menu

Strona Główna > Newsy > AFCA wykluczyła 680 firm z branży finansowej

AFCA wykluczyła 680 firm z branży finansowej


Australijski Urząd ds. Skarg Finansowych (AFCA) opublikował nazwy 680 firm, które nie zapłaciły składki członkowskiej AFCA. W związku z tym urząd podjął decyzję o wykluczeniu tych spółek finansowych ze swojego grona. AFCA to jedyny zewnętrzny arbitraż rozpatrujący skargi dotyczące takich firm w Australii.

Spółki należące do AFCA są zobowiązane do opłacania składek członkowskich, a także opłat za skargi, które ich dotyczą. Członkostwo w tej organizacji zapewnia, że spółka sektora finansowego spełnia wymogi australijskiego regulatora ASIC. Urząd wyjaśnia też, że usunięte spółki otrzymują informację zachęcającą do kontaktu z AFCA w sprawie omówienia możliwości spłaty zaległych składek i przywrócenia członkostwa w organizacji.

Warto wspomnieć, że członkostwo w organizacji zajmującej się arbitrażem jest obowiązkowe dla firm posiadających licencję AFS, spółek kredytowych, funduszy emerytalnych i innych spółek świadczących usługi finansowe dla klientów detalicznych. W ciągu pierwszego roku działalności AFCA rozpatrzyła 73 272 skargi dotyczące banków, firm ubezpieczeniowych, funduszy inwestycyjnych i pozostałych spółek finansowych. W porównaniu z poprzednikami AFCA jest to wzrost o 40%. W roku finansowym 2017/2018 w Australii odnotowano 52 232 skargi. W okresie od 1 listopada 2018 roku do 31 października 2019 roku konsumenci uzyskali 185 mln USD z tytułu odszkodowania zasądzonego przez ACFA.

Autor: Mariusz Przepiórka

Jesteś traderem?

Pomóż innym i oceń swojego brokera! Skorzystaj z wyszukiwarki lub znajdź go na liście.Reklama:

Najnowsze wiadomości:

etoro kończy rok 2020 z przychodami w wysokości 660 milionów dolarów

eToro podsumowuje wyniki spółek za IV kwartał

Spółka eToro przedstawiła podsumowanie wyników spółek za IV kwartał. Autorem analizy jest Paweł Majtkowski, analityk ...
Czytaj dalej
Nieruchomosci usa

USA – pozytywne dane z rynku nieruchomości!

Mamy świeże dane na temat pozwoleń na budowę budynków mieszkalnych na terenie Stanów Zjednoczonych. To ...
Czytaj dalej
Wielka Brytania UK CPI

Wielka Brytania – CPI 5.4% vs konsensus: 5.2%

Główny urząd statystyczny Wielkiej Brytanii opublikował świeże dane na temat wartości Consumer Price Index, powszechnie ...
Czytaj dalej
chińska prowincja przetestuje politykę wspólnego dobrobytu czyli redystrybucję dochodów

Chiny z 8,1% wzrostem gospodarczym w 2021 roku

Gospodarka Chin odbiła się w 2021 roku, odnotowując najlepszy wzrost od dekady, w czym pomógł ...
Czytaj dalej
Przewiń na górę