menu

Strona Główna > Newsy > CFTC stawia zarzuty spółce Turning Point Investments

CFTC stawia zarzuty spółce Turning Point Investments


Amerykańska Commodity Futures Trading Commission (CFTC) oskarżyła spółkę Turning Point Investments i jej szefa Williama S. Evansa o prowadzenie działalności w formie piramidy finansowej. Zdaniem CFTC Evans oszukał amerykańskich inwestorów na kwotę wynoszącą co najmniej 10 mln USD.

CFTC uzyskała również zgodę na postawienie zarzutów żonie Evansa. Dzięki temu udało się przejąć środki, które kobieta uzyskała z nielegalnej działalności męża. Frances Evans utrzymywała, że pieniądze otrzymała w ramach biznesowej współpracy z Turning Point, jednak według CFTC nie potrafiła tego w żaden sposób udokumentować.

Spółka Turning Point Investments rozpoczęła działalność we wrześniu 2018 roku. Poprzez nią Evans pozyskiwał od inwestorów pieniądze, które miały trafić do fundusz surowcowego obracającego opcjami i kontraktami futures na towary ujęte w indeksie spółek surowcowych S&P. Aby stworzyć złudne poczucie stabilności, oskarżeni mieli tworzyć i rozprowadzać fałszywe sprawozdania, wmawiając inwestorom, że osiągają regularne zyski z obrotu instrumentami pochodnymi.

Na podstawie zawyżonych zysków pozwani wypłacali sobie prowizje w wysokości kilku tysięcy dolarów. Ich rachunki jednak wykazują sporadyczne i niedochodowe transakcje. Evans kusił nowych uczestników projektu gwarancją dwucyfrowej stopy zwrotu, a w rzeczywistości działał jak typowa piramida finansowa. Z dokumentów złożonych w sądzie wynika, że niemal cała pula zgromadzonych pieniędzy przepadła, a Evans i jego żona usłyszą zarzut oszustwa, naruszenia przepisów związanych z rejestracją spółki, a także fałszowania sprawozdań finansowych. Jeśli sąd uzna winę Evansa, może grozić mu nawet 20 lat pozbawienia wolności.

Autor: Mariusz Przepiórka

Jesteś traderem?

Pomóż innym i oceń swojego brokera! Skorzystaj z wyszukiwarki lub znajdź go na liście.Reklama:

Najnowsze wiadomości:

asic uderza w dwa scamy

ASIC udzielił 339 nowych licencji AFS w ubiegłym roku finansowym

Australijska Komisja Papierów Wartościowych i Inwestycji (ASIC) poinformowała, że w okresie od lipca 2020 roku ...
Czytaj dalej
FCA

FCA publikuje dane na temat inwestycji konsumenckich i określa cele do 2025 roku

Brytyjski nadzór finansowy opublikował dane na temat inwestycji konsumenckich oraz określił swoje cele na najbliższe ...
Czytaj dalej
cena ropy spada gdy zapasy w usa rosną

Analiza: Co się dzieje na rynku ropy naftowej?

Ceny ropy wzrosły do najwyższego poziomu od sześciu tygodni. Dzieje się tak, pomimo że OPEC ...
Czytaj dalej
chińska prowincja przetestuje politykę wspólnego dobrobytu czyli redystrybucję dochodów

Chiny używają aplikacji do monitorowania wejść na zagraniczne portale finansowe

Chińska policja używa nowej aplikacji do monitorowania wejść na zagraniczne portale z wiadomościami finansowymi. Oprogramowanie ...
Czytaj dalej
Przewiń na górę