menu

Strona Główna > Newsy > CFTC publikuje roczny raport z działalności

CFTC publikuje roczny raport z działalności


Commodity Futures Trading Commission (CFTC) opublikowała roczny raport dotyczący wyników działalności kontrolnej za rok podatkowy zakończony 30 września 2020. W raporcie znalazły się również informacje o rodzajach nieprawidłowości, którymi zajmowała się CFTC.

W roku podatkowym trwającym od 1 października 2019 do 30 września 2020 pracownicy CFTC prowadzili 113 postępowań, których celem było zapewnienie przestrzegania przepisów przez uczestników rynku. Raport wskazuje również inicjatywy podejmowane przez CFTC w zakresie wsparcia programu dla informatorów. Doniesienia o nieprawidłowościach stanowią ważną część działalności amerykańskich regulatorów, takich jak CFTC i SEC.

Przykłady nieprawidłowości opisanych w raporcie dotyczą m.in. manipulacji rynkowych, „pompowania” cen oraz niewłaściwego dysponowania środkami klientów. Regulator podkreślił również współpracę z 30 regulatorami stanowymi, która doprowadziła do postawienia zarzutów sprzedawcom metali szlachetnych, którzy wyłudzili 185 mln USD od około 1600 seniorów. W odniesieniu do „pompowania” cen CFTC nałożyła karę 920 mln USD na JPMorgan Chase. Rekordowa kara to efekt długotrwałego procesu, w który zaangażowani byli również urzędnicy amerykańskiego departamentu sprawiedliwości i innych organów regulacyjnych.

Oszuści wykorzystywali pandemię

CFTC poinformowała również o karach nałożonych na Gain Capital Group i Gain Capital UK. Pierwsza ze spółek ma zapłacić 300 tys. USD kary, a druga 250 tys. USD. Brytyjski oddział Gain Capital naraził się regulatorowi oferując swoje usługi klientom ze Stanów Zjednoczonych bez odpowiedniej licencji. OANDA Corporation z kolei zapłaciła 500 tys. USD kary za złamanie przepisów w zakresie minimalnych wymagań kapitałowych. Regulator zwrócił również uwagę na to, że wiele przypadków oszustw i wyłudzeń wiązało się z pandemią COVID-19. Przestępcy starali się wykorzystać sprzyjające im okoliczności i oferowali nieuczciwe produkty osobom chcącym szybko zarobić na dużej zmienności rynku.

Autor: Mariusz Przepiórka

Jesteś traderem?

Pomóż innym i oceń swojego brokera! Skorzystaj z wyszukiwarki lub znajdź go na liście.Najnowsze wiadomości:

bank goldman sachs zapłaci 2 mld usd w ramach ugody z doj

Goldman Sachs zawarł ugodę o wartości 2 mld USD

Bank Goldman Sachs zawarł ugodę z amerykańskim Departamentem Sprawiedliwości dotyczącą udziału banku w skandalu 1MDB ...
Czytaj dalej
ostrzeżenia finansowe

Ostrzeżenia (19.10): FXPB, EVFX, Markets Swiss…

Na listach ostrzeżeń pojawili się:  FXPB - fxpb.us AVEX Capital - avexcapital.com UI Group - ...
Czytaj dalej
trader of the month tickmill

Tickmill: trader września zarobił 45 000 USD

Zwycięzcą wrześniowej edycji konkursu Tickmill: Trader of The Month został Longjun. Wygraną przyniosły mu wysoka ...
Czytaj dalej

Australijski sąd nakłada 53 mln USD kary na trzy spółki

Australijski Sąd Federalny nałożył karę w wysokości 75 mln AUD (około 53,19 mln USD) na ...
Czytaj dalej
Przewiń na górę