menu

Strona Główna > Newsy > Broker Pepperstone z licencją BaFin

Broker Pepperstone z licencją BaFin


Broker Pepperstone udostępnił informację o uzyskaniu licencji niemieckiego regulatora BaFin. To kolejny krok spółki w ramach strategii globalnego rozwoju. Licencja niemieckiej BaFin pozwoli brokerowi na lepszą obsługę klientów na lokalnych rynkach w Niemczech i Austrii.

Prezes Pepperstone Tamas Szabo powiedział, że zwiększenie globalnego zasięgu jest ważnym celem, który spółka realizuje od kilku lat. Poszerzenie zasięgu w Europie było, zdaniem Szabo, naturalnym krokiem na wyznaczonej drodze. Prezes dodał również, że dzięki licencji BaFin Pepperstone zwiększy swoje zaangażowanie na rynkach w Austrii i Niemczech. Broker nie podał jednak bliższych informacji na temat planów rozwoju oferty skierowanej do klientów z tych dwóch europejskich krajów.

Uzyskanie licencji BaFin to również część planów, jakie broker przygotował w związku z wyjściem Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej. Obecnie Pepperstone świadczył swe usługi dla klientów z Europy działając na licencji brytyjskiej Urzędu Nadzoru Finansowego (FCA), którą uzyskał w roku 2015. Po zakończeniu procesu Brexitu, prawa obsługi klientów z Unii Europejskiej na podstawie licencji FCA wygasną, dlatego broker podejmuje działania, które pozwolą mu na skuteczne prowadzenie działalności po wygaśnięciu umów między UE i Wielką Brytanią.

Globalny rozwój działalności Pepperstone

Wcześniej Pepperstone złożył wniosek o przyznanie licencji do Cypryjskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełdy (CySEC). Więcej informacji na ten temat podaliśmy w ubiegłym miesiącu. Również Warto wspomnieć, że broker działa na globalnym rynku i jest podmiotem autoryzowanym również przez Australijską Komisję Papierów Wartościowych i Inwestycji (ASIC), Dubai Financial Services Authority (DFSA) w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, Komisję Papierów Wartościowych na Bahamach, a także wspomnianą wcześniej FCA.

Autor: Mariusz Przepiórka

Jesteś traderem?

Pomóż innym i oceń swojego brokera! Skorzystaj z wyszukiwarki lub znajdź go na liście.Najnowsze wiadomości:

ostrzeżenia finansowe

Ostrzeżenia (24.09): ValueFX, EU FX Index…

Na listach ostrzeżeń pojawili się: Tiomarkets (Tio Markets Ltd) - tiomarkets.com EU FX Index (Terratech ...
Czytaj dalej

Ticmill ostrzega przed fałszywą stroną Tickmill Crypto

W mailingu rozesłanym do klientów, Ticmill ostrzegł przed firmą, która podszywa się pod jego markę.  ...
Czytaj dalej
uokik nakłady kary na banki

UOKiK nakłada ponad 60 mln zł kary na BNP Paribas, Millennium i Santander

Prezes UOKiK Tomasz Chróstny zakwestionował postanowienia zawarte w aneksach do umów kredytowych, które nieprecyzyjnie określają ...
Czytaj dalej
swissquote broker z dobrymi zyskami

Swissquote dołącza do ekosystemu oneZero

Na tle nieporównywalnego roku upływającego pod znakiem globalnych wydarzeń i bezprecedensowych wolumenów obrotu, krajobraz instytucjonalnego ...
Czytaj dalej
Przewiń na górę