menu

Strona Główna > Newsy > Akcje Tesli najpopularniejsze wśród polskich klientów eToro

Akcje Tesli najpopularniejsze wśród polskich klientów eToro


Broker społecznościowy eToro przeprowadził analizę polskiego rynku i sprawdził, które akcje są najpopularniejsze wśród klientów z naszego kraju. Z danych wynika, że Polacy w obecnych warunkach odwracają się od spółek energetycznych i farmaceutycznych, wybierając aktywa z innych branż.

Broker zbadał, które spółki odnotowały największy wzrost i spadek popularności na koniec II kwartału 2022 w porównaniu z poprzednim kwartałem. Pierwszą dziesiątkę po stronie spadku popularności dominowały firmy farmaceutyczne (Bayer AG: -17%, AbbVie: -16% i Cocrystal Pharma: -9%) oraz energetyczne (Enphase Energy: -16%, SunPower Corp: -13% i Cnooc: -12%).

Akcje najchętniej kupowane przez polskich inwestorów na platformie eToro

Plan przejęcia Twittera zwiększył popularność spółki

Zdecydowanym liderem pod względem wzrostu popularności okazał się Twitter, który odnotował wzrost liczby posiadaczy akcji spółki w Polsce o 134%. To efekt informacji o zakupie Twittera przez Elona Muska, który ostatecznie wycofał się z transakcji. W czołówce były również spółki Target Corp i SAP SE, które zyskały odpowiednio 60% i 41% popularności w porównaniu z I kwartałem 2022.

– W ostatnim kwartale polscy inwestorzy mieli do czynienia ze zwiększoną zmiennością na rynkach. Decyzje inwestorów odzwierciedlają główne elementy dyskusji ekonomicznych o przyszłości, a także te bardziej i mniej popularne trendy rynkowe. Na popularności zyskują więc firmy, które dobrze radzą sobie w recesji, takie jak Walmart czy Target. Z drugiej strony, spada popularność branży farmaceutycznej, co ma związek z wychodzeniem z pandemii. Choć w kolejnym kwartale ten trend może się odwrócić. Polacy, jako łowcy okazji, nie mogli zignorować Twittera i szansy na jedno z największych sensacji minionego kwartału – powiedział Paweł Majtkowski, analityk rynku eToro.

Broker podał również listę 10 najpopularniejszych akcji wśród polskich klientów. Liderem pozostaje Tesla, na drugą pozycję awansowała spółka Apple, a trzecie miejsce utrzymał Amazon. W pierwszej dziesiątce znajdują się jeszcze firmy Meta Platforms, Nio, Alibaba, Microsoft, NVIDIA Corporation, Alphabet i Netflix.

Autor: Mariusz Przepiórka

Jesteś traderem?

Pomóż innym i oceń swojego brokera! Skorzystaj z wyszukiwarki lub znajdź go na liście.Reklama:
akcje w xtb

Najnowsze wiadomości:

LME wykryła „nieprawidłowości” w kilku pakietach niklu

LME wykryła „nieprawidłowości” w kilku pakietach niklu

London Metal Exchange (LME) przełożyła w piątek wznowienie handlu niklem w godzinach pracy w Azji ...
Czytaj dalej
Broker Oanda ma kłopoty w Brazylii

OANDA przenosi europejską siedzibę do Polski

OANDA Global Corporations poinformowała o rozpoczęciu prowadzenia europejskiej działalności z Polski pod nadzorem Komisji Nadzoru ...
Czytaj dalej
cypryjski regulator cysec

CySEC podsumowuje działania prowadzone w 2022 roku

Cypryjska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (CySEC) podsumowała 2022 rok i poinformowała, że nadzorowała 837 ...
Czytaj dalej
nbp podejmuje powolne działania w walce z inflacją w polsce

Inflacja w Polsce w lutym na poziomie 18,4%

Główny Urząd Statystyczny podał dziś odczyt inflacji za luty bieżącego roku. Według danych GUS inflacja ...
Czytaj dalej
Przewiń na górę