menu

Strona Główna > Newsy > CFTC podejmuje działania przeciwko Long Leaf Trading Group

CFTC podejmuje działania przeciwko Long Leaf Trading Group


Amerykańska Commodity Futures Trading Commission (CFTC) podjęła kroki prawne przeciwko spółce Long Leaf Trading Group (LLTG).

Zarzutami objęci są również szefowie spółki Timothy M. Evans i James A. Donelson, a także niektórzy pracownicy i agenci. Pozew w tej sprawie trafił do sądu okręgowego w Illinois.

CFTC zarzuca LLTG, że pod kierunkiem Evansa i Donelsona co najmniej od czerwca 2015 roku do grudnia 2019 roku spółka dopuszczała się defraudacji środków pozyskanych od klientów na inwestycje w opcje i kontrakty futures. CFTC wskazuje również, że w procederze uczestniczyli pracownicy spółki: Jeremy S. Ruth i Andrew D. Nelson. Pozwani mieli świadomie przekazywać klientom nieprawdziwe informacje dotyczące wyników opartego na opcjach programu inwestycyjnego pod nazwą „Time Means Money”. Pracownicy i agenci spółki zapewniali, że program jest zyskowny, tymczasem klienci tracili swoje pieniądze.

We wskazanym okresie ponad 400 klientów LLTG straciło łącznie około 6,1 mln USD postępując zgodnie z rekomendacjami pracowników spółki. Zalecenia te sprowadzały się w praktyce do zapewnienia jak najwyższej prowizji spółce, która zarobiła w ten sposób ponad 4,4 mln USD. Prowizje stanowiły zatem więcej niż 70% strat poniesionych przez klientów. CFTC wskazuje też, że jeśli sąd nie nałoży kary na pozwanych, to będą oni nadal prowadzić podobną działalność. Regulator domaga się m.in. zasądzenia kar finansowych i odszkodowania dla oszukanych klientów spółki, a także nałożenia zakazu prowadzenia działalności w sektorze finansowym.

Autor: Mariusz Przepiórka

Jesteś traderem?

Pomóż innym i oceń swojego brokera! Skorzystaj z wyszukiwarki lub znajdź go na liście.Reklama:
exante baner

Najnowsze wiadomości:

ostrzeżenia finansowe

Ostrzeżenia (15.06): RevoTrade, Tradobit, Antares…

All Financial Trading - www.allfinancialtrading.com JMGTradingMarkets - www.jmgtradingmarkets.com EUFM / European Financial Market - www.eufm.eu Eu-Trade4u ...
Czytaj dalej
były trader jp morgan spędzi 8 miesięcy w więzieniu

Deutsche Bank może zarobić 1 mld USD na inwestycji w firmę żeglugową

Mark Spehn nie mógł dołączyć do miliardera Idana Ofera na przyjęciu z okazji pierwszej oferty ...
Czytaj dalej
kubańskie banki nie będą przyjmować dolarów w gotówce

Banki na Kubie przestaną przyjmować dolary w gotówce

Od 21 czerwca kubańskie banki przestaną przyjmować dolary w gotówce, z powodu embarga nałożonego przez ...
Czytaj dalej
ostrzeżenia finansowe

Ostrzeżenia (14.06): SEC aktualizuje zbiorczą listę ostrzeżeń

Investorcog - www.investorcog.com Irvine Mutual - www.irvinemutual.com JC Capital Markets - www.jccapitalmarkets.com Lane Capital Group - ...
Czytaj dalej
Przewiń na górę