argumentem za jego zniesieniem jest, przytaczany przez TJS, negatywny wpływ, jaki wywiera na rynek papierów wartościowych. Wielu ludzi rezygnuje przez niego z inwestowania w akcje lokalnych spółek, co mogłoby być dla nich istotnym wsparciem w sytuacji kryzysu.

Wszystkie wymienione argumenty znalazły się w liście otwartym fundacji, skierowanym do premiera. Trading Jam prowadzi także akcję zbierania podpisów pod petycją w sprawie zniesienia „podatku Belki”. Wspieramy akcję oraz zachęcamy do jej poparcia.

Link do petycji ws. zniesienia „podatku Belki”

Link do listu otwartego fundacji TJS

Autor: Michał Misiura

Jesteś traderem?

Pomóż innym i oceń swojego brokera! Skorzystaj z wyszukiwarki lub znajdź go na liście.Najnowsze wiadomości:

ostrzeżenia finansowe

Ostrzeżenia (22.10): Solid Invest, Bitrend, Pibexa…

Na listach ostrzeżeń pojawili się:  Solid Invest (Capital Letter GmbH) - solidinvest.co Bitrend - bitrend.io ...
Czytaj dalej
sądowe kłopoty brokera global brokerage

Kolejni inwestorzy mogą dołączyć do pozwu przeciwko Global Brokerage

Przedstawiciele stron składających pozew zbiorowy przeciwko spółce Global Brokerage, wcześniej funkcjonującej jako FXCM, złożyli w ...
Czytaj dalej
sc malayasia

Malezyjski regulator ostrzega przed 3 brokerami, w tym HotForex

Malezyjska Komisja ds. Papierów Wartościowych (SC) dodała trzy kolejne spółki do swej czarnej listy. Uwagę ...
Czytaj dalej
etoro wchodzi na rynek defi

Klienci eToro z dostępem do danych z amerykańskiego rynku

Broker eToro poinformował o nawiązaniu współpracy z firmą Nasdaq, amerykańskim operatorem giełdy papierów wartościowych i ...
Czytaj dalej
Przewiń na górę