menu

Strona Główna > Newsy > BDSwiss z certyfikatem cyberbezpieczeństwa ISO

BDSwiss z certyfikatem cyberbezpieczeństwa ISO


Cypryjski broker BDSwiss poinformował we wtorek o otrzymaniu dwóch certyfikatów Międzynarodowej Organizacji Normalizacyjnej (ISO), które wskazują na jego wysoki poziom cyberbezpieczeństwa i zarządzania jakością. 

Oba certyfikaty zostały wydane przez zewnętrznych audytorów z firm TÜV Cyprus i TÜV Hellas. Otrzymał je BDSwiss Holding Ltd, czyli cypryjska część spółki. Certyfikat ISO 9001 potwierdza integrację procesów jakościowych, podczas gdy certyfikat ISO 27001 dotyczy infrastruktury bezpieczeństwa.

Jak podano w oficjalnym komunikacie BDSwiss, dołączył do wąskiego grona cypryjskich brokerów, którzy mogą poszczycić się podobnymi standardami. Zdaniem spółki pozwoli to na umocnienie jej pozycji oraz wiarygodności w oczach klientów.

Połączone nabycie tych konkretnych klasyfikacji ISO nie jest częstym zjawiskiem, ale wciąż zyskuje popularność we wszystkich branżach – i słusznie – skomentował dyrektor ds. informatyki i technologii BDSwiss, Christos Alatzidis, cytowany przez Finance Magnates.

Rosnące zagrożenie cyberatakami

Otrzymanie certyfikatu ISO 27001 oznacza, że ​​BDSwiss osiągnął odpowiedni poziom zarządzania zagrożeniami bezpieczeństwa informacji.

Potwierdza to wzmocnione środki bezpieczeństwa BDSwiss i pokazuje, że infrastruktura IT firmy jest teraz odpowiednio chroniona przed najbardziej wyrafinowanymi zagrożeniami cyberbezpieczeństwa. – podano w komunikacie spółki.

O tym jak ważne jest dbanie o cyberbezpieczeństwo mogli przekonać się traderzy korzystający z usług wielu spółek, które padły ofiarą ataków hakerskich. W zeszłym roku naruszenie bezpieczeństwa spotkało m.in. Pepperstone, które poinformowało o wycieku danych części klientów. Na początku tego roku wyciekły także zapisy rozmów odbywanych z supportem brokera FXCM.

Z zagrożeniem muszą liczyć się także regulatorzy. 15 stycznia tego roku doszło do ataku na serwery Australijskiej Komisji Papierów Wartościowych i Inwestycji (ASIC). Sprawcy uzyskali dostęp do dokumentów związanych z ostatnimi wnioskami o przyznanie licencji na udzielanie kredytów.

Autor: Michał Misiura

Jesteś traderem?

Pomóż innym i oceń swojego brokera! Skorzystaj z wyszukiwarki lub znajdź go na liście.Reklama:

Najnowsze wiadomości:

broker plus500 publikuje wyniki finansowe

Plus500 przejmuje Cunningham Commodities

Plus500, jeden z czołowych brokerów Forex/CFD, wchodzi na rynek opcji i kontraktów futures w Stanach ...
Czytaj dalej
aresztowanie 4 szefów Great Private Equity

CBA aresztuje szefów Great Private Equity. Inwestorzy stracili 51 mln PLN

Funkcjonariusze CBA zatrzymali w zeszłym tygodniu 4 osoby z kierownictwa spółki Great Private Equity (GPE) ...
Czytaj dalej
finra usa

FINRA nakłada zakaz działalności na byłego analityka Goldman Sachs

Financial Industry Regulatory Authority (FINRA) zakazała byłemu analitykowi Goldman Sachs, Brianowi Maguire, pozyskiwania poufnych informacji ...
Czytaj dalej
ostrzeżenia finansowe

Ostrzeżenia (21.04): Monfex, FINEXRO, CryptoZone24

Na listach ostrzeżeń umieszczono: BITOMATIC - www.bitomatic.io / www.bitomatic.app FINEXRO - www.finexro.com CFD GLOBE - ...
Czytaj dalej
Przewiń na górę