menu

Strona Główna > Newsy > Były trader zmienia pozew i oskarża Deutsche Bank o zniszczenie życia

Były trader zmienia pozew i oskarża Deutsche Bank o zniszczenie życia


Krótko po tym jak Deutsche Bank odpowiedział na pozew byłego tradera Matthew Connolly’ego, który oskarża bank o zniszczenie mu życia, Conolly zmienił pozew. Nowe zarzuty wobec banku zostały już złożone w nowojorskim sądzie.

W styczniu 2022 roku Matthew Connolly został uniewinniony w sprawie karnej związanej z fałszowaniem wskaźnika LIBOR. Sąd drugiej instancji uznał, że żadne z działań Connolly’ego nie stanowiło przestępstwa i oczyścił go ze wszystkich zarzutów. Więcej o tej sprawie pisaliśmy w jednym z wcześniejszych tekstów.

Trader twierdzi, że padł ofiarą celowych działań swego byłego pracodawcy, który chciał odsunąć podejrzenia od członków kadry zarządzającej wyższego szczebla i w postępowaniu prowadzonym przez Departament Sprawiedliwości wskazał Conolly’ego jako winnego.

Kierownictwo banku nie poniosło kary

Według zmienionego pozwu Connolly’ego, wyniki tego dochodzenia były z góry przesądzone. Jego zdaniem firma prawnicza, aby chronić Deutsche Bank i kierownictwo wyższego szczebla, ukryła i wymazała z dokumentacji zachowanie kierownictwa wyższego szczebla, a zamiast tego wybrała kozła ofiarnego, którym był Connolly.

Starania Deutsche Banku zakończyły się sukcesem. Ani jedna osoba z wyższego kierownictwa banku nie została oskarżona o jakiekolwiek przestępstwo. Ze względu na współpracę Deutsche Bank z rządem (która obejmowała wydanie Connolly’ego jako kozła ofiarnego), rząd zmniejszył początkową karę o 750 mln USD do 2,5 mld USD.

Connolly nie mógł pracować w swoim zawodzie od 2016 roku, a proces sądowy zniszczył także jego życie osobiste i zdrowie. Teraz domaga się zadośćuczynienia w wysokości 150 mln USD.

Dwóch traderów Deutsche Banku za kratkami

W ubiegłym roku w innej sprawie amerykański sąd skazał dwóch traderów Deutsche Banku na karę pozbawienia wolności. Po odrzuceniu ich apelacji dwaj skazani otrzymali nakaz stawienia się w zakładzie karnym. Szerzej o tej sprawie pisaliśmy w sierpniu 2022.

Autor: Mariusz Przepiórka

Jesteś traderem?

Pomóż innym i oceń swojego brokera! Skorzystaj z wyszukiwarki lub znajdź go na liście.Reklama:
xtb

Najnowsze wiadomości:

Broker Oanda ma kłopoty w Brazylii

OANDA przenosi europejską siedzibę do Polski

OANDA Global Corporations poinformowała o rozpoczęciu prowadzenia europejskiej działalności z Polski pod nadzorem Komisji Nadzoru ...
Czytaj dalej
cypryjski regulator cysec

CySEC podsumowuje działania prowadzone w 2022 roku

Cypryjska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (CySEC) podsumowała 2022 rok i poinformowała, że nadzorowała 837 ...
Czytaj dalej
nbp podejmuje powolne działania w walce z inflacją w polsce

Inflacja w Polsce w lutym na poziomie 18,4%

Główny Urząd Statystyczny podał dziś odczyt inflacji za luty bieżącego roku. Według danych GUS inflacja ...
Czytaj dalej
logo brokera etoro, który zamierza dać klientom kartę debetową

eToro zmniejsza dźwignię z powodu sytuacji w sektorze bankowym

Sytuacja w sektorze bankowym staje się coraz bardziej napięta po bankructwie kilku banków w USA ...
Czytaj dalej
Przewiń na górę