menu

Strona Główna > Newsy > BDSwiss z certyfikatem cyberbezpieczeństwa ISO

BDSwiss z certyfikatem cyberbezpieczeństwa ISO


Cypryjski broker BDSwiss poinformował we wtorek o otrzymaniu dwóch certyfikatów Międzynarodowej Organizacji Normalizacyjnej (ISO), które wskazują na jego wysoki poziom cyberbezpieczeństwa i zarządzania jakością. 

Oba certyfikaty zostały wydane przez zewnętrznych audytorów z firm TÜV Cyprus i TÜV Hellas. Otrzymał je BDSwiss Holding Ltd, czyli cypryjska część spółki. Certyfikat ISO 9001 potwierdza integrację procesów jakościowych, podczas gdy certyfikat ISO 27001 dotyczy infrastruktury bezpieczeństwa.

Jak podano w oficjalnym komunikacie BDSwiss, dołączył do wąskiego grona cypryjskich brokerów, którzy mogą poszczycić się podobnymi standardami. Zdaniem spółki pozwoli to na umocnienie jej pozycji oraz wiarygodności w oczach klientów.

Połączone nabycie tych konkretnych klasyfikacji ISO nie jest częstym zjawiskiem, ale wciąż zyskuje popularność we wszystkich branżach – i słusznie – skomentował dyrektor ds. informatyki i technologii BDSwiss, Christos Alatzidis, cytowany przez Finance Magnates.

Rosnące zagrożenie cyberatakami

Otrzymanie certyfikatu ISO 27001 oznacza, że ​​BDSwiss osiągnął odpowiedni poziom zarządzania zagrożeniami bezpieczeństwa informacji.

Potwierdza to wzmocnione środki bezpieczeństwa BDSwiss i pokazuje, że infrastruktura IT firmy jest teraz odpowiednio chroniona przed najbardziej wyrafinowanymi zagrożeniami cyberbezpieczeństwa. – podano w komunikacie spółki.

O tym jak ważne jest dbanie o cyberbezpieczeństwo mogli przekonać się traderzy korzystający z usług wielu spółek, które padły ofiarą ataków hakerskich. W zeszłym roku naruszenie bezpieczeństwa spotkało m.in. Pepperstone, które poinformowało o wycieku danych części klientów. Na początku tego roku wyciekły także zapisy rozmów odbywanych z supportem brokera FXCM.

Z zagrożeniem muszą liczyć się także regulatorzy. 15 stycznia tego roku doszło do ataku na serwery Australijskiej Komisji Papierów Wartościowych i Inwestycji (ASIC). Sprawcy uzyskali dostęp do dokumentów związanych z ostatnimi wnioskami o przyznanie licencji na udzielanie kredytów.

Autor: Michał Misiura

Jesteś traderem?

Pomóż innym i oceń swojego brokera! Skorzystaj z wyszukiwarki lub znajdź go na liście.Reklama:

Najnowsze wiadomości:

etoro kończy rok 2020 z przychodami w wysokości 660 milionów dolarów

eToro podsumowuje wyniki spółek za IV kwartał

Spółka eToro przedstawiła podsumowanie wyników spółek za IV kwartał. Autorem analizy jest Paweł Majtkowski, analityk ...
Czytaj dalej
Nieruchomosci usa

USA – pozytywne dane z rynku nieruchomości!

Mamy świeże dane na temat pozwoleń na budowę budynków mieszkalnych na terenie Stanów Zjednoczonych. To ...
Czytaj dalej
Wielka Brytania UK CPI

Wielka Brytania – CPI 5.4% vs konsensus: 5.2%

Główny urząd statystyczny Wielkiej Brytanii opublikował świeże dane na temat wartości Consumer Price Index, powszechnie ...
Czytaj dalej
chińska prowincja przetestuje politykę wspólnego dobrobytu czyli redystrybucję dochodów

Chiny z 8,1% wzrostem gospodarczym w 2021 roku

Gospodarka Chin odbiła się w 2021 roku, odnotowując najlepszy wzrost od dekady, w czym pomógł ...
Czytaj dalej
Przewiń na górę