menu

Strona Główna > Newsy > CFTC podejmuje działania przeciwko Long Leaf Trading Group

CFTC podejmuje działania przeciwko Long Leaf Trading Group


Amerykańska Commodity Futures Trading Commission (CFTC) podjęła kroki prawne przeciwko spółce Long Leaf Trading Group (LLTG).

Zarzutami objęci są również szefowie spółki Timothy M. Evans i James A. Donelson, a także niektórzy pracownicy i agenci. Pozew w tej sprawie trafił do sądu okręgowego w Illinois.

CFTC zarzuca LLTG, że pod kierunkiem Evansa i Donelsona co najmniej od czerwca 2015 roku do grudnia 2019 roku spółka dopuszczała się defraudacji środków pozyskanych od klientów na inwestycje w opcje i kontrakty futures. CFTC wskazuje również, że w procederze uczestniczyli pracownicy spółki: Jeremy S. Ruth i Andrew D. Nelson. Pozwani mieli świadomie przekazywać klientom nieprawdziwe informacje dotyczące wyników opartego na opcjach programu inwestycyjnego pod nazwą „Time Means Money”. Pracownicy i agenci spółki zapewniali, że program jest zyskowny, tymczasem klienci tracili swoje pieniądze.

We wskazanym okresie ponad 400 klientów LLTG straciło łącznie około 6,1 mln USD postępując zgodnie z rekomendacjami pracowników spółki. Zalecenia te sprowadzały się w praktyce do zapewnienia jak najwyższej prowizji spółce, która zarobiła w ten sposób ponad 4,4 mln USD. Prowizje stanowiły zatem więcej niż 70% strat poniesionych przez klientów. CFTC wskazuje też, że jeśli sąd nie nałoży kary na pozwanych, to będą oni nadal prowadzić podobną działalność. Regulator domaga się m.in. zasądzenia kar finansowych i odszkodowania dla oszukanych klientów spółki, a także nałożenia zakazu prowadzenia działalności w sektorze finansowym.

Autor: Mariusz Przepiórka

Jesteś traderem?

Pomóż innym i oceń swojego brokera! Skorzystaj z wyszukiwarki lub znajdź go na liście.Reklama:

Najnowsze wiadomości:

ostrzeżenia finansowe

Ostrzeżenia (27.11): Any1Pro, Zurich Markets…

Na listach ostrzeżeń pojawili się:  Access Fx Trade (B.O. Tradefinancials Ltd) - accessfxtrade.com Bright Finance ...
Czytaj dalej
asic uderza w dwa scamy

ASIC anuluje licencje AFS dwóm spółkom

Australijski regulator rynku finansowego (ASIC) poinformował o anulowaniu licencji australijskich usług finansowych (AFS) dwóm podmiotom ...
Czytaj dalej
xtb

Black Friday W XTB

Szaleństwo promocyjne związane z Black Friday nie ominęło również branży Forex. Broker XTB przygotował dla ...
Czytaj dalej
ostrzeżenia finansowe

Ostrzeżenia (26.11): 24 News Trade, WikiFX…

Na listach ostrzeżeń pojawili się: 24 News Trade - 24news.trade MrGuru - mrguru.io/en Market Pulse ...
Czytaj dalej
Przewiń na górę