menu

Strona Główna > Newsy > Brytyjski regulator banuje reklamy eToro i Coinbase

Brytyjski regulator banuje reklamy eToro i Coinbase


Advertising Standards Authority (ASA), czyli brytyjski regulator reklamy rozpoczął walkę z niezgodnymi reklamami kryptograficznymi. Ostatnio swoje działania skierował na Coinbase i eToro zarzucając im umieszczenie reklam wprowadzających w błąd. Zdaniem ASA, obie firmy w swoich reklamach wykorzystują łatwowierność konsumentów.

Zarówno Coinbase, jak i eToro korzystały z płatnych reklam na platformach internetowych do promocji swoich usług kryptowalutowych. W opinii Advertising Standards Authority, reklamy te wprowadzały odbiorców w błąd oraz wykorzystywały brak doświadczenia i łatwowierność konsumentów.

Reklama Coinbase, która 27 lipca 2021 została umieszczona na Facebooku zawierała tekst:

5 funtów w #Bitcoin w 2010 r. byłoby warte ponad 100 000 funtów w styczniu 2021 r. Nie przegap kolejnej dekady, zacznij korzystać z Coinbase już dziś.

Zdaniem regulatora rynku reklam, Coinbase sugerował, iż w ciągu kolejnej dekady nastąpi podobny gwarantowany wzrost wartości BTC. Dodatkowo, Coinbase w zamieszczonej reklamie określił swoją konkurencję jako nieuregulowaną.

Natomiast eToro umieściło swoją reklamę dnia 27 sierpnia 2021 roku na platformie internetowej Yahoo Finance:

 Zainwestuj w najlepsze na świecie kryptowaluty jednym kliknięciem. Odkryj unikalną ofertę BitcoinWorldwide firmy eToro, gotowe portfolio zawierające wiodące na świecie kryptoaktywa.

Zdaniem e-Toro…

Istnieje pilna potrzeba, aby ASA skonsultowała się szerzej z FCA i branżą, zanim zacznie wymagać od reklamodawców produktów finansowych umieszczania ostrzeżeń o potencjalnych konsekwencjach podatkowych w swoich reklamach, –powiedział rzecznik eToro Finance Magnates.

W uzasadnionych przypadkach firmy mogą wnieść odwołanie od orzeczenia ASA. Wówczas sprawa podlega rozpatrzeniu przez Niezależnego Recenzenta. Odwołanie może zostać złożone w przypadku pojawienia się nowych dowodów w sprawie lub kiedy w orzeczeniu ASA znajduje się istotny błąd. Wniosek o niezależną recenzję powinien zostać złożony w terminie 21 dni od wydania orzeczenia ASA.

Rolą ASA jest regulowanie treści reklam, promocji sprzedaży oraz marketingu bezpośredniego w Wielkiej Brytanii.

Autor: Anna Sutowicz

Jesteś traderem?

Pomóż innym i oceń swojego brokera! Skorzystaj z wyszukiwarki lub znajdź go na liście.Reklama:

Najnowsze wiadomości:

etoro kończy rok 2020 z przychodami w wysokości 660 milionów dolarów

eToro podsumowuje wyniki spółek za IV kwartał

Spółka eToro przedstawiła podsumowanie wyników spółek za IV kwartał. Autorem analizy jest Paweł Majtkowski, analityk ...
Czytaj dalej
Nieruchomosci usa

USA – pozytywne dane z rynku nieruchomości!

Mamy świeże dane na temat pozwoleń na budowę budynków mieszkalnych na terenie Stanów Zjednoczonych. To ...
Czytaj dalej
Wielka Brytania UK CPI

Wielka Brytania – CPI 5.4% vs konsensus: 5.2%

Główny urząd statystyczny Wielkiej Brytanii opublikował świeże dane na temat wartości Consumer Price Index, powszechnie ...
Czytaj dalej
chińska prowincja przetestuje politykę wspólnego dobrobytu czyli redystrybucję dochodów

Chiny z 8,1% wzrostem gospodarczym w 2021 roku

Gospodarka Chin odbiła się w 2021 roku, odnotowując najlepszy wzrost od dekady, w czym pomógł ...
Czytaj dalej
Przewiń na górę