menu

Strona Główna > Newsy > CFTC oskarża oszustów binarnych

CFTC oskarża oszustów binarnych


Amerykańska Commodity Futures Trading Commission obciążyła we środę (6.05) kolejne firmy oraz osoby stojące za promowaniem opcji binarnych i oszustw związanych z kryptowalutami.

Wśród oskarżonych znaleźli się, zamieszkali w Tel Awiwie, Tal Valariola i Itay Barak. Osoby te stały za firmą marketingową Digital Platinum Limited (DPL). Ich działania koncentrowały się na promowaniu nieuczciwej spółki All in Publishing (AIP), która miała prowadzić fikcyjny obrót opcjami binarnymi.

Zdaniem CFTC treści stworzone przez Baraka i Valariola, były przeglądane miliony razy i mogły doprowadzić bezpośrednio do otwarcia 60 000 kont na platformach nieuczciwych brokerów, należących do DPL. Następnie nowi klienci tracili środki na fikcyjnym obrocie opcjami binarnymi oraz kontraktach na rynkach Forex, CFD, metali i kryptowalut.

Działania All in Publishing (AIP) promowanej przez Digital Platinum Limited (DPL) miały doprowadzić do strat szacowanych na co najmniej 15 mln dolarów. Oszustwo funkcjonowało nieprzerwanie od stycznia 2014 do sierpnia 2018 roku. Najmniejsze straty po stronie klientów wynosiły 250 dolarów, ponieważ była to minimalna kwota depozytu początkowego.

W nowych oskarżeniach, przygotowanych przez CFTC, wymieniony został także mieszkaniec Florydy. Daniel Fingerhut zajmował się również marketingiem dla All in Publishing (AIP). Ponadto był także zarządcą innego programu marketingowego opłacanego przez SCAM-y. Było to Digital Platinum Defendants. W tym przypadku obietnice koncentrowały się wokół fikcyjnego bota tradingowego do automatycznego handlu na rynkach.

Fingerhut zadeklarował współpracę z CFTC i składał obszerne zeznania przeciwko swoim kolegom z pracy oraz innym nieuczciwym programom marketingowym i inwestycyjnym. Spora ich część okazała się jednak fałszywa, a oszust chciał w ten sposób umniejszyć swoją rolę i podzielić się własną winą.

Autor: Michał Misiura

Jesteś traderem?

Pomóż innym i oceń swojego brokera! Skorzystaj z wyszukiwarki lub znajdź go na liście.Reklama:
exante baner

Najnowsze wiadomości:

statystyki z europejskiego rynku instrumentów pochodnych za 2019 rok

Duży wzrost w rozliczeniach instrumentów pochodnych w UE w 2019

Europejski Urząd Nadzoru Giełd i Papierów Wartościowych (ESMA) opublikował trzeci roczny raport statystyczny, który analizuje ...
Czytaj dalej
webinar xtb - bartosiak i kwiecień - co czeka nas w 2021 roku

Kwiecień i Bartosiak: „Co czeka nas w 2021 roku?”

26 stycznia o godz. 19:00 odbędzie się webinarium dotyczące sytuacji ekonomicznej w Polsce i na ...
Czytaj dalej
commerzbank ostrzegał bafin o nieprawidłowościach w wirecard a nadzór finansowy zignorował informacje

BaFin zignorował ostrzeżenie Commerzbanku ws. Wirecard

Commerzbank miał zgłosić podejrzenie przestępstwa w spółce Wirecard, na kilka miesięcy przed wybuchem afery. Według ...
Czytaj dalej
hakerzy przejmują bazę danych z rozmowami z klientami brokera fxcm

Broker FXCM ofiarą hacku – skradziono dane

Broker FXCM Inc poinformował, że systemy internetowe spółki w Izraelu zostały częściowo zhakowane po tym, ...
Czytaj dalej
Przewiń na górę