menu

Strona Główna > Newsy > Badanie eToro: 80% młodych Polaków chce inwestować

Badanie eToro: 80% młodych Polaków chce inwestować


Z najnowszego badania opinii publicznej wynika, że 80% Polaków w wieku od 18 do 34 lat chciałoby zainwestować swoje pieniądze oraz poszerzać potrzebną do tego wiedzę. Obecnie robi to jednak jedynie 40% spośród ankietowanych. 

Badanie, które przeprowadzono online na platformie IPSOS Digital, odbyło się na próbie 1000 osób w wieku od 18 do 55 lat. Jego wyniki wskazują na wzrost zainteresowania inwestowaniem, zwłaszcza w najmłodszej grupie ankietowanych, w której wyraziło je 80% uczestników. Działania w tej materii podejmuje jednak jedynie 40% respondentów.

Dodatkowo 45% ankietowanych chciałoby korzystać z internetowej platformy aby poszerzać swoją wiedzę o inwestowaniu. Ponad połowa uczestników badania (dokładnie 53%) wyraziła zainteresowanie uzyskaniem dodatkowych informacji o nowych metodach inwestowania –  m.in. copy tradingu, jak i o różnych rodzajach aktywów i instrumentów finansowych takich jak akcje i kryptowaluty.

Jako główną barierę stojącą na drodze do inwestowania, wskazywano najczęściej finanse. 55% respondentów uważa, że nie ma wystarczających środków aby rozpocząć działalność na rynkach.

eToro wzmacnia obecność na polskim rynku

Badanie zostało przeprowadzone na zlecenie brokera eToro, który przy okazji publikacji jego wyników, przedstawił dane na temat rozwoju na polskim rynku. Jak podaje spółka liczba jej klientów w Polsce wzrosła przez ostatnie 11 miesięcy o 90% w stosunku do analogicznego okresu sprzed roku. 30% nowych użytkowników miało wybrać eToro z uwagi na możliwość prowadzenia copy tradingu.

Według danych podawanych przez eToro liczba jego klientów osiągnęła 16 milionów zarejestrowanych użytkowników na całym świecie. Broker jest obecny na globalnych rynkach od 2007 roku i od samego początku kieruje ofertę także do mieszkańców naszego kraju. Yoni Assia, współzałożyciel i dyrektor generalny eToro uważa, że platforma powinna umacniać swoją obecność wśród inwestorów z Polski.

Autor: Michał Misiura

Jesteś traderem?

Pomóż innym i oceń swojego brokera! Skorzystaj z wyszukiwarki lub znajdź go na liście.Reklama:

Najnowsze wiadomości:

statystyki z europejskiego rynku instrumentów pochodnych za 2019 rok

Duży wzrost w rozliczeniach instrumentów pochodnych w UE w 2019

Europejski Urząd Nadzoru Giełd i Papierów Wartościowych (ESMA) opublikował trzeci roczny raport statystyczny, który analizuje ...
Czytaj dalej
webinar xtb - bartosiak i kwiecień - co czeka nas w 2021 roku

Kwiecień i Bartosiak: „Co czeka nas w 2021 roku?”

26 stycznia o godz. 19:00 odbędzie się webinarium dotyczące sytuacji ekonomicznej w Polsce i na ...
Czytaj dalej
commerzbank ostrzegał bafin o nieprawidłowościach w wirecard a nadzór finansowy zignorował informacje

BaFin zignorował ostrzeżenie Commerzbanku ws. Wirecard

Commerzbank miał zgłosić podejrzenie przestępstwa w spółce Wirecard, na kilka miesięcy przed wybuchem afery. Według ...
Czytaj dalej
hakerzy przejmują bazę danych z rozmowami z klientami brokera fxcm

Broker FXCM ofiarą hacku – skradziono dane

Broker FXCM Inc poinformował, że systemy internetowe spółki w Izraelu zostały częściowo zhakowane po tym, ...
Czytaj dalej
Przewiń na górę