menu

Strona Główna > Newsy > Broker USGFX traci członkostwo w australijskiej organizacji AFCA

Broker USGFX traci członkostwo w australijskiej organizacji AFCA


Australian Financial Complaints Authority (AFCA), która działa jako zewnętrzna agencja do rozwiązywania sporów, usunęła z grona swych członków spółkę Union Standard International Group Pty (USGFX). Oznacza to, że AFCA nie będzie już przyjmować żadnych skarg klientów przeciwko wykluczonemu brokerowi.

Agencja wyjaśniła jednak, że usunięcie nie będzie miało wpływu na skargi klientów USGFX, które już otrzymała. W swym komunikacie wskazała, że w przypadku zaległych roszczeń wobec spółki Union Standard International Group Pty Ltd można bezpośrednio zwrócić się do likwidatora i przedstawić potwierdzenie roszczenia wraz z informacjami uzupełniającymi.

Poważne kłopoty brokera

Kłopoty spółki USGFX, która działała wcześniej na licencji australijskiego regulatora, rozpoczęły się w połowie 2020 roku. Trudna sytuacja zmusiła wówczas brokera do dobrowolnego oddania się w zarząd komisaryczny, wyznaczając do pełnienia tej roli spółkę BRI Ferrier.

Początkowym celem brokera było zrestrukturyzowanie działalności, aby kontynuować świadczenie usług finansowych, jednak niewiele później australijski nadzór finansowy zawiesił jego licencję. To pociągnęło za sobą likwidację działalności brokera w Australii, a ostatecznie także całkowite anulowanie licencji AFS.

Spółka przeniosła się do Londynu

Oprócz działalności w Australii, USGFX oferował usługi na całym świecie, działając na licencji offshore. Globalna działalność jednak również ucierpiała w następstwie problemów, z jakimi broker borykał się na australijskim rynku. Aby zminimalizować straty, broker przeniósł swoją siedzibę do Londynu i zmienił nazwę. Australijski regulator rynku finansowego kontynuował swoje działania przeciwko brokerowi i na jednego z dyrektorów nałożył karę w postaci 10-letniego zakazu świadczenia jakichkolwiek usług finansowych.

Autor: Mariusz Przepiórka

Jesteś traderem?

Pomóż innym i oceń swojego brokera! Skorzystaj z wyszukiwarki lub znajdź go na liście.Reklama:
xtb

Najnowsze wiadomości:

Inwestorzy detaliczni opuszczają rynek akcji

Michael Burry przyznaje się do błędu

Znany amerykański inwestor Michael Burry, który przewidział kryzys finansowy w 2008 roku, wycofał swoje oświadczenie, ...
Czytaj dalej
esma zawiesza obowiązek raportowania o wykonaniu

ESMA rozważa większą ochronę inwestorów korzystających z copy tradingu

Europejski Urząd Nadzoru Giełd i Papierów Wartościowych (ESMA), regulator rynków finansowych w Unii Europejskiej, opublikował ...
Czytaj dalej
Nalot francuskich władz na banki – kolejna afera podatkowa

Nalot francuskich władz na banki – kolejna afera podatkowa

Francuskie władze dokonały we wtorek nalotu na pięć banków w ramach śledztwa w sprawie podejrzeń ...
Czytaj dalej
budynek komisji nadzoru finansowego na pięknej w warszawie

Prosper Capital kwestionuje karę nałożoną przez KNF

Komisja Nadzoru Finansowego poinformowała o nałożeniu 1,2 mln zł kary na firmę Prosper Capital DM ...
Czytaj dalej
Przewiń na górę