menu

Strona Główna > Newsy > Amerykański sąd domaga się 5,7 mln USD kary dla oszusta

Amerykański sąd domaga się 5,7 mln USD kary dla oszusta


Amerykańska Commodity Futures Trading Commission (CFTC) otrzymała rekomendację od sądu w sprawie nałożenia kar na Petera Szatmariego, oszusta działającego na rynku opcji binarnych.

Według dokumentów sądowych podpisanych przez sędziego sądu okręgowego na Hawajach, Szatmari powinien zapłacić 6 258 250 USD tytułem odszkodowania, a jego partner biznesowy David Sechovicz powinien zapłacić 1 899 837 USD. Tyle wyniosły straty poszkodowanych, którzy dali się namówić oszustom na promowane przez nich inwestycje w opcje binarne. Ponadto Szatmari musi zwrócić 1 899 836 USD i wpłacić grzywnę w wysokości 5 699 508 USD.

Według dokumentów sądowych kwota 1 899 836 USD stanowi zysk, jaki oskarżony osiągnął w wyniku swojej nielegalnej działalności. Oskarżyciele domagali się maksymalnej wysokości kary, wskazując na poważną naturę przestępstwa oraz wcześniejszą odmowę oskarżonego w zakresie udziału w postępowaniu.

Fałszywe promocje

CFTC zajmowała się sprawą Szatmariego i jego wspólnika od października 2019 roku, gdy wyszło na jaw, że oszukują klientów oferując im inwestycje w opcje binarne na stronach prowadzonych przez nierejestrowanych brokerów. Według pozwu, Szatmari i Sechovicz docierali do swych ofiar za pomocą e-maili, profesjonalnych filmów reklamowych, promocji i mediów społecznościowych. W ten sposób przekonywali je do otwarcia rachunków służących do obrotu opcjami binarnymi, a w wielu przypadkach także do korzystania z oprogramowania do automatycznego tradingu.

W pozwie wyszczególniono również, że oskarżeni korzystali z fałszywych oświadczeń aktorów, którzy twierdzili, że zarobili duże pieniądze dzięki użyciu promowanego oprogramowania. Pokazywali również fałszywe wyciągi z rachunków bankowych wskazujące na wysokie zyski. Zdaniem regulatora Szatmari i jego wspólnik za promowanie oprogramowania otrzymali w sumie 3,8 mln USD. Była to prowizja za namówienie około 25 tys. osób do otwarcia rachunku i korzystania z oprogramowania.

Autor: Mariusz Przepiórka

Jesteś traderem?

Pomóż innym i oceń swojego brokera! Skorzystaj z wyszukiwarki lub znajdź go na liście.Reklama:

Najnowsze wiadomości:

broker usgfx opuszcza australię

Australia obniża dźwignię do 1:30

ASIC wprowadził ograniczenia w sprzedaży kontraktów CFD. Zmiany wchodzą w życie 29 marca 2021 roku ...
Czytaj dalej
ostrzeżenia finansowe

Ostrzeżenia (22.10): Solid Invest, Bitrend, Pibexa…

Na listach ostrzeżeń pojawili się:  Solid Invest (Capital Letter GmbH) - solidinvest.co Bitrend - bitrend.io ...
Czytaj dalej
sądowe kłopoty brokera global brokerage

Kolejni inwestorzy mogą dołączyć do pozwu przeciwko Global Brokerage

Przedstawiciele stron składających pozew zbiorowy przeciwko spółce Global Brokerage, wcześniej funkcjonującej jako FXCM, złożyli w ...
Czytaj dalej
sc malayasia

Malezyjski regulator ostrzega przed 3 brokerami, w tym HotForex

Malezyjska Komisja ds. Papierów Wartościowych (SC) dodała trzy kolejne spółki do swej czarnej listy. Uwagę ...
Czytaj dalej
Przewiń na górę