menu

Strona Główna > Newsy > ASIC przedłuża ułatwienia związane z COVID-19

ASIC przedłuża ułatwienia związane z COVID-19


Australijska Komisja ds. Papierów Wartościowych i Inwestycji (ASIC) poinformowała, że przedłuża ułatwienia dla spółek związane z pandemią COVID-19. Dotyczą one m.in. pozyskiwania kapitału i doradztwa finansowego. ASIC podjęła taką decyzję wskazując na wciąż niepewną przyszłość i długoterminowe skutki koronawirusa.

Australijski regulator od początku zamieszania związanego z pandemią starał się ułatwić życie spółkom sektora finansowego i wprowadzał w tym celu odpowiednie regulacje. Celem ulgi w zakresie pozyskiwania kapitału jest pomoc spółkom dotkniętym skutkami COVID-19 w szybszym i tańszym pozyskiwaniu kapitału, nie zmniejszając przy tym ochrony inwestorów. Instrument został wprowadzony w życie już 31 marca 2020.

ASIC zapowiada monitorowanie sytuacji pod kątem funkcjonowania środków ochronnych Jeśli regulator uzna, że warunki pozwalają na ich zniesienie lub też zajdzie konieczność przedłużenia ich działania, poinformuje o tym z odpowiednim wyprzedzeniem. Innym ułatwieniem dla firm sektora finansowego wprowadzonym przez ASIC jest również przesunięcie terminu składania sprawozdań finansowych o miesiąc. Zmiana ta dotyczy jednak tylko spółek nie notowanych na giełdzie, które kończą rok finansowy w dniach 31 grudnia 2019 – 31 marca 2020.

Więcej nieprawidłowości w czasie pandemii

ASIC wprowadziła ułatwienia dla uczestników rynku, ale nie oznacza to, że regulator zrezygnował ze ścisłego monitorowania rynku i tworzenia uczciwego, sprawiedliwego i przejrzystego środowiska działalności branży finansowej w Australii. Przeciwnie, pandemia sprzyjała działalności różnego rodzaju oszustów finansowych, dlatego ASIC musiała spełniać swe zadania z jeszcze większą starannością. W czerwcu bieżącego roku regulator informował m.in. o wielu nieprawidłowościach, o których sygnały otrzymywał w okresie od marca do maja bieżącego roku. Zdaniem ASIC liczba takich zdarzeń wzrosła w czasie pandemii o 20%, w porównaniu z podobnych okresem poprzedniego roku.

Autor: Mariusz Przepiórka

Jesteś traderem?

Pomóż innym i oceń swojego brokera! Skorzystaj z wyszukiwarki lub znajdź go na liście.Reklama:

Najnowsze wiadomości:

tradingview osiąga kapitalizację rzędu 3 mld

Platforma TradingView pozyskała finansowanie w wysokości 298 mln USD

Spółka TradingView, jedna z najpopularniejszych na świecie platform do tworzenia wykresów dla inwestorów i traderów, ...
Czytaj dalej
etoro kończy rok 2020 z przychodami w wysokości 660 milionów dolarów

eToro (UK) ze wzrostem przychodów o 717% w 2020 roku

Spółka eToro (UK) Limited, brytyjski oddział globalnej grupy, ujawniła swoje dane finansowe za rok fiskalny ...
Czytaj dalej
Atak hakerski na ASIC

ASIC bierze na cel 300-osobową grupę pump and dump

Na kanale ASX Pump Organization w serwisie Telegram pojawiło się ostrzeżenie od Australijskiej Komisji Papierów ...
Czytaj dalej
giełda w bukareszcie z rekordową wartością transakcji

Zaskakująca aktywność traderów detalicznych w Korei Południowej

Ostatni miesiąc letnich wakacji przyniósł kontynuację kluczowych trendów w branży FX. Jak pokazują najnowsze dane ...
Czytaj dalej
Przewiń na górę