menu

Strona Główna > Newsy > CySEC donosi o deficycie środków na kontach AFX Markets

CySEC donosi o deficycie środków na kontach AFX Markets


Cypryjski nadzór finansowy – CySEC poinformował, że wkrótce zakończy pierwsze dochodzenie w sprawie upadłej grupy maklerskiej AFX Markets, do której należał broker STO. Na kontach spółki są poważne braki środków klientów.

Etap postępowania, który niedługo zostanie zakończony dotyczy domniemanego naruszenia przepisów cypryjskiej komisji. To właśnie ono było powodem zawieszenia licencji AFX Markets oraz jedną z pierwszych wskazówek, że w spółce dzieją się niepokojące rzeczy. Drugie dochodzenie prowadzone przez CySEC dotyczy oceny strat klientów oraz zgłoszonych przez nich pozycji pieniężnych.

Badanie strat jest na wczesnym etapie, ale już wykazało „prawdopodobieństwo istotnego deficytu w środkach pieniężnych klientów”. CySEC wyjaśnia, że na tym etapie nie można jeszcze wyciągać ostatecznych wniosków co do jego wielkości. Regulator poda oficjalne dane po zakończeniu dochodzenia.

Specjalni administratorzy zajmujący się brytyjskim oddziałem AFX Markets, również raportowali o dużych brakach na kontach spółki. Zgodnie z podanymi przez nich informacjami firma ma potężne problemy finansowe. Na jej kontach brakuje blisko 7 mln funtów, które miały należeć do klientów grupy brokerskiej.

Informacje dla byłych klientów AFX Markets i brokera STO, dotyczące kroków, jakie należy podjąć:

Prowadzimy facebookową grupę interwencyjną ForexRev – brokerzy, scamy, oszustwa, gdzie znajduje się wątek dotyczący AFX Markets, w którym poszkodowani przez brokera, mogą dzielić się informacjami na temat postępów w swoich sprawach.

Autor: Michał Misiura

Jesteś traderem?

Pomóż innym i oceń swojego brokera! Skorzystaj z wyszukiwarki lub znajdź go na liście.Najnowsze wiadomości:

ostrzeżenia finansowe

Ostrzeżenia (23.09): Alioth.club, ZurichFG…

Na listach ostrzeżeń pojawili się: Alioth.club - alioth.club Evolve Financial Services Limited - evolvefinancialservicesltd.com ZurichFG ...
Czytaj dalej
asic australia

ASIC przedłuża ułatwienia związane z COVID-19

Australijska Komisja ds. Papierów Wartościowych i Inwestycji (ASIC) poinformowała, że przedłuża ułatwienia dla spółek związane ...
Czytaj dalej
sec obciążyła dwóch scammerów

SEC obciąża 2 osoby związane z oszustwem w kotłowni

Amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) doprowadziła do skazania dwóch oszustów związanych z nieuczciwym ...
Czytaj dalej
nagrody invest cuffs 2020

Nagrody Invest Cuffs 2020 przyznane!

Fundacja Invest Cuffs od kilku lat w marcu organizuje konferencję, targi oraz konkurs. W tym ...
Czytaj dalej
Przewiń na górę