menu

Strona Główna > Newsy > CFTC publikuje roczny raport z działalności

CFTC publikuje roczny raport z działalności


Commodity Futures Trading Commission (CFTC) opublikowała roczny raport dotyczący wyników działalności kontrolnej za rok podatkowy zakończony 30 września 2020. W raporcie znalazły się również informacje o rodzajach nieprawidłowości, którymi zajmowała się CFTC.

W roku podatkowym trwającym od 1 października 2019 do 30 września 2020 pracownicy CFTC prowadzili 113 postępowań, których celem było zapewnienie przestrzegania przepisów przez uczestników rynku. Raport wskazuje również inicjatywy podejmowane przez CFTC w zakresie wsparcia programu dla informatorów. Doniesienia o nieprawidłowościach stanowią ważną część działalności amerykańskich regulatorów, takich jak CFTC i SEC.

Przykłady nieprawidłowości opisanych w raporcie dotyczą m.in. manipulacji rynkowych, „pompowania” cen oraz niewłaściwego dysponowania środkami klientów. Regulator podkreślił również współpracę z 30 regulatorami stanowymi, która doprowadziła do postawienia zarzutów sprzedawcom metali szlachetnych, którzy wyłudzili 185 mln USD od około 1600 seniorów. W odniesieniu do „pompowania” cen CFTC nałożyła karę 920 mln USD na JPMorgan Chase. Rekordowa kara to efekt długotrwałego procesu, w który zaangażowani byli również urzędnicy amerykańskiego departamentu sprawiedliwości i innych organów regulacyjnych.

Oszuści wykorzystywali pandemię

CFTC poinformowała również o karach nałożonych na Gain Capital Group i Gain Capital UK. Pierwsza ze spółek ma zapłacić 300 tys. USD kary, a druga 250 tys. USD. Brytyjski oddział Gain Capital naraził się regulatorowi oferując swoje usługi klientom ze Stanów Zjednoczonych bez odpowiedniej licencji. OANDA Corporation z kolei zapłaciła 500 tys. USD kary za złamanie przepisów w zakresie minimalnych wymagań kapitałowych. Regulator zwrócił również uwagę na to, że wiele przypadków oszustw i wyłudzeń wiązało się z pandemią COVID-19. Przestępcy starali się wykorzystać sprzyjające im okoliczności i oferowali nieuczciwe produkty osobom chcącym szybko zarobić na dużej zmienności rynku.

Autor: Mariusz Przepiórka

Jesteś traderem?

Pomóż innym i oceń swojego brokera! Skorzystaj z wyszukiwarki lub znajdź go na liście.Reklama:

Najnowsze wiadomości:

ostrzeżenia finansowe

Ostrzeżenia (21.01): NSX Capital, Infinitrade…

Na listach ostrzeżeń pojawili się: NSX Capital / NSXCapital - nsxcapital.com Infinitrade (A&E Products Ltd) ...
Czytaj dalej
czy nowe prawo zaszkodzi rynkowi CFD w niemczech

Analiza: Czy nowe prawo podatkowe zaszkodzi rynkowi CFD w Niemczech?

Niemieccy inwestorzy obracający różnymi instrumentami pochodnymi zostaną objęci nowym podatkiem od zysków kapitałowych. To efekt ...
Czytaj dalej
trader of the month tickmill

Tickmill: trader grudnia zarobił 183 tys. USD

Traderem miesiąca w konkursie Tickmill został Lei, który zarobił w grudniu 183 tysiące dolarów, osiągając ...
Czytaj dalej
etoro wchodzi na rynek defi

eToro przywraca sprawność systemów po awarii

Społecznościowa platforma inwestycyjna eToro poinformowała, ze przywróciła pełną funkcjonalność systemu. Spółka przeprosiła także swoich klientów, ...
Czytaj dalej
Przewiń na górę