menu

Strona Główna > Newsy > CFTC publikuje roczny raport z działalności

CFTC publikuje roczny raport z działalności


Commodity Futures Trading Commission (CFTC) opublikowała roczny raport dotyczący wyników działalności kontrolnej za rok podatkowy zakończony 30 września 2020. W raporcie znalazły się również informacje o rodzajach nieprawidłowości, którymi zajmowała się CFTC.

W roku podatkowym trwającym od 1 października 2019 do 30 września 2020 pracownicy CFTC prowadzili 113 postępowań, których celem było zapewnienie przestrzegania przepisów przez uczestników rynku. Raport wskazuje również inicjatywy podejmowane przez CFTC w zakresie wsparcia programu dla informatorów. Doniesienia o nieprawidłowościach stanowią ważną część działalności amerykańskich regulatorów, takich jak CFTC i SEC.

Przykłady nieprawidłowości opisanych w raporcie dotyczą m.in. manipulacji rynkowych, „pompowania” cen oraz niewłaściwego dysponowania środkami klientów. Regulator podkreślił również współpracę z 30 regulatorami stanowymi, która doprowadziła do postawienia zarzutów sprzedawcom metali szlachetnych, którzy wyłudzili 185 mln USD od około 1600 seniorów. W odniesieniu do „pompowania” cen CFTC nałożyła karę 920 mln USD na JPMorgan Chase. Rekordowa kara to efekt długotrwałego procesu, w który zaangażowani byli również urzędnicy amerykańskiego departamentu sprawiedliwości i innych organów regulacyjnych.

Oszuści wykorzystywali pandemię

CFTC poinformowała również o karach nałożonych na Gain Capital Group i Gain Capital UK. Pierwsza ze spółek ma zapłacić 300 tys. USD kary, a druga 250 tys. USD. Brytyjski oddział Gain Capital naraził się regulatorowi oferując swoje usługi klientom ze Stanów Zjednoczonych bez odpowiedniej licencji. OANDA Corporation z kolei zapłaciła 500 tys. USD kary za złamanie przepisów w zakresie minimalnych wymagań kapitałowych. Regulator zwrócił również uwagę na to, że wiele przypadków oszustw i wyłudzeń wiązało się z pandemią COVID-19. Przestępcy starali się wykorzystać sprzyjające im okoliczności i oferowali nieuczciwe produkty osobom chcącym szybko zarobić na dużej zmienności rynku.

Autor: Mariusz Przepiórka

Jesteś traderem?

Pomóż innym i oceń swojego brokera! Skorzystaj z wyszukiwarki lub znajdź go na liście.Reklama:
exante baner

Najnowsze wiadomości:

asic uderza w dwa scamy

ASIC ogłasza poważne zmiany zasad integralności rynku

Australijska Komisja Papierów Wartościowych i Inwestycji (ASIC) opublikowała nowe zasady integralności rynku, których celem jest ...
Czytaj dalej

Promocja Purple Trading: 50% zniżki dla pierwszych 100 osób

Broker Purple Trading ogłosił promocję, w której nagrodzi 100 pierwszych osób, które otworzą u niego ...
Czytaj dalej
maltański nadzór finansowy mfsa

MFSA nałożyła blisko 1 mln EUR kar administracyjnych w 2020 roku

Maltański Urząd Nadzoru Usług Finansowych (MFSA) opublikował roczne sprawozdanie za 2020 rok, w którym wskazuje, ...
Czytaj dalej
fed utrzymuje politykę monetarną na obecnym kursie

Fed zachowuje optymizm i nie zmienia polityki monetarnej

Zgodnie z oczekiwaniami, Federalny Komitet Otwartego Rynku (FOMC) jednogłośnie utrzymał stopy procentowe na niezmienionym poziomie ...
Czytaj dalej
Przewiń na górę