menu

Strona Główna > Newsy > Broker USGFX traci członkostwo w australijskiej organizacji AFCA

Broker USGFX traci członkostwo w australijskiej organizacji AFCA


Australian Financial Complaints Authority (AFCA), która działa jako zewnętrzna agencja do rozwiązywania sporów, usunęła z grona swych członków spółkę Union Standard International Group Pty (USGFX). Oznacza to, że AFCA nie będzie już przyjmować żadnych skarg klientów przeciwko wykluczonemu brokerowi.

Agencja wyjaśniła jednak, że usunięcie nie będzie miało wpływu na skargi klientów USGFX, które już otrzymała. W swym komunikacie wskazała, że w przypadku zaległych roszczeń wobec spółki Union Standard International Group Pty Ltd można bezpośrednio zwrócić się do likwidatora i przedstawić potwierdzenie roszczenia wraz z informacjami uzupełniającymi.

Poważne kłopoty brokera

Kłopoty spółki USGFX, która działała wcześniej na licencji australijskiego regulatora, rozpoczęły się w połowie 2020 roku. Trudna sytuacja zmusiła wówczas brokera do dobrowolnego oddania się w zarząd komisaryczny, wyznaczając do pełnienia tej roli spółkę BRI Ferrier.

Początkowym celem brokera było zrestrukturyzowanie działalności, aby kontynuować świadczenie usług finansowych, jednak niewiele później australijski nadzór finansowy zawiesił jego licencję. To pociągnęło za sobą likwidację działalności brokera w Australii, a ostatecznie także całkowite anulowanie licencji AFS.

Spółka przeniosła się do Londynu

Oprócz działalności w Australii, USGFX oferował usługi na całym świecie, działając na licencji offshore. Globalna działalność jednak również ucierpiała w następstwie problemów, z jakimi broker borykał się na australijskim rynku. Aby zminimalizować straty, broker przeniósł swoją siedzibę do Londynu i zmienił nazwę. Australijski regulator rynku finansowego kontynuował swoje działania przeciwko brokerowi i na jednego z dyrektorów nałożył karę w postaci 10-letniego zakazu świadczenia jakichkolwiek usług finansowych.

Autor: Mariusz Przepiórka

Jesteś traderem?

Pomóż innym i oceń swojego brokera! Skorzystaj z wyszukiwarki lub znajdź go na liście.Reklama:

Najnowsze wiadomości:

etoro kończy rok 2020 z przychodami w wysokości 660 milionów dolarów

eToro podsumowuje wyniki spółek za IV kwartał

Spółka eToro przedstawiła podsumowanie wyników spółek za IV kwartał. Autorem analizy jest Paweł Majtkowski, analityk ...
Czytaj dalej
Nieruchomosci usa

USA – pozytywne dane z rynku nieruchomości!

Mamy świeże dane na temat pozwoleń na budowę budynków mieszkalnych na terenie Stanów Zjednoczonych. To ...
Czytaj dalej
Wielka Brytania UK CPI

Wielka Brytania – CPI 5.4% vs konsensus: 5.2%

Główny urząd statystyczny Wielkiej Brytanii opublikował świeże dane na temat wartości Consumer Price Index, powszechnie ...
Czytaj dalej
chińska prowincja przetestuje politykę wspólnego dobrobytu czyli redystrybucję dochodów

Chiny z 8,1% wzrostem gospodarczym w 2021 roku

Gospodarka Chin odbiła się w 2021 roku, odnotowując najlepszy wzrost od dekady, w czym pomógł ...
Czytaj dalej
Przewiń na górę