menu

Strona Główna > Newsy > CySEC nakłada 200 tys. EUR kary na XTrade Europe

CySEC nakłada 200 tys. EUR kary na XTrade Europe


Cypryjska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (CySEC) poinformowała o nałożeniu kary na spółkę XTrade Europe Ltd. Kara wynosi 200 tys. EUR i dotyczy uchybień w zakresie zapobiegania praniu pieniędzy.

CySEC nie podała szczegółów swej decyzji i wskazała jedynie, że broker naruszył przepisy dotyczące przeciwdziałania praniu pieniędzy i finansowaniu terroryzmu. Postępowanie w tej sprawie toczyło się od czerwca 2018 roku.

Podejmując działania dyscyplinarne wobec brokera cypryjski regulator chciał podkreślić znaczenie, jakie ma skuteczna kontrola wewnętrzna w zakresie zapobiegania praniu pieniędzy. W decyzji w sprawie Xtrade Europe CySEC wskazała na uchybienia w monitorowaniu biznesowych relacji z klientami. Prowadziło to do niskiego poziomu wykrywalności ryzykownych klientów i podejrzanych transakcji.

CySEC w ostatnim czasie aktywnie zabrała się do pracy. Kilka dni temu cypryjski regulator nałożył 160 tys. EUR kary na spółkę Indication Investments Ltd będącą właścicielem marki Libertex. Ponadto kilku brokerów straciło licencję po tym, jak brytyjska FCA poinformowała CySEC, że prowadzą oni nielegalne działania na terenie Wielkiej Brytanii.

Marka XTrade należy do XFR Financial Ltd i jest obecna na pięciu kontynentach. Spółka jest regulowana przez CySEC (jako Xtrade Europe), IFSC w Belize (jako Xtrade.BLZ), posiada także licencję australijskiej ASIC. Warto również wspomnieć, że dwa lata temu XTrade został pozwany przez polskiego brokera XTB, który twierdził, że XTrade używa zbyt podobnej nazwy, co może wprowadzać klientów w błąd. Sąd przyznał rację XTB i zabronił XTrade używania nazw XTB, X-Trade oraz XTrade w odniesieniu do prowadzonej przez niego działalności.

Autor: Mariusz Przepiórka

Jesteś traderem?

Pomóż innym i oceń swojego brokera! Skorzystaj z wyszukiwarki lub znajdź go na liście.Reklama:
exante baner

Najnowsze wiadomości:

tradingview osiąga kapitalizację rzędu 3 mld

Platforma TradingView pozyskała finansowanie w wysokości 298 mln USD

Spółka TradingView, jedna z najpopularniejszych na świecie platform do tworzenia wykresów dla inwestorów i traderów, ...
Czytaj dalej
etoro kończy rok 2020 z przychodami w wysokości 660 milionów dolarów

eToro (UK) ze wzrostem przychodów o 717% w 2020 roku

Spółka eToro (UK) Limited, brytyjski oddział globalnej grupy, ujawniła swoje dane finansowe za rok fiskalny ...
Czytaj dalej
Atak hakerski na ASIC

ASIC bierze na cel 300-osobową grupę pump and dump

Na kanale ASX Pump Organization w serwisie Telegram pojawiło się ostrzeżenie od Australijskiej Komisji Papierów ...
Czytaj dalej
giełda w bukareszcie z rekordową wartością transakcji

Zaskakująca aktywność traderów detalicznych w Korei Południowej

Ostatni miesiąc letnich wakacji przyniósł kontynuację kluczowych trendów w branży FX. Jak pokazują najnowsze dane ...
Czytaj dalej
Przewiń na górę