menu

Strona Główna > Newsy > BDSwiss z certyfikatem cyberbezpieczeństwa ISO

BDSwiss z certyfikatem cyberbezpieczeństwa ISO


Cypryjski broker BDSwiss poinformował we wtorek o otrzymaniu dwóch certyfikatów Międzynarodowej Organizacji Normalizacyjnej (ISO), które wskazują na jego wysoki poziom cyberbezpieczeństwa i zarządzania jakością. 

Oba certyfikaty zostały wydane przez zewnętrznych audytorów z firm TÜV Cyprus i TÜV Hellas. Otrzymał je BDSwiss Holding Ltd, czyli cypryjska część spółki. Certyfikat ISO 9001 potwierdza integrację procesów jakościowych, podczas gdy certyfikat ISO 27001 dotyczy infrastruktury bezpieczeństwa.

Jak podano w oficjalnym komunikacie BDSwiss, dołączył do wąskiego grona cypryjskich brokerów, którzy mogą poszczycić się podobnymi standardami. Zdaniem spółki pozwoli to na umocnienie jej pozycji oraz wiarygodności w oczach klientów.

Połączone nabycie tych konkretnych klasyfikacji ISO nie jest częstym zjawiskiem, ale wciąż zyskuje popularność we wszystkich branżach – i słusznie – skomentował dyrektor ds. informatyki i technologii BDSwiss, Christos Alatzidis, cytowany przez Finance Magnates.

Rosnące zagrożenie cyberatakami

Otrzymanie certyfikatu ISO 27001 oznacza, że ​​BDSwiss osiągnął odpowiedni poziom zarządzania zagrożeniami bezpieczeństwa informacji.

Potwierdza to wzmocnione środki bezpieczeństwa BDSwiss i pokazuje, że infrastruktura IT firmy jest teraz odpowiednio chroniona przed najbardziej wyrafinowanymi zagrożeniami cyberbezpieczeństwa. – podano w komunikacie spółki.

O tym jak ważne jest dbanie o cyberbezpieczeństwo mogli przekonać się traderzy korzystający z usług wielu spółek, które padły ofiarą ataków hakerskich. W zeszłym roku naruszenie bezpieczeństwa spotkało m.in. Pepperstone, które poinformowało o wycieku danych części klientów. Na początku tego roku wyciekły także zapisy rozmów odbywanych z supportem brokera FXCM.

Z zagrożeniem muszą liczyć się także regulatorzy. 15 stycznia tego roku doszło do ataku na serwery Australijskiej Komisji Papierów Wartościowych i Inwestycji (ASIC). Sprawcy uzyskali dostęp do dokumentów związanych z ostatnimi wnioskami o przyznanie licencji na udzielanie kredytów.

Autor: Michał Misiura

Jesteś traderem?

Pomóż innym i oceń swojego brokera! Skorzystaj z wyszukiwarki lub znajdź go na liście.Reklama:

Najnowsze wiadomości:

bank nigerii

Bank Centralny Nigerii kończy współpracę z Bureau de Change

Bank Centralny Nigerii (CBN) niespodziewanie poinformował o zakończeniu sprzedaży i outsourcingu wymiany walutowej operatorom Bureau ...
Czytaj dalej
ostrzeżenia finansowe

Ostrzeżenia (28.07): Global Maxis, Status Markets, Gloffix…

Global Maxis na liście ostrzeżeń KNF Na liście ostrzeżeń publicznych Krajowej Komisji Nadzoru Finansowego (KNF) ...
Czytaj dalej
Banki korzystały z 200 chatroomów do manipulacji na rynku forex

Wzrost obrotów na rynkach walutowych w USA i Wielkiej Brytanii

Amerykańska Foreign Exchange Committee (FEC) i brytyjska Foreign Exchange Joint Standing Committee (FEJSC) opublikowały raporty ...
Czytaj dalej
sec nagradza kolejnych informatorów

SEC zaostrza wymagania dla chińskich firm notowanych w USA

Wysoko postawiona urzędniczka SEC - komisarz Allison Lee powiedziała, że chińskie spółki, notowane na amerykańskich ...
Czytaj dalej
Przewiń na górę