menu

Strona Główna > Newsy > AFX Capital Markets nie stawia się w sądzie

AFX Capital Markets nie stawia się w sądzie


Sprawa tocząca się pomiędzy AFX Capital Markets, a zarządcą majątku po firmie Gallant Capital Markets, natrafiła na kolejne opóźnienia. Przedstawiciele upadłego domu maklerskiego nie zjawili się na rozprawie.

Esther DuVal – zarządczyni majątku po firmach Avenica i Gallant Capital Markets, Ltd. podjęła kroki prawne przeciwko AFX Capital Markets we wrześniu 2019 roku. Właściciel brokera STO nie wywiązał się z warunków ugody, według których miał zapłacić 830 000 USD. Pierwsza rata miała być spłacona w maju 2019 roku. AFX nie wyrównało jednak rachunków i po serii kłopotów w Wielkiej Brytanii i na Cyprze przeszło w stan upadłości.

13 sierpnia miało dojść do konfrontacji w sądzie. Nie stawił się w nim jednak nikt reprezentujący AFX Capital Markets. Sędzia wyznaczył konferencję przedprocesową na 15 października 2020.

Przebieg wydarzeń

Ugoda pomiędzy AFX Capital Markets a powiernikiem firmy Gallant, dotyczyła usunięcia rachunku firmy. Broker zlikwidował jej konto, na którym znajdowało się 2,4 mln USD i zignorował wszelkie wezwania do wypłaty środków. Pierwsza rata z ugodowych 830 000 USD miała trafić na konto Esther DuVal, 30 maja zeszłego roku. Do 30 czerwca AFX miało przelać łącznie 460 000 USD. Spółka nie wywiązała się jednak ze zobowiązań, a Esther DuVal skierowała sprawę do sądu.

Końcem lipca cypryjski regulator CySEC zawiesił licencję grupy brokerskiej. W pierwszej połowie sierpnia śladem Cypru poszło zaś brytyjskie FCA.

Sprawa niezapłaconej ugody

DuVal oskarżyła grupę AFX (AFX Capital Markets Ltd., AFX Capital US Corp. i STO Super Trading Online) o oszustwo, mataczenie i uchylanie się od wykonania postanowień porozumienia. Adwokat pozwanej strony odrzucał zarzuty, jednak w pewnym momencie okazało się, że nawet on nie ma kontaktu ze swoim klientem, który nie zapłacił mu także za obsługę prawną. AFX Capital straciło prawnika, który porzucił obronę firmy.

Wielokrotnie przekładane postępowanie miało zakończyć się 7 lutego. Kolejne opóźnienia, pandemia koronawirusa i brak kontaktu z przedstawicielami AFX Capital przyczyniły się jednak do odroczenia terminu. Istnieje szansa, że wyrok w tej sprawie zapadnie w tym roku. Nie ma jednak gwarancji, że jego ogłoszenie przywróci kontakt z przedstawicielami AFX lub też, że znajdzie się ktokolwiek kto pokryje roszczenia.

Autor: Michał Misiura

Jesteś traderem?

Pomóż innym i oceń swojego brokera! Skorzystaj z wyszukiwarki lub znajdź go na liście.Reklama:

Najnowsze wiadomości:

euro dolar eurusd

Związane ręce Europy. MakroPrzegląd #3/4 maj

Rozbieżność filozofii FED-u i Europejskiego Banku Centralnego nadal faworyzuje dolara - kiedy Stany Zjednoczone są ...
Czytaj dalej
easymarkets pozyskało licencję na seszelach

easyMarkets dodaje dostęp do platformy MetaTrader 5

Broker easyMarkets poinformował, że dodał do swojej oferty dostęp do popularnej platformy MetaTrader 5. Otwierając ...
Czytaj dalej
izraelska policja aresztuje 26 oszustów z rynku forex

Policja w Izraelu dokonała aresztowania w sprawie prania pieniędzy

Jak wynika z niepotwierdzonych doniesień przekazywanych przez serwis Finance Magnates, izraelska policja aresztowała jednego z ...
Czytaj dalej
broker capital.com informuje o dużym wzroście liczby nowych użytkowników w 1 kwartale 2021

Capital.com: traderki mają wyższy poziom wiedzy niż traderzy

Według najnowszych badań przeprowadzonych przez Capital.com, 50% kobiet traderów na platformie brokera na wszystkich rynkach ...
Czytaj dalej
Przewiń na górę