menu

Strona Główna > Newsy > CFTC stawia zarzuty spółce Turning Point Investments

CFTC stawia zarzuty spółce Turning Point Investments


Amerykańska Commodity Futures Trading Commission (CFTC) oskarżyła spółkę Turning Point Investments i jej szefa Williama S. Evansa o prowadzenie działalności w formie piramidy finansowej. Zdaniem CFTC Evans oszukał amerykańskich inwestorów na kwotę wynoszącą co najmniej 10 mln USD.

CFTC uzyskała również zgodę na postawienie zarzutów żonie Evansa. Dzięki temu udało się przejąć środki, które kobieta uzyskała z nielegalnej działalności męża. Frances Evans utrzymywała, że pieniądze otrzymała w ramach biznesowej współpracy z Turning Point, jednak według CFTC nie potrafiła tego w żaden sposób udokumentować.

Spółka Turning Point Investments rozpoczęła działalność we wrześniu 2018 roku. Poprzez nią Evans pozyskiwał od inwestorów pieniądze, które miały trafić do fundusz surowcowego obracającego opcjami i kontraktami futures na towary ujęte w indeksie spółek surowcowych S&P. Aby stworzyć złudne poczucie stabilności, oskarżeni mieli tworzyć i rozprowadzać fałszywe sprawozdania, wmawiając inwestorom, że osiągają regularne zyski z obrotu instrumentami pochodnymi.

Na podstawie zawyżonych zysków pozwani wypłacali sobie prowizje w wysokości kilku tysięcy dolarów. Ich rachunki jednak wykazują sporadyczne i niedochodowe transakcje. Evans kusił nowych uczestników projektu gwarancją dwucyfrowej stopy zwrotu, a w rzeczywistości działał jak typowa piramida finansowa. Z dokumentów złożonych w sądzie wynika, że niemal cała pula zgromadzonych pieniędzy przepadła, a Evans i jego żona usłyszą zarzut oszustwa, naruszenia przepisów związanych z rejestracją spółki, a także fałszowania sprawozdań finansowych. Jeśli sąd uzna winę Evansa, może grozić mu nawet 20 lat pozbawienia wolności.

Autor: Mariusz Przepiórka

Jesteś traderem?

Pomóż innym i oceń swojego brokera! Skorzystaj z wyszukiwarki lub znajdź go na liście.Reklama:
exante baner

Najnowsze wiadomości:

ostrzeżenia finansowe

Ostrzeżenia (27.11): Any1Pro, Zurich Markets…

Na listach ostrzeżeń pojawili się:  Access Fx Trade (B.O. Tradefinancials Ltd) - accessfxtrade.com Bright Finance ...
Czytaj dalej
asic uderza w dwa scamy

ASIC anuluje licencje AFS dwóm spółkom

Australijski regulator rynku finansowego (ASIC) poinformował o anulowaniu licencji australijskich usług finansowych (AFS) dwóm podmiotom ...
Czytaj dalej
xtb

Black Friday W XTB

Szaleństwo promocyjne związane z Black Friday nie ominęło również branży Forex. Broker XTB przygotował dla ...
Czytaj dalej
ostrzeżenia finansowe

Ostrzeżenia (26.11): 24 News Trade, WikiFX…

Na listach ostrzeżeń pojawili się: 24 News Trade - 24news.trade MrGuru - mrguru.io/en Market Pulse ...
Czytaj dalej
Przewiń na górę