menu

Strona Główna > Newsy > CFTC oskarża oszustów binarnych

CFTC oskarża oszustów binarnych


Amerykańska Commodity Futures Trading Commission obciążyła we środę (6.05) kolejne firmy oraz osoby stojące za promowaniem opcji binarnych i oszustw związanych z kryptowalutami.

Wśród oskarżonych znaleźli się, zamieszkali w Tel Awiwie, Tal Valariola i Itay Barak. Osoby te stały za firmą marketingową Digital Platinum Limited (DPL). Ich działania koncentrowały się na promowaniu nieuczciwej spółki All in Publishing (AIP), która miała prowadzić fikcyjny obrót opcjami binarnymi.

Zdaniem CFTC treści stworzone przez Baraka i Valariola, były przeglądane miliony razy i mogły doprowadzić bezpośrednio do otwarcia 60 000 kont na platformach nieuczciwych brokerów, należących do DPL. Następnie nowi klienci tracili środki na fikcyjnym obrocie opcjami binarnymi oraz kontraktach na rynkach Forex, CFD, metali i kryptowalut.

Działania All in Publishing (AIP) promowanej przez Digital Platinum Limited (DPL) miały doprowadzić do strat szacowanych na co najmniej 15 mln dolarów. Oszustwo funkcjonowało nieprzerwanie od stycznia 2014 do sierpnia 2018 roku. Najmniejsze straty po stronie klientów wynosiły 250 dolarów, ponieważ była to minimalna kwota depozytu początkowego.

W nowych oskarżeniach, przygotowanych przez CFTC, wymieniony został także mieszkaniec Florydy. Daniel Fingerhut zajmował się również marketingiem dla All in Publishing (AIP). Ponadto był także zarządcą innego programu marketingowego opłacanego przez SCAM-y. Było to Digital Platinum Defendants. W tym przypadku obietnice koncentrowały się wokół fikcyjnego bota tradingowego do automatycznego handlu na rynkach.

Fingerhut zadeklarował współpracę z CFTC i składał obszerne zeznania przeciwko swoim kolegom z pracy oraz innym nieuczciwym programom marketingowym i inwestycyjnym. Spora ich część okazała się jednak fałszywa, a oszust chciał w ten sposób umniejszyć swoją rolę i podzielić się własną winą.

Autor: Michał Misiura

Jesteś traderem?

Pomóż innym i oceń swojego brokera! Skorzystaj z wyszukiwarki lub znajdź go na liście.Najnowsze wiadomości:

ostrzeżenia finansowe

Ostrzeżenia (6.08): fxg.market, miritkapital…

Na listach ostrzeżeń pojawili się: fxg.market 247firstinvest.com keyoncapital.com procloudoptions.online cryptotradecentr.com fxgrowcapital.com meritkapital.net CySEC publikuje ostrzeżenie ...
Czytaj dalej
cypryjski regulator cysec

CySEC zawiera ugodę ze spółką-matką 24option

Krótko po informacji o rezygnacji z licencji Cypryjskiej Spółki Inwestycyjnej (CIF) przez Rodeler Ltd (właściciela ...
Czytaj dalej
ostrzeżenia finansowe

Ostrzeżenia (5.08): FairBit i EGM Finance

Na listach ostrzeżeń pojawili się: FairBit / Fair-Bit - fair-bit.com EGM Finance - egmfinance.com FCA ...
Czytaj dalej
broker oanda

OANDA wprowadza markę FX Data Services

Działająca na rynku walutowym i analitycznym spółka OANDA poinformowała, że przeprowadzi proces rebrandingu swej działalności ...
Czytaj dalej
Przewiń na górę