menu

Strona Główna > Newsy > Zonda otrzymuje licencję w Kanadzie

Zonda otrzymuje licencję w Kanadzie


Zonda, jedna z największych europejskich giełd kryptowalutowych, poinformowała o uzyskaniu licencji na działanie w Kanadzie. To pierwsza europejska giełda z kanadyjską licencją. Wejście firmy na kontynent północnoamerykański to kolejny krok w realizacji strategii globalnej ekspansji.

Licencja przyznana przez Financial Transactions and Reports Analysis Center of Canada (FINTRAC) daje Zondzie możliwość prowadzenia działalności jako Money Services Business (MSB). Otrzymana licencja nakłada na giełdę również określone obowiązki z zakresu zwalczania prania pieniędzy i przeciwdziałania finansowania działalności terrorystycznej w Kanadzie.

Dzięki licencji Kanadyjczycy już niedługo uzyskają dostęp do platformy Zonda, na której będą mogli handlować ponad 60 kryptowalutami i tokenami w parach z walutami fiducjarnymi (EUR, USD, GBP i PLN), stablecoinami (USDT i USDC), a także BTC i ETH. Możliwości te będą dostępne w zgodzie z przepisami prawa, pod które podlega Zonda jako giełda działająca na licencji estońskiej i kanadyjskiej.

Dla ponad miliona obecnych klientów Zondy, kanadyjska ekspansja zwiększy płynność rynków dostępnych na giełdzie. Kolejnymi krokami podejmowanymi przez Zondę będzie udostępnienie szerszego asortymentu usług takich jak nowa platforma i aplikacja do handlu, czy nowe narzędzia handlowe – zarówno dla firm, jak i inwestorów. Wdrożenie tych funkcjonalności jest planowane jeszcze w tym roku.

Autor: Mariusz Przepiórka

Jesteś traderem?

Pomóż innym i oceń swojego brokera! Skorzystaj z wyszukiwarki lub znajdź go na liście.Reklama:
xtb

Najnowsze wiadomości:

lira turecka

Reelekcja Erdogana pogłębia kryzys liry tureckiej – nowe minimum

Lira turecka osiągnęła kolejne rekordowe minimum, gdy urzędujący prezydent Recep Tayyip Erdogan zdobył reelekcję w ...
Czytaj dalej
pieniądze

Oszustwo w banku: Pracownica zatrzymana za wyłudzenie 1,5 mln zł od klientów

Funkcjonariusze z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą w Krakowie zatrzymali 34-letnią kobietę pracującą jako ...
Czytaj dalej
etoro wchodzi na rynek defi

eToro dodaje nowe instrumenty: 44 akcje australijskich spółek na ASX

eToro, popularna platforma inwestycyjna, rozszerza swoją ofertę o akcje 44 australijskich spółek notowanych na giełdzie ...
Czytaj dalej
gospodarka wielkiej brytanii rośnie

Inflacja w Wielkiej Brytanii spada poniżej 10%

Inflacja w Wielkiej Brytanii w kwietniu 2023 roku wyniosła 8,7 procent, spadając mniej niż przewidywano ...
Czytaj dalej
Przewiń na górę