menu

Strona Główna > Newsy > Zyski Dukascopy wzrosły o ponad 200%

Zyski Dukascopy wzrosły o ponad 200%


Szwajcarski broker rynku forex i CFD oraz dostawca usług bankowości detalicznej Dukascopy Bank opublikował sprawozdanie finansowe za rok finansowy 2022. Z danych wynika, że ubiegły rok był dla brokera drugim rokiem w historii pod względem osiągniętego zysku. Zysk netto firmy wzrósł o 207% do 6,4 mln CHF, w porównaniu z 2,1 mln CHF w 2021 roku.

Rekordowym rokiem pod względem zysków dla Dukascopy pozostaje 2020 rok, kiedy to broker osiągnął 10,4 mln CHF zysku netto. Firma wskazała również, że wszystkie jej skonsolidowane spółki zależne, w tym domy maklerskie Dukascopy Japan i Dukascopy Europe, w ubiegłym roku były rentowne.

W sprawozdaniu wskazano, że spółka Dukascopy osiągnęła tak dobry wynik pomimo „bardzo trudnego otoczenia rynkowego”, w którym gospodarka zmagała się ze skutkami wojny na Ukrainie, wysoką inflacją i rosnącymi stopami procentowymi. Gwałtowny wzrost zysków nastąpił przy spadku kosztów operacyjnych o zaledwie 4% rok do roku do poziomu 19,6 mln CHF.

Rekordowa wartość aktywów klientów

Dochód operacyjny spółki w 2022 roku wzrósł o 21% do poziomu 27,4 mln CHF (22,7 mln CHF w roku poprzednim). Dla porównania, w rekordowym 2020 roku dochód operacyjny Dukascopy wyniósł 40,1 mln CHF.

Całkowita wartość aktywów Dukascopy wzrosła o 6% z 184,5 mln CHF w 2021 roku do 196,3 mln CHF w roku ubiegłym. Suma aktywów uległa znacznej poprawie z 162,7 mln CHF odnotowanych w 2020 roku.+

Wartość depozytów klientów firmy wzrosła o 4% do 131,3 mln CHF (125,9 mln CHF w roku poprzednim. W ciągu ostatnich dwóch lat depozyty klientów znacznie wzrosły z poziomu 105,3 mln CHF w 2020 roku.

Autor: Mariusz Przepiórka

Jesteś traderem?

Pomóż innym i oceń swojego brokera! Skorzystaj z wyszukiwarki lub znajdź go na liście.Reklama:
exante baner

Najnowsze wiadomości:

nvidia

CEO Nvidia niczym gwiazdka rocka w Tajwanie, na fali boomu na AI

Jensen Huang, dyrektor generalny Nvidia Corp. (NVDA), jest obecnie na fali popularności podczas swojej wizyty ...
Czytaj dalej
lira turecka

Reelekcja Erdogana pogłębia kryzys liry tureckiej – nowe minimum

Lira turecka osiągnęła kolejne rekordowe minimum, gdy urzędujący prezydent Recep Tayyip Erdogan zdobył reelekcję w ...
Czytaj dalej
pieniądze

Oszustwo w banku: Pracownica zatrzymana za wyłudzenie 1,5 mln zł od klientów

Funkcjonariusze z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą w Krakowie zatrzymali 34-letnią kobietę pracującą jako ...
Czytaj dalej
etoro wchodzi na rynek defi

eToro dodaje nowe instrumenty: 44 akcje australijskich spółek na ASX

eToro, popularna platforma inwestycyjna, rozszerza swoją ofertę o akcje 44 australijskich spółek notowanych na giełdzie ...
Czytaj dalej
Przewiń na górę