menu

Strona Główna > Newsy > #znosimyBelke – petycja ws. zniesienia podatku Belki

#znosimyBelke – petycja ws. zniesienia podatku Belki


Fundacja Trading Jam Session walczy o zniesienie podatku od dochodów kapitałowych, znanego jako „podatek Belki”. W sprawie tej powstała petycja oraz list otwarty do premiera Mateusza Morawieckiego.

W liście do premiera, fundacja TJS wyprowadza swoje stanowisko od negatywnie rokującej sytuacji gospodarczej. Lockdown spowodowany pandemią zamroził wiele gałęzi przemysłu oraz zerwał łańcuchy dostaw i może przyczynić się do globalnego kryzysu. W tej sytuacji podatek Belki jest istotną przeszkodą nie tylko dla osób zajmujących się tradingiem. Uderza także w osoby z niewielkim kapitałem, które starają się zabezpieczyć na czas kryzysu. Nie jest także wygodny dla posiadaczy lokat.

Trading Jam zwraca także uwagę na fakt, że podatek który miał być wprowadzony chwilowo, doczekał się w tym roku 19 urodzin. „Belka” przynosi bardzo małe wpływy do budżetu, jest to mniej niż 1% pośród wszystkich podatków. Kolejnym istotnym argumentem za jego zniesieniem jest, przytaczany przez TJS, negatywny wpływ, jaki wywiera na rynek papierów wartościowych. Wielu ludzi rezygnuje przez niego z inwestowania w akcje lokalnych spółek, co mogłoby być dla nich istotnym wsparciem w sytuacji kryzysu.

Wszystkie wymienione argumenty znalazły się w liście otwartym fundacji, skierowanym do premiera. Trading Jam prowadzi także akcję zbierania podpisów pod petycją w sprawie zniesienia „podatku Belki”. Wspieramy akcję oraz zachęcamy do jej poparcia.

Link do petycji ws. zniesienia „podatku Belki”

Link do listu otwartego fundacji TJS

Autor: Michał Misiura

Jesteś traderem?

Pomóż innym i oceń swojego brokera! Skorzystaj z wyszukiwarki lub znajdź go na liście.Reklama:
exante baner

Najnowsze wiadomości:

asic uderza w dwa scamy

ASIC ogłasza poważne zmiany zasad integralności rynku

Australijska Komisja Papierów Wartościowych i Inwestycji (ASIC) opublikowała nowe zasady integralności rynku, których celem jest ...
Czytaj dalej

Promocja Purple Trading: 50% zniżki dla pierwszych 100 osób

Broker Purple Trading ogłosił promocję, w której nagrodzi 100 pierwszych osób, które otworzą u niego ...
Czytaj dalej
maltański nadzór finansowy mfsa

MFSA nałożyła blisko 1 mln EUR kar administracyjnych w 2020 roku

Maltański Urząd Nadzoru Usług Finansowych (MFSA) opublikował roczne sprawozdanie za 2020 rok, w którym wskazuje, ...
Czytaj dalej
fed utrzymuje politykę monetarną na obecnym kursie

Fed zachowuje optymizm i nie zmienia polityki monetarnej

Zgodnie z oczekiwaniami, Federalny Komitet Otwartego Rynku (FOMC) jednogłośnie utrzymał stopy procentowe na niezmienionym poziomie ...
Czytaj dalej
Przewiń na górę